Skocz do zawartości

Ile ciepła ucieka przez ściany zewnętrzne i jaki na to wpływ ma ich ocieplenie?


Recommended Posts

Warto się przyjrzeć ile właściwie ciepła ucieka w domu przez ściany zewnętrzne i jaki na to wpływ ma ich ocieplenie. Z naszego zestawienia wyraźnie widać, że wraz z poprawą ciepłochronności, oszczędności stają się coraz mniej odczuwalne.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/22109-ile-ciepla-ucieka-przez-sciany-zewnetrzne-i-jaki-na-to-wplyw-ma-ich-ocieplenie

Link do komentarza

Dodałbym (odnośnie artykułu) jeszcze kwestię ustawienia budynku względem stron świat - i w tym kontekście sytuowanie okien. I nie tylko chodzi o południe - wydaje mi się ze ważny jest tu kierunek wiatru, który bardzo skutecznie wychładza, szczególnie okna i drzwi (najslabsze ogniwo).

Oczywiście trudno kierować się wiatrem w sytuowaniu okien, ale ich wielkość można wtedy wziąść pod uwagę i mniej szafować wielkością.

Ciekawy jest też temat sposobów dodatkowego zabezpieczenia okien przed przenikaniem chłodu

 

Dnia 25.03.2017 o 15:25, zenek napisał:

wydaje mi się ze ważny jest tu kierunek wiatru

Tytułem wyjaśnienia - w Polsce przeważają wiatry zachodnie, ale lokalnie mogą być inne kierunki. Może być to też zależne od ukształtowania terenu, itp.czynników. Tez od otaczającej zabudowy.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szanowni Państwo,

w myśl zasady, że „najtańsze ciepło to ciepło zaoszczędzone” skutecznym rozwiązaniem jest ocieplenie ścian zewnętrznych budynku przy zastosowaniu systemu opartego na wełnie lub styropianie. Przy budowie nowych obiektów należy wziąć pod uwagę obowiązujące standardy wynikające z rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie, a także rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Dobra izolacja termiczna to oprócz zmniejszonych rachunków za ogrzewanie, również obniżenie poziomu zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...