Skocz do zawartości

Wc kompakt z odpływem uniwersalnym


Recommended Posts

O jakim kompakcie mowa? Jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem aby kibelek miał dwa odpływy. Prędzej zapewne chodzi Ci o te dwie dziury z tyły kompaktu która mniejsza służy do doprowadzenia wody ze spłuczki ta mniejsza śred. 50 mm a druga większa do oprowadzenia zanieczyszczeń o śred. 110 mm.

Link do komentarza
1 godzinę temu, grejon napisał:

Mam jedno pytanie o kompakt z odpływem uniwersalnym. Jak rozumiem są w nim 2 odpływy ściekowe. Czy podczas montażu niewykorzystany kanał należy jakoś zaślepić?

Pewnie nawet nie rozpakowałeś pudełka z kibelkiem :icon_rolleyes:

Ten "uniwersalny" to pewnie z odpływem poziomym, w odróżnieniu od "warszawskiego" - z odpływem pionowym...

Innych nie spotkałem, chociaż "parę" kibelków w życiu zamontowałem...

Pstryknij zdjęcie i wstaw - jak żyję, takiego nie widziałem :icon_eek:O.o...

Link do komentarza
8 minut temu, grejon napisał:

No trudno rozpakować coś, czego się jeszcze nie kupiło :)

Jak widzę, to jeszcze trudniej się o tym dyskutuje czego się jeszcze nie kupiło.

2 minuty temu, grejon napisał:

I co w tych kibelkach nienadzwyczajnego? Nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś te dwa odpływy. To są normalne w świecie kibelki znaczy się kompakty wc.

Link do komentarza

Wejdź na kolo.com.p,, tam znajdź kartę techniczną wskazanego przez Ciebie kompaktu i tam zobaczysz, że jest to kompakt z odpływem poziomym, oddalonym maksymalnie od tylnego kraju urządzenia, tak, aby kolanem można było by podłączyć do odpływu w podłodze...

Link do komentarza
7 minut temu, grejon napisał:

Czytałem, nie znalazłem odpowiedzi. I coś mam wrażenie, że tu też nie znajdę.

Pisze jak wół na samym początku

Cytat

W zależności od tego, jak jest doprowadzona instalacja kanalizacyjna w łazience (wyprowadzenie z podłogi czy ze ściany), decydujemy się na kompakt odpowiednio: z odpływem dolnym (zwanym również "warszawskim", pionowym) lub z odpływem bocznym (zwanym także "poznańskim", poziomym lub uniwersalnym).

 

Link do komentarza
2 minuty temu, grejon napisał:

Czytałem, nie znalazłem odpowiedzi. I coś mam wrażenie, że tu też nie znajdę.

Nie rozumiesz,

Cytat

 Produkt wyposażony jest też w odpływ uniwersalny, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w przypadku poziomego, jak i pionowego przyłącza kanalizacyjnego.

Widok z tyłu kompaktu z uniwersalnym odpływem, bo to własnie ten tyłek kompaktu ma znaczenie i odpowie na twoje wątpliwości. Możesz podłączyć do prosto do ściany ja również za pomocą kolana lub harmonijki do podłogi. Załapałeś teraz?

20120529073149-5ed167fc.jpg

Link do komentarza
6 minut temu, mhtyl napisał:

Tylko, że On to czytał dzisiaj o gdz 11.08 i jak widać nie załapał o co chodzi.

Nie załapałem, dlatego pytam tutaj.

5 minut temu, stach napisał:

Wejdź na kolo.com.p,, tam znajdź kartę techniczną wskazanego przez Ciebie kompaktu i tam zobaczysz, że jest to kompakt z odpływem poziomym, oddalonym maksymalnie od tylnego kraju urządzenia, tak, aby kolanem można było by podłączyć do odpływu w podłodze...

Ok, teraz rozumiem.

 

2 minuty temu, retrofood napisał:

Pisze jak wół na samym początku

 

Wiem, co tam pisze. Tylko w sklepie był podział na 3 kategorie: poznańskie, warszawskie i uniwersalne.

 

2 minuty temu, mhtyl napisał:

Nie rozumiesz,

Widok z tyłu kompaktu z uniwersalnym odpływem, bo to własnie ten tyłek kompaktu ma znaczenie i odpowie na twoje wątpliwości. Możesz podłączyć do prosto do ściany ja również za pomocą kolana lub harmonijki do podłogi. Załapałeś teraz?

 

Tak, teraz tak.

Link do komentarza
1 minutę temu, stach napisał:

Broń boże nie harminijki!!!

W skrajnym przypadku będziesz zbierał goowna z podłogi... średnia przyjemność - zapewniam :zalamka:!

No... nie wiem. Ja mam harmonijkę, ale odpływ jest oddalony od rury o ponad metr, inaczej się nie dało. I usytuowanie nie dające kątów dokładnych (ani 30, ani 60, ani 90 stopni).

Link do komentarza

To jest kompakt wc warszawski

857bbe85ffe78b592b20ad36b378bc24.jpg

To jest kompakt wc poznański

20120622090605-7313a319.jpg

53b25c32af2529c1_1056828.jpg

 

W uniwersalnym masz dwie możliwości, tylko musisz użyć do tego dwóch różnych rur do podłączenia do kanalizacji. Do podłączenia warszawskiego kolana takiego jak poniżej lub podobnego304823.jpg

Do podłączenia poznańskiego kawałek rury lub coś podobnego.

 sztucer-150mm-bialy-viega,medium.jpg

7 minut temu, stach napisał:

Broń boże nie harminijki!!!

W skrajnym przypadku będziesz zbierał goowna z podłogi... średnia przyjemność - zapewniam :zalamka:!

Wiem, to taka ostateczna, ostateczność ta harmonijka. Też za nią nie przepadam ale bywały przypadki gdzie nie było szans inaczej podłączyć jak tylko harmonijką.

Link do komentarza
5 minut temu, retrofood napisał:

No... nie wiem. Ja mam harmonijkę, ale odpływ jest oddalony od rury o ponad metr, inaczej się nie dało. I usytuowanie nie dające kątów dokładnych (ani 30, ani 60, ani 90 stopni).

Stasiu, jeżeli masz ponad metr to są dzisiaj takie cuda że bez problemu nys to połączył (nie mam na myśli harmonijki) 

473654_1.jpg

Kolano_uniwersalne_110_skrecane-530186-1

kn110.jpg

I wiele ich odmian i modernizacji, jak to mówią kto szuka ten znajdzie:icon_biggrin:

Link do komentarza

Gdybym narysował Ci jedyną możliwą drogę przebiegu rury odprowadzającej, to byś zwątpił. W kazdym razie, rura odpływowa znajduje się na wysokości prawego kolana osoby siedzącej, jakieś pół metra od niego. Spadek na całej długości odpływu to ok. 15-20 cm. W pewnym fragmencie nie dało się bez harmonijki.

Link do komentarza
4 minuty temu, retrofood napisał:

Gdybym narysował Ci jedyną możliwą drogę przebiegu rury odprowadzającej, to byś zwątpił. W kazdym razie, rura odpływowa znajduje się na wysokości prawego kolana osoby siedzącej, jakieś pół metra od niego. Spadek na całej długości odpływu to ok. 15-20 cm. W pewnym fragmencie nie dało się bez harmonijki.

Podejrzewam, że rurki w destylarce mają mniej skomplikowany  przebieg niż i Ciebie z kibelka:D

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...