Skocz do zawartości

podział działki i pas techniczny


mopsik123

Recommended Posts

Witam,

Moi rodzice posiadają działki zaznaczone na mapie. Ja i mój brat mamy dostać działki 31/6 oraz 31/7. Działki mają po 1662m2, o szerokości 36m. Działka oznaczona numerem 31/5 to pas techniczny pod liniami średniego napięcia. Pytanie moje jest następujące: czy jest możliwość połączenia działek 31/5 z 31/6 w celu podziału całości tak aby powstała jeszcze jedna działka?

Dlaczego sąsiad po lewej stronie nie ma ww. pasa technicznego?

Dziękuję za odpowiedzi

działka.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl

Do kogo należy działka 31/5? Podejrzewam, że do tych działek jest uchwalony MPZP i dlatego jest ujęty ten pas techniczny bo ktoś się w ten sposób zabezpieczył aby mieć dostęp do infrastruktury elektrycznej do jej rozbudowy lub coś w tym stylu.

Na działce 31/5 raczej nic nie wybudujesz więc scalenie z działka 31/6 nie będzie możliwe.

Link do komentarza
Gość mhtyl

Z tym pytaniem do rodziców, to oni dzielili działki i oni na to się zgodzili i oni powinni wiedzieć dlaczego u nich wytyczyli ten pas.  Jest MPZP do tych działek?

Link do komentarza
Gość mhtyl

I to jest kluczowe w dyskusji, jest plan i jest po ptokach. Nie wierze aby nikt się nie pytał właścicieli przy podziale działek, przecież rodzicie musieli wystąpić z wnioskiem o podział do gminy przed uchwaleniem czy uaktualnieniem MPZP.

Link do komentarza

spokojnie

wszystko zależy co jest w MPZP...w mojej okolicy minimalne działki nawet od 600m2. Więc gdybyś mieszkał w tej okolicy, to tę działkę 31/6 mógłbyś podzielić na 2 i nie musiałbyś nic wcześniej łączyć. W innej dzielnicy minimalna wielkość działki to 700m2, a w sąsiedniej miejscowości, to 1000m2. Takie są zapisy z MPZP. Więc może się okazać, że nie trzeba mieszać w to pasa technicznego?

Nie wiem dlaczego sąsiad nie ma pasa techniczego...prawdopodobnie podzielił swoje działki w okresie, kiedy jeszcze nie było to wymagane....

Jest jeszcze inna kwestia - i wiże się to z MPZP o którym pisałem już wcześniej - na mojej działce były w MPZP kwiatki, które bardzo utrudniały budowę - np. były zaprojektowane drogi dojazdowe do innych działek które bardzo ograniczały możliwości zabudowy. To o tyle istotne, że od takiej "drogi" trzeba się odsunąć nie 4m a 8m. W mojej okolicy sprawa została rozwiązana poprzez wnioski moje i sąsiadów i droga z MPZP została usunięta. W moim przypadku to nic nie zmieniło, ale sąsiadom już umożliwiło budowę. Więc powtarzam - zacznij od lektury MPZP

14 godzin temu, mopsik123 napisał:

Plan zagospodarowania jest, ale rodzicom raczej nikt się nie pytał jak ma to wyglądać. Jutro pojadę do gminy i spróbuje się dowiedzieć czy coś z tym idzie zrobić. dzięki za odpowiedź.

jeśli nie byłeś jeszcze w gminie, to poszukaj na stronie gminy - powinno to być dostępne. Nie trzeba jeździć. Taki już urok MPZP - nikt nikogo o nic nie pyta - u nas MPZP rozrysowała jakaś duża firma z drugiego końca kraju, stąd takie kwiatki.... trzeba samemu interesować się tematem i pilnować  - i ewentualnie pisać wnioski o zmianę

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...