Skocz do zawartości

Drzwi niby markowe a to pułapka!!!


Recommended Posts

Mam dzrzi wewnętrzne porta. Ostrzegam! Zamontowany w nich zamek to chińska tandeta. Pękł w połowie język wchodzący w futrynie i drzwi nie mozna było otworzyć. Żona została uwięziona w łazience. CAŁY DZIEN!!! otworzyłem cudem jak ja wróciłem. Nie maila nawet jak dać znać, bo kto o świcie chodzi myć się z telefonem. Koszmar! Ostrzegam!

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Życie. Samo życie. Takie przypadki zdarzają się i nic na to nie poradzisz. Czy to Porta, czy DRE, czy jeszcze coś innego. Szkoda Twojej Żony i tyle. No i jeszcze reklamację pisz z jakąś prośbą o rekompensatę na przyszłość, bo temat z kwietnia to pewnie już wszystko załatwione.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Wszystko też zależy od firmy, która powinna poczuć się do odpowiedzialności i mieć po prostu ludzkie podejście. Swego czasu Wikęd wypuścił krótką serię drzwi Termo Prestige z zasuwnicą, która miała bardzo rozbudowaną konstrukcję. Po spłynięciu pierwszych reklamacji na ten element zmienili zasuwnice w drzwiach i wszystko wróciło do normy. Nawet ostatnio na forum M* gość zgłaszał do serwisu reklamacje na 1 zasuwnicę, a wymienili mu obydwie. Oczywiście nieodpłatnie to zrobili. To dla mnie takie ludzkie podejście zamiast trzymać się ostro procedur po to aby czekać aż druga się popsuje lub nie.

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Prawidłowy montaż jest bardzo istotnym elementem w drzwiach. Bez tego żadne drzwi nie będą dobrze działały co jest oczywiste. Są drzwi, które wręcz nie lubią niechlujnego montażu. Mam na myśli wszystkie drzwi z zasuwnicą takie jak Wikęd w Optimum i Prestige, KMT w plus 75 passive czy inne z zamkami listwowymi. Tam mimo możliwości regulacji wymagany jest precyzyjny montaż, bo po prostu później takie drzwi źle pracują i trzeba jeszcze raz wzywać montażystę na ponowną regulację. 

Foto zamka:

https://www.google.pl/search?q=zamek+listwowy+zasuwnica&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJgo70xJrVAhUQZVAKHWc3D6UQ_AUICigB&biw=1366&bih=638

 

Oczywiście taki zamek nie niesie tylko ze sobą kłopotów w postaci wymogu precyzyjnego montażu drzwi. Ma on taką zaletę, że na całej wysokości skrzydła od strony zamka dociska skrzydło do ościeżnicy. Dzięki temu skrzydło bardzo szczelnie dolega do ościeżnicy co ma wpływ na izolację termiczną (w zasadzie na brak możliwości pogorszenia izolacji termicznej w drzwiach).

Edytowano przez theme
dopisek o zamku. (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dnia 21.07.2017 o 09:55, Studniarz_waw napisał:

Sam zakup drzwi to jedna kwestia, natomiast drugą bez wątpienia jest ich prawidłowy montaż i od tego należy zacząć aby dane drzwi były solidne i długo nam posłużyły. Nigdy podczas zakupu nie sugeruje się samą firmą bo można się naciąć.

Jasne, że można się naciąć, ale większe firmy, które produkują drzwi od kilku dekad mają znacznie mniej reklamacji procentowo od nowo powstałych firm czy zakładów stolarskich. Zobacz nawet Portę czy Erkado przy tak dużej produkcji mają niewielki odsetek reklamacji, a ich drzwi służą ludziom na prawdę długo. Oczywiście, że mają też jakieś wpadki, ale są to raczej incydenty jak codzienność. A w razie problemów to wolę osobiście załatwiać coś z większą firmą, bo ona ma jakiś standard obsługi post sprzedażowej.

Także jestem trochę odmiennego zdania, bo akurat wyrobienie sobie marki produkującej drzwi w Polsce coś jednak znaczy. To nie jest branża odzieżowa, że można dzięki jednemu udanemu sezonowi zabłysnąć i jechać dalej na swojej marce.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 5.04.2017 o 11:17, Fachad napisał:

Mam dzrzi wewnętrzne porta. Ostrzegam! Zamontowany w nich zamek to chińska tandeta. Pękł w połowie język wchodzący w futrynie i drzwi nie mozna było otworzyć. Żona została uwięziona w łazience. CAŁY DZIEN!!! otworzyłem cudem jak ja wróciłem. Nie maila nawet jak dać znać, bo kto o świcie chodzi myć się z telefonem. Koszmar! Ostrzegam!

Co za okropna historia. Dobrze wiedzieć!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...