Skocz do zawartości

Mały kocioł


Recommended Posts

Mam bardzo wąskie pomieszczenie, w którym chcę umieścić kocioł i właśnie poszukują jakiegoś małego, wąskiego. Dom nie jest duży - ok. 80 m2. Możecie polecić taki od jakiegoś dobrego polskiego producenta? Nie chciałabym tylko żeby był mega-drogi :)

Link do komentarza
Gość mhtyl

a

2 godziny temu, mw88 napisał:

hmmm :) racja - chodzi mi o kocioł np. na ekogroszek

I co więcej? Takimi odpowiedziami to będziemy ciągnąc z dwadzieścia postów zanim osiągniemy bliżej określony obraz problemu.

Na 80 m2 p.u. chcesz wstawić piec na ekogroszek? Może napisz jakie ogrzewanie masz w tym domku i dlaczego wybór padł akurat na taki a nie inny kociołek.

Link do komentarza

Przyznam, że nie orientuję się za bardzo w tym temacie, stąd nie podałam od razu wszystkich informacji. W tym momencie w domu jest zwykły kominek, ale przez to temperatura pomiędzy pomieszczeniami nie jest wyrównana. Planujemy rozprowadzić instalację z grzejnikami. Ogrzewania podłogowego nie będzie. A co do pomieszczenia - nie było wcześniej przewidziane stąd musimy zaadoptować takie jakie jest (a jest wąskie na 1,2 m i długie na 2,5 m). Nie ma tu w ogóle (i nie będzie bo nie ma w okolicy) gazu. Kocioł będzie miał za zadanie ogrzewać wodę w instalacji z grzejnikami i ogrzewać wodę w bojlerze z ciepłą wodą w domu (w bojlerze jest specjalne podejście). Czy o czymś jeszcze zapomnialam? 

Link do komentarza
Gość mhtyl

W takim razie musisz myśleć o innej lokalizacji kotłowni. Pomieszczenie szerokości 1,2 m dobre jest na spiżarkę  ale nie na kotłownię.  Przy c.o. z grzejnikami będziesz musiał utrzymywać/palić praktycznie cały czas  aby ciepło było w domu. Co do gazu jest inna opcja aniżeli podłączenie pod gazociąg:icon_biggrin: W twoim przypadku poszedłbym w kierunku gazu z butli albo ogrzewanie na prąd, o kotle na ekogroszek przy takich warunkach jakie masz obecnie musisz zapomnieć.

Czy jest to nowy dom?

Link do komentarza
Gość mhtyl

a

2 minuty temu, mw88 napisał:

Dom ma 15-lat i jest dobrze ocieplony.

Więc do tej pory czym i jak był ogrzewany? Czy w tym pomieszczeniu z którego chciałabyś zrobić kotłownie jest dostęp do komina?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...