Skocz do zawartości

Drzwi zewnętrzne do domu- KMT czy Wikęd??


Recommended Posts

Bierzemy się powoli za poszukiwania drzwi- 100cm, rozważam Wikęd lub KMT. 

W Wikędzie zrobiłam sobie symulację zamówienia:

seria Premium, ościeżnica TERMO, model 12 , szkło mleczne- niecałę 2900 netto, rozumiem doliczamy montaż (400?? ) i 8 VAT. 

KMT - nie czaję ich ościeżnic, jaką warto brać pod uwagę w ich ofercie ?
Jest KMT terma, KMT energy 90 i KMT passive. Ktoś ma opcję terma ? Jak parametry mają się do Wikędu ??
Dodam że w KMT przekrój ościeżnicy Terma wygląda .... biednie, tak jak ta "darmowa" ościeżnica w Wikędzie.... energy 90 i passive widać, że "wypasione", ale 1100 netto dopłaty za samą ościeżnicę uważam za lekko przesadzone. 

Jak się ma terma z KMT do TERMO z Wikędu ? 

Jeśli ktoś zna temat- co byście wybrali ? 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Skoro robiłaś obliczenia, to wiesz, że Wikęd nie daje darmo ościeżnicy Termo do serii Premium. Jest ona dodatkowo płatna (680zł netto). Ościeżnica Termo wliczona w cenę jest tylko w serii Prestige (wcześniej Termo Prestige).

Co do montażu to tak można byłoby przyjąć.

Co do ościeżnic KMT. Wyglądają biernie jak w Wikędzie, bo Wikęd wprowadził ją pierwszy, a później to rozwiązanie miało też KMT w ofercie.

Ościeżnice KMT energy 60 czy 90 to odpowiednik ościeżnicy Termo w Wikędzie (różnią się grubością pod konkretne modele). Ościeżnica KMT passive to ich wzór i tylko oni to mają. Składa się z aluminium, kompozytu i sklejki, która ma wszystko usztywniać. Tego patentu ja osobiście nie do końca rozumiem, bo ościeżnice energy 60 czy termo z Wikędu są dla mnie znacznie lepsze. Ościeżnica terma z KMT to taki odpowiednik Więdowej 11-ki tylko że ma dodaną przekładkę kompozytową w miejscu uszczelki. Ten wynalazek ma ręce i nogi moim zdaniem.

 

A jak się ma Terma KMT do Termo z Wikędu - jak pisałem wyżej to dwie różne konstrukcje. Termo z Wikędu jest moim zdaniem lepszą opcją, bo to po prostu jest wyższa półka ościeżnic. Terma z KMT to coś pomiędzy 11ką Wikędu a ich ościeżnicą Termo (takie jakby brakujące ogniwo ewolucji wprowadzone już po samej rewolucji ościeżnicowej).

 

A które drzwi wybrać to czytaj w sieci. Jest masa tematów na forach i ludzie piszą swoje opinie o tych modelach i ościeżnicach.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...

Nawet na konkurencyjnym forum (M) pokazał się wątek ze źle zamontowanymi Wikędami Premium. Montaż pozostawia na prawdę wiele do życzenia. Podpisywać umowy trzeba koniecznie!

Tak czy inaczej - temat stary ale uczulam na umowy z montażystą. W sieci jest kilka gotowców.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...