Skocz do zawartości

naprawa ściany z luksferów


Recommended Posts

Witam,
jestem studentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach i mam do Państwa ogromną prośbę o pomoc!

Na pewnym przedmiocie wybrałem sobie temat:"Naprawa ściany z pustaków szklanych typu C zwanych luksferami"

Widoczne są spękania w środkowej części ściany która ma wymiary 2X3m, uszkodzenie ewidentnie wskazuje iż, jego przyczyną było uderzenie.

Mam do Państwa pytanie jak się wymienia takie luksfery, jak wygląda proces wymiany, ile on trwa, chodzi mi o takie podstawowe wiadomości na temat remontu takiego typu ściany lecz o szczegółowe ukazanie procesu wymiany( narzędzi, kolejności działania itp.)

Za okazaną pomoc serdecznie dziękuje i chyba czoła !!!!

Pozdrawiam Łukasz.
Link do komentarza
Zapraszamy do przeczytania artykułu w naszym serwisie:

https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/a/277-sciany-z-pustakow-szklanych


Fragment artykułu:

Ściany z kształtek szklanych powinny być ujęte w ramę obwodową o szerokości 35-100 mm. Trzeba zastosować zbrojenie. Nie jest konieczne jedynie zbrojenie płaszczyzn nieprzekraczających 1,5 m2.

Wznoszenie ścianki ułatwiają wkładki (krzyżyki) dystansowe z tworzywa sztucznego. Zapewniają one pomiędzy poszczególnymi pustakami równą spoinę o szerokości 10 mm.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Witam!

Tez jestem zainteresowany tematem remontu sciany z luksferow. Mam problem polegajacy na tym, ze jeden pustak jest rozbity i zastanawiam sie czy jest mozliwosc jego wymiany i chcialem zapytac czy udalo ci sie dowiedziec jak to sie robi bo nie udalo mi sie nic znalesc w necie ;/ Bardzo prosze o pomoc jesli masz jakies info.


pozdrawiam
Link do komentarza
witam sprawa wygląda tak luksfer pęknięty trzeba wybić do końca pamiętając żeby mieć ubrane okulary ochronne wybicie musi być delikatne żeby nie uszkodzić innych najlepiej młotek i delikatny przecinak lub śrubokręt do wykucia resztek szkła następnie powoli wykuć zaprawę na tyle by pustak nam wszedł z lekkim luzem gdy już to osiągniemy rozrobić zaprawy na drobnym piasku lub klej do płytek odkurzyć ścianę do zaprawy zmoczyć wodą następnie położyć zaprawę równomiernie na to pustak a następnie ustawić w płaszczyźnie i dać na boki zaprawy pomagając sobie tak zwaną fugówką do robienia spoin przy klinkierze następnie wypełnić szczelnie górę po czym umyć delikatnie wszystko i po wyschnięciu wy spoinować powstałe fugi pomiędzy luksferami
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...