Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
selinka25

drzwi Parmax

w tamtym roku zastanawiałam się jakie drzwi wybrać. Od początku moim faworytem był producent Parmax - znalazłam jego drzwi w internecie i od razu się w nich zakochałam... i to był mój błąd...

Poniżej pokażę Wam jak wyglądają moje drzwi po pół roku od montażu. Zostały zamontowane w maju 2016 roku a w lutym 2017 roku zaczęły się pojawiać na nich liczne przebarwienia, ubytki powłoki lakierniczej itd. koszmar dla budującego, który każde zarobione pieniądze wkłada w budowę wymarzonego domu....

Dodam, że drzwi kosztowały ponad 10 tys zł, są dębowe i miały być taką perełką, swego rodzaju kaprysem... ktoś kiedyś napisał na mojej budowie, że Parmax to mercedes wśród drzwi zewnętrznych. niestety, moje nie są mercedesem .. być może miałam pecha? tylko zastanówcie się czy wy na takiego pecha nie natraficie kiedy zdecydujecie się na drzwi w takiej cenie od takiego cenionego producenta???

A co najważniejsze pierwsze moje żądanie reklamacyjne (naprawa lub wymiana towaru na wolny od wad) została negatywnie rozpatrzona na podstawie zdjęć im wysłanym !!! chciałam jedynie tymi zdjęciami zasugerować, że coś się dzieje z tymi drzwiami. po mojej interwencji serwisant pojawił się na budowie i co? również negatywnie bo drzwi są elementem "żywym" a ja niedostatecznie je chroniłam przed czynnikami atmosferycznymi....

oczywiście została poruszona kwestia zadaszenia, którego nie było W DNIU MONTAŻU.... 

Podsumowując zostałam potraktowana nie jako konsument, nie jako osoba potrzebująca pomocy tylko jak ignorant, intruz oraz w sposób tak rażąco lekceważący, że nie życzę tego nikomu. Nie poruszam kwestii korespondecji ani moich kroków w tej sprawie z uwagi na jej dobro. Dodam, że sklep w którym drzwi kupowałam (Budomar Bełchatów) również przyjął stanowisko producenta. Zaproponowali mi naprawę drzwi za jedyne 1200 zł nie wliczając demontażu i ponownego montażu drzwi. 

a oto dowody jak mogą wyglądać drzwi po pół roku od montażu, po 1 zimie 

(zdjęcie pokazuje jedną wielką plamę, obecnie są już dwie... i wiele innych uszkodzeń)

IMG_20170203_162947_1_resized_20170320_095401421.jpg

IMG_20170203_163016_resized_20170320_095402404.jpg

IMG_20170203_163023_resized_20170320_095402998.jpg

IMG_20170203_163115_resized_20170320_095400803(1).jpg

0

Jeśli sprzedawca i producent nadal nie będą chcieli uznać reklamacji, warto skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, np.

Europejskie Centrum Konsumenckie Polska/ECC Poland
Pl. Powstańców Warszawy 1
00-950 Warszawa
tel.: +48 22 55 60 241
www.konsument.gov.pl

Pracują tam prawnicy, którzy bardzo rzetelnie traktują każdą sprawę i starają się pomóc. Doradzą w jaki sposób skutecznie domagać się naprawy lub wymiany drzwi.

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0