Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mopsik123

podział działki i pas techniczny

Recommended Posts

Witam,

Moi rodzice posiadają działki zaznaczone na mapie. Ja i mój brat mamy dostać działki 31/6 oraz 31/7. Działki mają po 1662m2, o szerokości 36m. Działka oznaczona numerem 31/5 to pas techniczny pod liniami średniego napięcia. Pytanie moje jest następujące: czy jest możliwość połączenia działek 31/5 z 31/6 w celu podziału całości tak aby powstała jeszcze jedna działka?

Dlaczego sąsiad po lewej stronie nie ma ww. pasa technicznego?

Dziękuję za odpowiedzi

działka.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kogo należy działka 31/5? Podejrzewam, że do tych działek jest uchwalony MPZP i dlatego jest ujęty ten pas techniczny bo ktoś się w ten sposób zabezpieczył aby mieć dostęp do infrastruktury elektrycznej do jej rozbudowy lub coś w tym stylu.

Na działce 31/5 raczej nic nie wybudujesz więc scalenie z działka 31/6 nie będzie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały zaznaczony obszar należy do moich rodziców.  W takim razie dlaczego pas ten nie jest wyznaczony dla całej długości linii elektrycznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym pytaniem do rodziców, to oni dzielili działki i oni na to się zgodzili i oni powinni wiedzieć dlaczego u nich wytyczyli ten pas.  Jest MPZP do tych działek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plan zagospodarowania jest, ale rodzicom raczej nikt się nie pytał jak ma to wyglądać. Jutro pojadę do gminy i spróbuje się dowiedzieć czy coś z tym idzie zrobić. dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest kluczowe w dyskusji, jest plan i jest po ptokach. Nie wierze aby nikt się nie pytał właścicieli przy podziale działek, przecież rodzicie musieli wystąpić z wnioskiem o podział do gminy przed uchwaleniem czy uaktualnieniem MPZP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie

wszystko zależy co jest w MPZP...w mojej okolicy minimalne działki nawet od 600m2. Więc gdybyś mieszkał w tej okolicy, to tę działkę 31/6 mógłbyś podzielić na 2 i nie musiałbyś nic wcześniej łączyć. W innej dzielnicy minimalna wielkość działki to 700m2, a w sąsiedniej miejscowości, to 1000m2. Takie są zapisy z MPZP. Więc może się okazać, że nie trzeba mieszać w to pasa technicznego?

Nie wiem dlaczego sąsiad nie ma pasa techniczego...prawdopodobnie podzielił swoje działki w okresie, kiedy jeszcze nie było to wymagane....

Jest jeszcze inna kwestia - i wiże się to z MPZP o którym pisałem już wcześniej - na mojej działce były w MPZP kwiatki, które bardzo utrudniały budowę - np. były zaprojektowane drogi dojazdowe do innych działek które bardzo ograniczały możliwości zabudowy. To o tyle istotne, że od takiej "drogi" trzeba się odsunąć nie 4m a 8m. W mojej okolicy sprawa została rozwiązana poprzez wnioski moje i sąsiadów i droga z MPZP została usunięta. W moim przypadku to nic nie zmieniło, ale sąsiadom już umożliwiło budowę. Więc powtarzam - zacznij od lektury MPZP

14 godzin temu, mopsik123 napisał:

Plan zagospodarowania jest, ale rodzicom raczej nikt się nie pytał jak ma to wyglądać. Jutro pojadę do gminy i spróbuje się dowiedzieć czy coś z tym idzie zrobić. dzięki za odpowiedź.

jeśli nie byłeś jeszcze w gminie, to poszukaj na stronie gminy - powinno to być dostępne. Nie trzeba jeździć. Taki już urok MPZP - nikt nikogo o nic nie pyta - u nas MPZP rozrysowała jakaś duża firma z drugiego końca kraju, stąd takie kwiatki.... trzeba samemu interesować się tematem i pilnować  - i ewentualnie pisać wnioski o zmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Czy wiesz, że od tego roku wszystkie polowania zbiorowe muszą być przez myśliwych zgłoszone do urzędu gminy i co najmniej 9 dni przed datą polowania miejsce oraz termin jego rozpoczęcia i zakończenia muszą być podane w formie obwieszczenia na stronie internetowej urzędu gminy? Czy wiesz, że każdy właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, na którym będzie odbywać się takie polowanie, może zgłosić do wójta sprzeciw wobec tego polowania, jeśli miałoby ono zagrażać bezpieczeństwu lub życiu ludzi, np. pracujących w polu, zbierających grzyby albo spacerujących po lesie? Czy wiesz, że organizator polowania obowiązany jest oznakować obszar tego polowania tablicami ostrzegawczymi? ➊ SPRAWDŹ czy w Twojej gminie w najbliższym czasie odbędą się jakieś polowania zbiorowe. Jeśli nie możesz znaleźć obwieszczenia na stronie urzędu gminy, ZADAJ to pytanie emailem.
   ➋ ZGŁOŚ SPRZECIW wobec zaplanowanego na Twoim terenie polowania zbiorowego.
   ➌ POWIADOM POLICJĘ jeśli polowanie nie jest oznakowane tablicami ostrzegawczymi lub odbywa się w odległości mniejszej niż 500 m od trwającego zebrania publicznego lub w odległości mniejszej niż 150m od zabudowań mieszkalnych lub jest wykonywane w obecności dzieci do 18 roku życia (np. dzieci biorą udział w nagance).    
  • Obecnie na rynku najlepszym rozwiązaniem wydają się być markizy zewnętrzne Fakro. Temat dość stary, ale warto by nie skupiać się tylko na samych roletach, bo to rozwiązanie kompletnie odbierające dostęp w domu do światła. A markizy mają tę zaletę, że światło wpuszczają. I są łatwe w samodzielnym montażu.
  • Zwróć uwagę, że ta sypialnia/pokój ma dodatkowo garderobę więc po co większa ma być ta sypialnia. Otwarta komunikacja sprawia optycznie że pomieszczenia są większe bo nie ograniczają  ich żadne ścianki działowe. Tam masz podaną p.u. i powierzchnię po podłodze, pokoje mają po podłodze prawie 45 m2 a p.u. prawie 15 m2. Co do wysokości  to wokół obrysu dachu biegnie linia przerywana oznacza ona ściankę (tzw ślepą ściankę kolankową) a przy niej łóżka tak więc wysokość musi być coś około 1 m więc wystarczająca aby nie kolidowało z łóżkiem. Natomiast co do łazienki to tam jest wanna narożna a nie prysznic.
  • Budynek z zewnątrz b. ładny.   Wewnątrz takie minusy: 1. Główne wejście na kant schodów - zamiast na wprost do hallu. 2. Zbyt mała sypialnia dla dwojga (jeśli ma to być pokój 2-osobowy) 3. Za mały - za wąski i bez zaplecza "szafkowo-półkowego" garaż. 4. Zbyt dużo komunikacji na parterze - i mimo to bałagan w funkcji. 4. Uwagi z poprzedniego postu dot zmiany funkcji zasadne. 5. Kwestia poddasza: przy takim dachu (kopertowy, małe spadki) obawiam się, że nie ma tam wiele pow. użytkowej - chętnie bym zobaczył przekrój, a na nim te łóżka i prysznic w skosach. Ale z drugiej strony i tak jest nieźle, i czytelna funkcja. Ale może się mylę?   Reasumując: Dom śliczny z zewnątrz - ale funkcja i wnętrze parteru - niezbyt. Na  twoim miejscu szukałbym dalej.   Jeśli idzie o dodatkowe pomieszczenia - sam musisz pomyśleć, co będziesz potrzebowa. Do pracy?, do hobby?, warsztacik?, lamus?. A może zlokalizujesz coś obok domu?  
 • Popularne tematy

×