Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
mopsik123

podział działki i pas techniczny

Recommended Posts

Witam,

Moi rodzice posiadają działki zaznaczone na mapie. Ja i mój brat mamy dostać działki 31/6 oraz 31/7. Działki mają po 1662m2, o szerokości 36m. Działka oznaczona numerem 31/5 to pas techniczny pod liniami średniego napięcia. Pytanie moje jest następujące: czy jest możliwość połączenia działek 31/5 z 31/6 w celu podziału całości tak aby powstała jeszcze jedna działka?

Dlaczego sąsiad po lewej stronie nie ma ww. pasa technicznego?

Dziękuję za odpowiedzi

działka.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kogo należy działka 31/5? Podejrzewam, że do tych działek jest uchwalony MPZP i dlatego jest ujęty ten pas techniczny bo ktoś się w ten sposób zabezpieczył aby mieć dostęp do infrastruktury elektrycznej do jej rozbudowy lub coś w tym stylu.

Na działce 31/5 raczej nic nie wybudujesz więc scalenie z działka 31/6 nie będzie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały zaznaczony obszar należy do moich rodziców.  W takim razie dlaczego pas ten nie jest wyznaczony dla całej długości linii elektrycznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym pytaniem do rodziców, to oni dzielili działki i oni na to się zgodzili i oni powinni wiedzieć dlaczego u nich wytyczyli ten pas.  Jest MPZP do tych działek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plan zagospodarowania jest, ale rodzicom raczej nikt się nie pytał jak ma to wyglądać. Jutro pojadę do gminy i spróbuje się dowiedzieć czy coś z tym idzie zrobić. dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest kluczowe w dyskusji, jest plan i jest po ptokach. Nie wierze aby nikt się nie pytał właścicieli przy podziale działek, przecież rodzicie musieli wystąpić z wnioskiem o podział do gminy przed uchwaleniem czy uaktualnieniem MPZP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie

wszystko zależy co jest w MPZP...w mojej okolicy minimalne działki nawet od 600m2. Więc gdybyś mieszkał w tej okolicy, to tę działkę 31/6 mógłbyś podzielić na 2 i nie musiałbyś nic wcześniej łączyć. W innej dzielnicy minimalna wielkość działki to 700m2, a w sąsiedniej miejscowości, to 1000m2. Takie są zapisy z MPZP. Więc może się okazać, że nie trzeba mieszać w to pasa technicznego?

Nie wiem dlaczego sąsiad nie ma pasa techniczego...prawdopodobnie podzielił swoje działki w okresie, kiedy jeszcze nie było to wymagane....

Jest jeszcze inna kwestia - i wiże się to z MPZP o którym pisałem już wcześniej - na mojej działce były w MPZP kwiatki, które bardzo utrudniały budowę - np. były zaprojektowane drogi dojazdowe do innych działek które bardzo ograniczały możliwości zabudowy. To o tyle istotne, że od takiej "drogi" trzeba się odsunąć nie 4m a 8m. W mojej okolicy sprawa została rozwiązana poprzez wnioski moje i sąsiadów i droga z MPZP została usunięta. W moim przypadku to nic nie zmieniło, ale sąsiadom już umożliwiło budowę. Więc powtarzam - zacznij od lektury MPZP

14 godzin temu, mopsik123 napisał:

Plan zagospodarowania jest, ale rodzicom raczej nikt się nie pytał jak ma to wyglądać. Jutro pojadę do gminy i spróbuje się dowiedzieć czy coś z tym idzie zrobić. dzięki za odpowiedź.

jeśli nie byłeś jeszcze w gminie, to poszukaj na stronie gminy - powinno to być dostępne. Nie trzeba jeździć. Taki już urok MPZP - nikt nikogo o nic nie pyta - u nas MPZP rozrysowała jakaś duża firma z drugiego końca kraju, stąd takie kwiatki.... trzeba samemu interesować się tematem i pilnować  - i ewentualnie pisać wnioski o zmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wszystko jest do zrozumienia, jeśli widzisz, że ktoś się poświęca dla dobra wspólnego. Da się wtedy to docenić. Ale nie trafia Cię szlag gdy widzisz, że pod płaszczykiem wojny ktoś se bezczelnie kręci prywatne lody? I mówi Ci prosto w oczy, że w doopie ma Twoje lęki i obawy, bo lody są ważniejsze? Ja zdaję sobie sprawę, że mnóstwo ludzi lekceważyło temat. Nawet kiedy były wprowadzane pierwsze ograniczenia. Ale będąc w grupie najwyższego ryzyka popierałem je. Bo skoro wojna, to wojna, tak trzeba. Ale właśnie dlatego bardzo mnie wkurrrwia traktowanie sytuacji niczym wojny z dziecięcej zabawy przez tych, dla których winna być najwyższym priorytetem.    Jak czytam, że partii rządzącej podczas wojny z koronawirusem zależy najbardziej na wprowadzeniu przepisu aby premier mógł odwołać członka Rady Dialogu Społecznego za współpracę z rządem komunistycznym, to wybacz Pawełku, mam ochotę na nich narzygać i nasrać. Bo tu na dłoni masz to, o czym w dniu dzisiejszym myśli władza. Nie zmieniła się nic. To tylko ja mam się poświęcać. Oni mają to w doopie, patrzą jedynie jak by tu wyciągnąć z zarazy więcej korzyści niż normalnie.
  • I to jest bardzo cenna diagnoza. Bo chociaż dzisiejsza wojna to nie lecące bomby, płonące miasta i ginące dziesiątki tysięcy ludzi, to jednak ten czas teraz,  ma z wojną pewną zasadniczą rzecz wspólną – jest to stan wyższej konieczności, w którym reguły codziennego życia zostają zawieszone. W naturę wojny wpisana jest także jakaś doza chaosu i niepewności, jakaś doza błędu i niewydolności. Bo tak jest na każdej wojnie, także tej dzisiejszej z zarazą. Dlatego nic nie da zajadle tropienie każdej oznaki bałaganu, chaosu, wytykanie każdego błędu, każdego faktu, który obnaża wadliwą konstrukcję planów, wedle których próbujemy toczyć tę wojnę. I bardzo mocno pragnę, aby niektórzy ludzie wzięli to sobie mocniej do serca. Tutaj na forum szczególnie, bo w końcu lepiej czy gorzej - ale znamy się.
  • Też spróbuję prosto. Ja siedzę na dupie, on z mojej ulicy siedzi na dupie i sąsiad za płotem siedzi na dupie. Nic nam nie dolega, na nic się nie skarżymy, choć pewnie idąc po fajki i browara mogę spotkać kogoś chorego. W związku z tym po każdym powrocie ze sklepu mam dzwonić żeby mi teścik machnęli? Przecież to jakaś niepoważna teoria jest.   Czyli tutaj jednak się zgadzamy.   Chorych na pewno testują, tych objawowych. No bo ze złamaną ręka czy nogą to pewnie nie. Ale tych z temperaturą, kaszlem - czyli z podejrzeniem zachorowania, testują.   Moja starsza ciotka (siostra mamy) miała 3 tygodnie temu wylew krwi do mózgu. Dzisiaj był jej pogrzeb. Odłączyli ją od respiratora w środę. Nie zmarła na koronawirusa, nie wiem czy było co testować, bo nikt nie miał wątpliwości na co zmarła. Mąż, syn z żoną, wnuki - Ci którzy z nią mieszkali są zdrowi, nikt się nie skarży, problem był tylko z pochówkiem bo jest ich ośmioro, a ksiądz zastrzegł że wpuści tylko piątkę z nich. Jak to się odbyło nie mam pojęcia. Nie miałem dzisiaj odwagi dzwonić i pytać.   To jest główny problem. Że będziesz wiedziała po minimum 4 dnia od zakażenia. I żaden test niczego nie zmieni w ciągu pierwszych dni. Tak zwane szybkie testy, które zakupili Czesi za bardzo duże pieniądze, okazują się w 80% nieskuteczne. Bo poza tym że są szybkie - to właśnie na tej szybkości kończą się ich zalety.   Tu jest chyba ten problem największy. Gdyby dało się to ścierwo zauważyć jak przeskakuje, większość z osób pochowanych z jego powdu żyłaby do dzisiaj.  
  • Mieszkaniec Ostrowa Wlkp. trzy dni koczował w aucie, czekając na wynik testu na obecność koronawirusa, bo bał się, że może narazić rodzinę na ewentualne zakażenie koronawirusem - powiedział w sobotę dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wlkp. Andrzej Biliński.  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-wielkopolskie-mezczyzna-siedzial-trzy-dni-w-aucie-czekajac-n,nId,4408328
  • Pora powiedzieć wprost: rząd oszukuje społeczeństwo ws. koronawirusa    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...