Skocz do zawartości

Jakie podkłady pod panele - trzy rodzaje podłoży


Recommended Posts

Potrzebuję podkłady pod panele podłogowe przy ogrzewaniu podłogowym oraz podkłady na takie samo podłoże ale be podłogówki oraz podkłady na poddasze - warstwa wierzchnia podłogi to płyta osb.

 

Na górę myślę o grubej izolacji (akustyka praz nierówność osb) i myślę o albo o xps albo o płycie eko (Barlinek). Jedno albo drugie między 5 a 7 mm.

Tam gdzie podłoga jest betonowa i nie ma ogrzewania podłogowego myślę nad takim samym zestawem ale powiedzmy około 2-4 mm.

Pytania:

- co położyć na podłogówkę

- czy lepiej eko czy xps tam gdzie nie ma podłogówki i na poddaszu

- czy zaproponowane grubości są odpowiednie.

Link do komentarza

W sklepach budowlanych jest do wyboru kilka podkładów - różnych grubości. Ja, z tego co pamiętam, zastosowałem najgrubszy dostępny z XPS. Przekonałem się że na płytach OSB i temu podobnych trzeba jak najgrubiej bo potem czasem słychać, ze podłoże pracuje. I nie z maty tylko z płyt XPS. 

Na betonie nie układałem paneli.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
2 godziny temu, rustin napisał:

Czyli zwykły podkład piankowy dawac?

A na to patrzyłeś?

MULTIPROTEC 1000

 

5 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Nie jestem do końca przekonany, że taki podkład z okienkami prawidłowo spełnia swoją funkcję

A to dlaczego?

Mnie wydaje się to ciekawe.

Sam będę za niedługo przed takim wyborem...

Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Czemu wydaje mi się, że wiedziałem po około 10 zł?
A to w takich kategoriach nie myślę 
A w jakich kategoriach myślisz dajac lepsze ocieplenie? Wizualnych, czy finansowych?
Robiąc rekuperacje czy klime zgadzam się, że nie patrzy się kategoriami opłacalności tylko wygody.
Jak to się ma do podkładu za 18zl za m2? To jak nie kategoria opłacalności to jaka to dla Ciebie?

Dla mnie to już jest bezsensu. Jeżeli coś ten podkład da to tylko lepsze przewożenie ciepła co za tym idzie mniej potrzebnej energii. Kiedy to się wyrówna za tak kwotę?

Ten podkład co wrzuciłem kosztuje 20zl ale za 6m2
Link do komentarza

Oczywiście pod wzgl. Finansowym cena to porażka. To też kwestia metrażu.

 

Tak jak pisałem, popatrzylem na cenę innego produktu. Na allegro byly jeden pod drugim, tez czerwony, kosztowal coś 9zł z czymś.

 

Teraz widzę, że 17zł/m2

 

Co do opłacalności,jakbym miał wszystko mierzyć takimi kategoriami nie kupilbym zmywarki, lodowki, telewizora itd.

 

Taka mata to jednorazowy wydatek.

 

Poza tym nie twierdzę że ją kupię.

Zapytałem tylko

 

 

2 godziny temu, MrTomo napisał:

na to patrzyłeś?

MULTIPROTEC 1000

Nie każę ci tego przecież kupować

Link do komentarza

Napisałem że nie mierzy się wszystkiego pod względem opłacalności...

Ale podkład jak najbardziej tak bo niby jak inaczej. Nawet żeby kosztował 10zl za metę to nadal jest to bez sensu.

Zapytałem dlaczego go proponujesz? Ani dobra cena ani sens montażu, stąd to pytanie

 

Osobiście nie wydam wiecej jak te 3zl za metr bo moim zdaniem mija się to z celem, dlatego albo kupię ten co wrzuciłem lub zwykle jak np kartonowych Mtw Orle

Link do komentarza
10 minut temu, rustin napisał:

Napisałem że nie mierzy się wszystkiego pod względem opłacalności...

Ale podkład jak najbardziej tak bo niby jak inaczej. Nawet żeby kosztował 10zl za metę to nadal jest to bez sensu.

Zapytałem dlaczego go proponujesz? Ani dobra cena ani sens montażu, stąd to pytanie

 

Osobiście nie wydam wiecej jak te 3zl za metr bo moim zdaniem mija się to z celem, dlatego albo kupię ten co wrzuciłem lub zwykle jak np kartonowych Mtw Orle

karton też kosztuje jakoś tak  z 4 zł za metr przy 5,5 mm grubości więc nie wiem skąd masz taką cenę ???

kompromis który wkleiłem kosztuje 5,9 za m2 przy R do 0,08 gdzie powyżej podane przez Tomo mają R do 0,06

Link do komentarza
karton też kosztuje jakoś tak  z 4 zł za metr przy 5,5 mm grubości więc nie wiem skąd masz taką cenę ???
kompromis który wkleiłem kosztuje 5,9 za m2 przy R do 0,08 gdzie powyżej podane przez Tomo mają R do 0,06
Nawet 4 zł to nie 18zl więc nie czepiaj się słówek i różnicy jednego złotego. Wiem że zawsze musi być po 'waszemu' bo inaczej by to forum nie było elitarne.

Myślę że jakby się postarać to i znajdzie takie korek poniżej 4zl.
Link do komentarza
1 godzinę temu, rustin napisał:

Nawet 4 zł to nie 18zl więc nie czepiaj się słówek i różnicy jednego złotego. Wiem że zawsze musi być po 'waszemu' bo inaczej by to forum nie było elitarne.

Myślę że jakby się postarać to i znajdzie takie korek poniżej 4zl.

Nie musi bo

bo mam karton :)

a zastosowanie podkładu 1.5 mm czy 2 mm

wykonalne jak najbardziej ALE:

Widziałem już posadzkę anhydrytową szlifowaną na której nawet taki podkład nie był potrzebny ( się chłopaki postarali ) jak przyszedł majster od parkietów  "przegwiazdował" całe pomieszczenie 2,5 m poziomicą i się nie przyczepił .

U mnie na beton - który był zrobiony dobrze - musiałbym jeszcze wylać samopoziom żeby zniwelować małe co nie co .

myślę że jak nie miałbym co z kasą robić to poszedłbym właśnie w KOREK :)

Kompromis który wkleiłem różnica oporu 0,02 , różnica w cenie prawie 1/3 ceny w/w

Czyli nie rozumiem czemu się na mnie wściekasz skoro ogólnie Cię popieram.

Link do komentarza

Trwałość podkładu powinna iść w parze z trwałością paneli - nie ma co przepłacać.

Nierówne podłoże warto wyrównać - kątówką wystające krawędzie. Tu trzeba patrzeć na właściwości akustyczne dźwięków w dół. Sadzę, że płyty np. Barlinka ułożone diagonalnie spełnią swoje zadanie. Parter i podłogówka na betonie to maty kwarcowe - dobra przewodność i tłumienie dźwięków do góry, fakt że cena wysoka.

Link do komentarza
Nie musi bo

bo mam karton

a zastosowanie podkładu 1.5 mm czy 2 mm

wykonalne jak najbardziej ALE:

Widziałem już posadzkę anhydrytową szlifowaną na której nawet taki podkład nie był potrzebny ( się chłopaki postarali ) jak przyszedł majster od parkietów  "przegwiazdował" całe pomieszczenie 2,5 m poziomicą i się nie przyczepił .

U mnie na beton - który był zrobiony dobrze - musiałbym jeszcze wylać samopoziom żeby zniwelować małe co nie co .

myślę że jak nie miałbym co z kasą robić to poszedłbym właśnie w KOREK

Kompromis który wkleiłem różnica oporu 0,02 , różnica w cenie prawie 1/3 ceny w/w

Czyli nie rozumiem czemu się na mnie wściekasz skoro ogólnie Cię popieram.

Nie wsciekam ale tu zawsze musi być pomyśli i jak napisze wybrana grupa forum. Napisałem że lepiej kupić korek za 3 zł niż za 18 jakiś wynalazek. Oczywiście musiałeś sprostowac że nie 3zl a 4 zł, nooo duża różnica w szczególności patrząc na cenę 18zl. Czy coś wniosl twój wpis poza ponownym usiłowaniem pokazania, że to ty masz rację bo aż złotówka różnicy....

Tak tu jest od dawna. Dlatego mthyl się wyniósł a szkoda bo nie raz dużo pomógł.

 

Wracając do tematu podkład pod panele na ogrzewanie lepiej aby był z otworami czy bez?

 

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...