Skocz do zawartości

Schody z granitu są lepsze niż z drewna


Recommended Posts

Mąż nie chciał schodów z drewna. W poprzednim domu musiał je samodzielnie cyklinować, bo żaden z fachowców nie chciał się podjąć tej żmudnej pracy. Dlatego cieszymy się z trwałych materiałów wykończeniowych, które zastosowaliśmy - mówi Lidka, Czytelniczka Budujemy Dom, która schody użytkuje od 2008 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/schody/a/19857-schody-z-granitu-sa-lepsze-niz-z-drewna

Link do komentarza
Gość Czytelnik
Ja również zdecydowałem się na schody granitowe.
Poprzednio miałem z desek bambusowych pokrytych (jak mnie zapewniano) bardzo trwałym wielowarstwowym lakierem.
Niestety gdyby nie naklejone nakładki na schody to lakier byłby już starty.
O czym świadczą miejsca nie przykryte nakładkami.

Granit to inwestycja na lata.
Na pewno nie tania.
Tylko przed zakupem sprawdzajcie jakość granitu.
Jest coraz więcej kamienia byle jakiego, łatwo nasączającego się wodą.
Można to łatwo sprawdzić polejcie próbkę
od strony matowej (tj tej nie impregnowanej) albo lepiej zanurzcie fragment i sprawdźcie jak długo pozostaje plama po wodzie.
Jeżeli do następnego dnia to zrezygnujcie z takiego kamienia.
Oczywiście dostawca będzie zapewniał, że kamień się impregnuje, itd.
Oczywiście.
Gips również możemy zaimpregnować.
Jednak jego trwałość na podłodze pozostawia
wiele do życzenia.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
1 godzinę temu, racer napisał:

 

Rypnij małym palcem albo golenią w szlifowany rant granitu... Pomyślisz wtedy, że granit wart był każdych pieniędzy.

 

Jak walniesz w dęba, albo kempas, albo inne twarde drzewo - też zaboli! W ceramikę też. 

Natomiast jak się wywrócisz - to docenisz chodnik na schodach, miękki i antypoślizgowy... i elegancki...taki arystokratyczny...:yahoo:

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.04.2017 o 23:44, zenek napisał:

Granit na pewno twardszy - ale wielu kojarzy się z brakiem ciepla, z ktorym kojarzy się drewno. Trudny dylemat, rzecz gustu i przyzwyczajeń - a to druga natura. Albo pierwsza. Człowieka. 

Aha - jeszcze może być ceramika - cieple kolory, faktura .

Nie do końca jest tak z tym brakiem ciepła. Dekoratorzy wnętrz zgodziliby się , ze wszsytko zależy od ekspozycji, waruków oświetlenia, barwy światła, etc.  Jest wiele odcieni żółtego, beżowego i brązowego, które są przyjemne w odbiorze zwlaszcza gdy maja powierzchnię matową lub antykowana a nie lustrzaną.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodnie temu...

Rzeczywiście dylemat. Schody drewniane są piękne. Niezależnie od swoich skaz. Nadają wnętrzu.. coś niesamowitego. Z kolei granit.. kojarzy mi się przede wszystkim z nowoczesnością. Sam jednak jestem orędownikiem stawiania na trwałe materiały. Dlatego byłbym za granitem choć - wszystko zalezy od miejsca. Jeżeli stawiamy na naturalny wystrój wnętrza... Drewno będzie odpowiedniejsze. 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Marcin Wawa
W naszej kamienicy własnie wymieniliśmy schody drewniane na granitowe. Wygląda bardzo prestiżowo. Zrobiła nam je firma Pakal ze Strzegomia. Polecam obróbke płomieniowaną, bo wtedy granit jest "tępy" i bardzo bezpieczny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...