Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Heniu, konieczność właściwej wentylacji mam wbitą przez Was w mózg już dość dawno temu. Zapamiętałam kłopoty Tinka. Dlatego w łazienkach są zamontowane wentylatorki. Przed chwilą sprawdziłam przy pomocy świeczki, jak funkcjonuje ten anemostat. Płomień idzie w jego kierunku wyraźnie. Za oknem zero stopni. Jak zgram zdjęcie, to pokażę.    Ten durny okap mnie przerasta. Piszę tak, bo szalenie biję się z myślami. Już się zdecydowałam na wywalanie dziury, a tu wpis Gawła mnie przystopował. Oczywiście, że z założenia wolałabym uniknąć takiego rozwiązania, ale czytałam sobie ,że to najefektywniejsze, stąd taki pomysł Nie mniej faktem jest, że dziurę zawsze można uskutecznić. Jani też napisał o filtrach węglowych ich dostępności i cenie. Z tym też jest różnie. Tenże sam Jani zwrócił mi kiedyś uwagę na rozróżnienie mocy trybu wyciągu i pochłaniacza. Przeczytałam informacje techniczne, ale nie umiem znaleźć w tych modelach rozróżnienia. Liczę na Was  . 1.https://allegro.pl/okap-kominowy-brandt-ad1049w-szer-90cm-600m3-bialy-i7278260147.html 2.https://allegro.pl/okap-elica-tamaya-rail-crbr-a90-440m3-szer-90cm-a-i7154631103.html
    • Koledzy dobrze piszą,koszt gołych murów wcale nie jest największy gdy budujesz dom. A jeszcze w sytuacji gdy musisz ponieść koszty "że jakiś dom jest na działce"...........
      Chyba że spadek ale piszesz że chcesz kupić.............
    • Jeżeli ściana nie ma zewnętrznego ocieplenia to najlepiej jak pozostanie szczelina powietrzna pomiedzy wełną a cegłami. Taka 12 cm ścian z cegły przemarza więc bezpiecznie jest pozostawić wentylowaną szczelinę powietrzną. Dodatkowo od wewnątrz zastosować paroizolację.
    • A dalej??? To w najtańszym układzie jeszcze dodatkowo ok. 1,5 tys złotych za metr kw. Co Ciebie skłania do zakupu tego domu? Jakieś specjalnie korzystne położenie? Dom stoi tuż przy granicy działki - jak duża jest ta działka?   Tak jak aaaa pisze, taniej i dokładnie tak jak będziesz chciał - wybudujesz nowy dom...
    • Ja też Magnat Ceramic, niemniej przyjrzę się uważnie temu testowi. Ale wątpię, że coś się pozmienia w moich preferencjach. Do tej pory nie było na to szans.
  • Popularne tematy