Skocz do zawartości

Co to jest Forum Ekspertów i jak działa?


Gość mhtyl

Recommended Posts

Gość mhtyl

Nie rozumiem jednego, po co są powołani eksperci firmowi, po to aby reklamować swoje produkty? Większość ekspertów reprezentujących różne firmy udzielają porad obiektywnych bez polecania swoich produktów, natomiast ekspert od farb non stop reklamuje swoje produkty, mam wrażenie że gdyby nie reklamował (nie mógł by reklamować) i polecał swoich produktów nie było by go tu na forum.

Link do komentarza

Witam, taka jest formuła tej części forum i była o tym mowa już nie raz i nie dwa.

18 godzin temu, mhtyl napisał:

Nie rozumiem jednego, po co są powołani eksperci firmowi, po to aby reklamować swoje produkty? Większość ekspertów reprezentujących różne firmy udzielają porad obiektywnych bez polecania swoich produktów, natomiast ekspert od farb non stop reklamuje swoje produkty, mam wrażenie że gdyby nie reklamował (nie mógł by reklamować) i polecał swoich produktów nie było by go tu na forum.

 A czy w Salonie Mercedesa stoją samochody Renault?? Ekspert służy radą przy okazji odwołuje się do produktów Swojej Marki. Wypowiedzi Ekspertów są rzeczowe i pomocne. 

Ja osobiście malowałem plamy po zaciekach od zalania farbą Śnieżka i nie użyję tu innej nazwy bo ta farba mi to pokryła bez śladu przebicia. I tu właśnie w tej części forum będę to powtarzał przy każdej możliwej okazji. Proszę sie z tym pogodzić i uszanować. 

Ze strony Eksperta padają poza tym słowa " polecam" a nie "to jedyne słuszne rozwiązanie i nie ma lepszego" :icon_cool:

 

Zamiast krytykować i wciąż poruszać do znudzenia ten sam temat - proszę coś doradzić w tej kwestii. I wątpię, ze bez użycia nazwy farby/marki się to uda. Wybór na rynku jest obecnie zbyt duzy by wystarczyło samo słowo - farba, szpachla, grunt.

Amen

 

PS. A ja mam wrażenie, że by był ponieważ wcześniej wypowiadali się Eksperci niezależni na całym forum.

Link do komentarza

Moje (i sporej części tu piszących) "doznanie" są zgoła inne co do tego producenta:

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Ja osobiście malowałem plamy po zaciekach od zalania farbą Śnieżka i nie użyję tu innej nazwy bo ta farba mi to pokryła bez śladu przebicia. I tu właśnie w tej części forum będę to powtarzał przy każdej możliwej okazji. Proszę sie z tym pogodzić i uszanować. 

Też proszę o pogodzenie się z tym i uszanowanie :icon_rolleyes:

Link do komentarza

oczywiście, dlatego produkt ten jest alternatywą dla innych produktów. Osobiście mogę z pełną odpowiedzialnością polecić produkt śnieżki na plamy. Szkoda , że nie zrobiłem zdjęć, które w pełni obrazują 100% efekt.

Szpachlę też polecam i zapewniam, że nie mówię tego bez powodu. Jestem po remoncie mieszkania :icon_cool:

 

Mam też swój sposób na pokrycie ściany malowanej szarą, czarną i fioletową farbą olejną. Zadziałało chociaż nie wiedziałem, że eksperyment "wypali".

Farba i grunt w jednym marki Śnieżka. Nakładamy na farbę olejną wałkiem - na ścianie robi się po wyschnięciu taka niby "przecierka" biała z przebijającym juz delikatnie kolorem starej farby olejnej, w miarę szorstka i na to dopiero nakładamy finalny kolor. Są farby, gdzie puszka kosztuje około 100 PLN, które pokryją tak przygotowane podłoże w jednej warstwie. Wydajność około 14 m2 z litra. 

W moim przypadku taki sposób okazał się skuteczny.

Oczywiście ściany i sufity można malować innymi produktami. Półki w supermarketach budowlanych uginają się od puszek z farbami różnych marek. 

 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Otóż dziwne by było aby w salonie Mercedesa zachwali Opla bo to salon firmowy a forum jest ogólnopolskie i ogólnobudowlane.  natomiast co do wyżej wymienionego experta to już nie raz mu udowodniłem, że doradza nie fachowo, ale nie będę z Nim/Nimi (bo to sa experci) licytował kto ma rację, chodzi mi o to, że gdy ja osobiście potrzebowałem porady i napisałem do ów expertów to mnie olali i do dziś nie mam odpowiedzi a czemu? bo nie widza w tym interesu, gdybym zadał pytanie na forum to od razu by odpisali z reklamą swoich produktów.

Co do fachowych porad to udzielanych przez experta Śnieżka to farba gruntująca jest dobra na świeże tynki a nie na już pomalowaną ścianę. Mało tego, expert jakby był kumaty to by zapytał jakiego rodzaju farbą jest teraz ta ściana pomalowana bo to ma też ma wpływ jaka technologie trzeba by zastosować. Tak na marginesie to pytania w tym dziale w dużej części są mało doprecyzowane a uzyskanie odpowiedzi na pomocnicze pytania jest nie możliwe, więc i udzielanie poprawnej porady tym samym jest utrudnione.

Chodzi mi tylko o równe traktowanie wszystkich na forum a w szczególności o umieszczanie reklam jednych i tych samych. Expert pojawia się raz na jakiś czas i pisze po kilka, kilkanaście postów z linkami do swoich stron i produktów czy to jest uczciwe wobec innych?  I dla jasności nie mam nic co do jakości produktów w/w firmy, nie raz je używałem z dobrym skutkiem finalnym ale i tez używałem innych marek też  z efektem końcowym zadowalającym.

8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 

Ze strony Eksperta padają poza tym słowa " polecam" a nie "to jedyne słuszne rozwiązanie i nie ma lepszego" :icon_cool:

 

 

Jeżeli ja coś polecam albo ktoś mi coś poleca to jest jednoznaczne z zaproszeniem do zakupu danego produktu bo produkt jest sprawdzony i mało tego ja polecam obiektywnie nie mając w tym żadnego interesu a czy słowa experta polecam są obiektywne?

8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 

 

Zamiast krytykować i wciąż poruszać do znudzenia ten sam temat - proszę coś doradzić w tej kwestii. I wątpię, ze bez użycia nazwy farby/marki się to uda. Wybór na rynku jest obecnie zbyt duzy by wystarczyło samo słowo - farba, szpachla, grunt.

Amen

 

 

Uwierz mi, że bez podania nazwy produktu da się też doradzić. Tajemnica tez nie jest, że stosuje się produkty jednego producenta aby wszystko "grało".

8 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 

PS. A ja mam wrażenie, że by był ponieważ wcześniej wypowiadali się Eksperci niezależni na całym forum.

I gdzie się podziali ów experci jak można zapytać? I nie dopatrzyłem się w Regulaminie aby Experci byli w jakiś sposób uprzywilejowywani i mogli umieszczać linki do swoich stron i produktów na łamach forum, oczywiście oprócz Słupa Ogłoszeniowego.

Link do komentarza
Gość mhtyl

a

1 godzinę temu, Redakcja napisał:

Forum Ekspertów to dział, w którym eksperci z firm odpowiadają na Państwa pytania. Mogą oni dodawać linki do swoich stron, jeśli odpowiedź na pytanie tego wymaga. Profile ekspertów są oznaczone logo firmy oraz dodana jest sygnaturka z jej opisem. Każdy Ekspert ma swoje subforum.

I proszę mi nie mówić, że expert od farb tak bardzo tu się udziela charytatywnie, bo jak już wspomniałem wyżej kilka lat temu zwróciłem się do niego z prośbą  na PW o pomoc przy użyciu farby bazy białej i do dziś nie dostałem odpowiedzi.

Ok, to dlaczego z kilka  lat temu jednego experta zdymisjonowano i dostał range jako zwykły użytkownik, a linki jakie wklejał do swoich stron zostały usunięte. Chodzi o experta od tarasów i architektury - Dombal - tarasy i architektura ogrodowa.

Gdy dostał rangę jako zwykły użytkownik jego aktywność spadła do zera, dlaczego? bo nie mógł się reklamować za darmochę.

I dziwne, powiem nawet bardzo dziwne obecne stwierdzenie co wolno expertowi firmowemu bo  dokładnie rok temu stanowisko Redakcji było zgoła inne bo Redakcja nie wypowiedziała się tylko został założony nowy temat którego autorem zostałem ja. Dlaczego wtedy  nie było tak stanowcze jak dzisiaj?

 

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Ja używałem produktów marki Śnieżka i jestem zadowolony. Dlatego tutaj o tym piszę.  I jeśli ktoś zapyta czym pokryć skutecznie powłokę olejną, znowu napiszę o farbie i gruncie w jednym marki Śnieżka.

To, że ja cz Ty podasz nazwę jakiegoś produktu  uważam, że nie ma to nic związanego z komercją bo jest to obiektywna porada, natomiast expertowi dobre wychowanie nie powinno pozwolić na reklamowanie swoich produktów. Proszę zwrócić uwagę ilu expertów firmowych tu na forum reklamuje swoje produkty tak jak ten od farb.

Jest tu na forum expert Schiedla i muszę jemu chylić czoła bo ile razy się wypowiadał tu na forum o kominach nigdy nie reklamował swoich produktów, chyba że na życzenie pytającego, ale to zmienia całkiem postać rzeczy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...