Skocz do zawartości

Zabudowa szeregowa


iwonawokal

Recommended Posts

Witam,

Szukam działki. Zastanawiam się nad różnymi opcjami, także pod zabudowę bliźniaczą lub szeregową. Jakie są ogólne zasady ? Czy mogę kupić działkę wraz z kilkoma znajomymi , aby każdy miał swoją część -( ale nie chodzi mi o współudział,tylko o odrębność).Czy jest jakaś nota prawna, która to reguluje?  Mam obawy, że w przyszłości będę w pewnym sensie uzależniona od innych mieszkańców. Chodzi mi o np. sprzedaż mojej części domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza

Znając życie to podpowiem Ci tak, jak stać Cie na kupno działki na budowę domu to kupuj osobną działkę i buduj na nie niej dom. Jak wybudujesz trzy ściany to i na czwarta też Cię będzie stać. Bo  takie spółki są dobre na początku jak wszystko jest różowe, potem życie pisze różne scenariusze i nie jeden tego żałował, że nie wybudował się indywidualnie. A ze sprzedażą też nie jest dużo chętnych aby kupować dom w zabudowie bliźniaczej.

Link do komentarza
53 minuty temu, iwonawokal napisał:

 Czy mogę kupić działkę wraz z kilkoma znajomymi , aby każdy miał swoją część -( ale nie chodzi mi o współudział,tylko o odrębność).

Kupować możesz, ale na drugi dzień ściągajcie geodetę i podzielcie ją. Nawet jeśli wspólnikami będą brat, siostra i szwagier męża.

Link do komentarza
1 minutę temu, retrofood napisał:

Kupować możesz, ale na drugi dzień ściągajcie geodetę i podzielcie ją. Nawet jeśli wspólnikami będą brat, siostra i szwagier męża.

Pod warunkiem, że działka jest na tyle duża że spełni wymogi do zabudowy jednorodzinnej i o ile MPZP czy WZ zezwalają na zabudowę bliźniaczą czy szeregową.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...