Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Problem z ułożeniem dachówki Braas rubin 13 V


Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w pewnej sprawie. Zakupiłem dachówkę Braas 13 V kolor tekowy i dekarze ułożyli ją na dachu. Obawiam się jednak że źle rozmierzyli łaty i pierwszą łatę od kalenicy położyli za daleko od osi kalenica ok. 5 cm. W załączniku przesyłam zdjęcia jak to wygląda. Proszę o informację czy tak ułożona dachówka i gąsiory są dopuszczalne i może tak zostać. Ewentualnie proszę określić procentowo jakie będzie ryzyko przecieków przy takim ułożeniu dachówek w kalenicy. Sprawa jest dosyć pilna i raczej poważna dlatego proszę  o odpowiedź.

WP_20161208_004.jpg

WP_20161208_006.jpg

WP_20161208_005.jpg

WP_20161206_010.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Razmes

Procentowo określić? 50%. Albo będzie zaciekało, albo nie. Z naciskiem raczej na nie. Szczotka leży, wentylacja jest, gąsior prawie zakrywa zamki. Pomylili się może o 2-3 cm.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oceniając na podstawie zdjęć nie wygląda to dobrze. Gąsior mało zachodzi na dachówkę i mogą wystąpić przecieki pod pokrycie np. przy zacinającym deszczu, topniejącym śniegu. Odległość ostatniej łaty od osi kalenicy przy pochyleniu dachu ponad 45 st. (na taki wygląda) powinna wynosić nie więcej niż 20 mm.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Razmes

Kwestia dekarza i tego w jakim rozstawie łacił. Jeżeli nie na maksymalnym wymiarze podłużnym to zdejmując 3 rzędy od kalenicy można przebijając łaty te 3-4 cm odzyskać spokojnie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dach ma 40 st, czyli od osi kalenicy powinno być 30 mm wg. instrukcji a nie ok 50 mm. Dach jest raczej łacony na maksymalnym rozstawie czyli 36 cm. Nie wiem co robić chyba muszę poczekać i zobaczyć co się będzie działo.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli zdjęcia  są aktualne, to nie pozostaje zmierzyć odległości między łatami. wtedy będzie wiadomo jaki rozstaw zastosował dekarz. Jednakże rzadko łaty rozbija się  w maksymalnym rozciągnięciu (zwłaszcza jeśli dachówka ma zmienną podziałkę).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...