Skocz do zawartości

Program "Mieszkanie +" - standard i obniżenie kosztów - kontrowersje


Recommended Posts

W Dzienniku Polskim przeczytałem (niestety niedostępne w internecie) o sposobach obniżenia kosztów dla Mieszkania +

Prezes BGK Nieruchomości, spółki odpowiadającej za ten program powiedział (w skrócie cyt):

Koszty obniży się dzięki stosowaniu tanich technologii, m.in.

1. stawianiu bloków z prefabrykatów (nie wielka plyta ale eksportowe polskie prefabrykaty),

2. rezygnacji z drogich rozwiazań, jak podziemne garaże. Wg Prezesa przyszli lokatorzy, to ludzie których nie stać na samochód - jeśli będą garaże, to jako małe  osobne budynki,

3. rezygnacja z wewnętrznych klatek schodowych (zabierają 15% kubatury, gdzie mogą być mieszkania) - na rzecz klatek dobudowanych z wejściami do mieszkań. Naprawdę  dobrze wyglądają - podsumował Prezes.

Co wy na to - eksperci, zawodowcy i pasjonaci budownictwa?

 

Link do komentarza

Podziemny garaż jest tańszy od garaży jako osobnych budynków (koszt materiału + koszt gruntu+ koszt dróg dojazdowych).

W tej chwili większość MPZP dla budownictwa wielorodzinnego wymaga zapewnienia miejsc parkingowych (i to coraz częściej min. 2 na lokal), więc budowa garaży (lub parkingów) będzie obligatoryjna. 

Prezes z nadania politycznego zna się tak na realiach  budownictwa, jak Szyszko na ochronie przyrody.  Cały program pewnie runie, ale pensje przez kilka lat prezes, wice-prezes, sekretarka dostawać będą. póki PiS będzie u koryta.

 

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Elfir napisał:

termoizolacja musi spełniać przepisy rozporządzenia w sprawie warunków technicznych.

Kwestia tylko, że one ida w górę prawie z roku na rok. a jak się zakłada taniochę, to różne z tego potworki moga się pojawić....

A jeśli chodzi o koszty utrzymania - to w to wchodza też inne elementy...

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

a

18 godzin temu, zenek napisał:

Kwestia tylko, że one ida w górę prawie z roku na rok. a jak się zakłada taniochę, to różne z tego potworki moga się pojawić....

A jeśli chodzi o koszty utrzymania - to w to wchodza też inne elementy...

O co Ci znowu chodzi? Szukasz spisku i podstępu wszędzie i zawsze. Jeżeli spełniają normy takie czy siakie produkty to jest priorytetem a cena? Ceny są różne i wiadomo nie od dziś, że taki deweloper nie kupi styropianu renomowanej firmy tylko innej o połowę tańszy. Normy co do współczynnika przenika nie odnoszą się gdy będzie dom odbieramy  a w międzyczasie ten współczynnik się zmieni tylko brany jest pod uwagę taki jaki obowiązywał w chwili otrzymania pozwolenia na budowę.

Link do komentarza
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, mhtyl napisał:

O co Ci znowu chodzi? Szukasz spisku i podstępu wszędzie i zawsze. Jeżeli spełniają normy takie czy siakie produkty to jest priorytetem a cena? Ceny są różne i wiadomo nie od dziś, że taki deweloper nie kupi styropianu renomowanej firmy tylko innej o połowę tańszy. Normy co do współczynnika przenika nie odnoszą się gdy będzie dom odbieramy  a w międzyczasie ten współczynnik się zmieni tylko brany jest pod uwagę taki jaki obowiązywał w chwili otrzymania pozwolenia na budowę.

Czy mógłbyś formułować myśli bardziej zrozumiale. Przeczytaj to i sam oceń. 

Aha - a gdzie to jeszcze szukałem spisku, panie cenzorze?

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

a

18 godzin temu, zenek napisał:

Aha - a gdzie to jeszcze szukałem spisku, panie cenzorze?

.

 

Dnia 8.03.2017 o 22:55, zenek napisał:

Kwestia tylko, że one ida w górę prawie z roku na rok. a jak się zakłada taniochę, to różne z tego potworki moga się pojawić....

A jeśli chodzi o koszty utrzymania - to w to wchodza też inne elementy...

Tak współczynnik zmienia się z roku na rok:icon_biggrin:

Link do komentarza
1 godzinę temu, mhtyl napisał:

Tak współczynnik zmienia się z roku na rok

No zmienia się - i jaki spisek?

A tak nawiasem - jaki jest sens podnosić grubość styropianu co chwila o cm czy 2 zamiast dać poprostu taki jak w domu pasywnym? Bo do tego to zmierza.

A ogolnie to chodzi mi o to, że jak słyszę, ze szuka się oszczędności w materiałach, uwaza się, że garaże niepotrzebne, bo tam będa mieszkać biedni, których nie stać na samochód, klatki schodowe też na zewnątrz, bo standard może być niski  -  no to mogę przypuścić, że i reszta standardów będzie zagrożona, nie mówiąc o wykonawstwie. 

I skończy się to zapewne (obym się mylił)  w miarę tanim i raczej byle jak wykonanym metrażem - więc drogim w utrzymaniu (ciepło, awarie, remonty). A wszystko to do utrzymania dostanie - jak stwierdził wcześniej cytowany Prezes - "biedny lokator".

Czy widzisz tu spisek czy realne zagrożenia? 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Czy tego nie rozumiesz? Odniosłem się do tamtej wypowiedzi która nijak ma się do rzeczywistości.

Kolego, dom pasywny to nie sama grubość styropianu czyni go domem pasywnym.

Owe standardy o które tak się bijesz to mogą podnosić prywatni inwestorzy tacy jak ja lub Ty , deweloper buduje w takim standardzie aby spełniał obowiązujące normy. I mowa tu nie o standardzie takim jak np garaż czy jakaś śmieszna klatka schodowa bo  każdy towar ma swojego nabywcę, nie będzie Ci odpowiadał owy standard to nie kupisz takiego mieszkania ale drugiemu będzie odpowiadał więc po co te gorączki? Stare mieszkania wybudowane za czasów komuny nie spełniają połowy standardów dziś obowiązujących a mimo tego ludzie w nich mieszkają i je kupują.

Link do komentarza
8 minut temu, mhtyl napisał:

Czy tego nie rozumiesz? Odniosłem się do tamtej wypowiedzi która nijak ma się do rzeczywistości.

Kolego, dom pasywny to nie sama grubość styropianu czyni go domem pasywnym.

Straszne ogólniki.

Odnoszę się do przyszłości (nie rzeczywistości) - bo te mieszkania dopiero powstana. I widzę zagrożenia - więc piszę.

Styropian - to jest przyklad - niemniej jest w wytycznych.

Mieszknie + będzie budowane z naszych podatków - wiec jeśli zrobia chałe - to z naszych pieniędzy.

Więc mnie to rusza - bo m.in dlatego Polska ma prawie 300 mld $ długów, że każdy ma w nosie, na co się wydaje budżet... Dobrze to róbmy sobie indwidualnie i prywatnie - natomiast "państwowe" musi być gorsze i najlepiej spieprzone....

Link do komentarza
Gość mhtyl

a

13 minut temu, zenek napisał:

 

Mieszknie + będzie budowane z naszych podatków - wiec jeśli zrobia chałe - to z naszych pieniędzy.

Więc mnie to rusza - bo m.in dlatego Polska ma prawie 300 mld $ długów, że każdy ma w nosie, na co się wydaje budżet... Dobrze to róbmy sobie indwidualnie i prywatnie - natomiast "państwowe" musi być gorsze i najlepiej spieprzone....

:zalamka::icon_eek: Co Ty chłopie łykasz czy czym się naćpałeś? Kto buduje mieszkania z naszych podatków? Chyba za dużo naoglądałeś się i nasłuchałeś  Prezesa. Daj se na wstrzymanie ok? Ja wysiadam.

Link do komentarza
49 minut temu, mhtyl napisał:

Co Ty chłopie łykasz czy czym się naćpałeś? Kto buduje mieszkania z naszych podatków? Chyba za dużo naoglądałeś się i nasłuchałeś  Prezesa. Daj se na wstrzymanie ok? Ja wysiadam.

Przeczytaj:

https://mieszkanieplus.com/

Program Mieszkanie Plus ma się opierać się na trzech głównych filarach:

1. mieszkaniach budowanych na gruntach skarbu państwa (Narodowy Fundusz Mieszkaniowy),

2. wsparciu budownictwa społecznego,

3. wsparciu oszczędzania na cele mieszkaniowe (Indywidualne Konta Mieszkaniowe).

 

Rozwinę :  mieszkaniach budowanych na gruntach skarbu państwa (Narodowy Fundusz Mieszkaniowy)

Jeśli rozumiesz tekst , to jest tam o gruntach skarbu państwa - czyli naszych, obywateli RP - 

- No chyba że łykasz i ćpasz - a to utrudnia zrozumienie m in. określenia "grunty skarbu państwa".

A "wsparcie" użyte dalej - to też w rozumieniu finansów, a nie np. wzięcie pod rękę czy podparcie dechą

Ufff.....

Link do komentarza
5 minut temu, mhtyl napisał:

Powiem tak, głupi i durny jesteś jak uważasz, że grunty skarbu państwa są moje czy nasze czyli obywateli. Sorki ale inaczej nie mogłem skomentować. 

Jest tak, ze jak się nie ma argumentów, to się jedzie prymitywem - i tak jedziesz niestety

A Państwo, to kto - obywatelu?  Chyba że uważasz, ze jesteś pod okupacja?

A tak na koniec - naprawdę nie rozumiesz, jaka jest zależność między społeczeństwem a gruntami skarbu państwa? Jesteś inteligentny, masz dużo wiadomości, niegłupio piszesz na różne tematy - jeśli tego nie rozumiesz, to sie nie dziwię, że z 30 mld $ długow gierka zrobiło sie 300 mld $ - a  narod nic - ani me ani be - bo przecież to nie jego dług (tak jak nie jego Skarb Państwa) --- no to czyj????  No pewnie - wg tej teorii i swiadomosci - Skarbu Państwa! :wallbash::wallbash::wallbash:

Link do komentarza
Gość mhtyl

Jesteś pod bardzo mocnym wpływem Prezesa jak widzę po Twoim stylu rozumowania polityki Polski i interpretujesz na opak a tak w ogóle to temat pochodzi z tamtego roku i jakoś furory nie zrobił więc nie mam zamiaru robić mu (temu programowi) darmowej reklamy.

Link do komentarza
25 minut temu, mhtyl napisał:

Jesteś pod bardzo mocnym wpływem Prezesa jak widzę po Twoim stylu rozumowania polityki Polski i interpretujesz na opak a tak w ogóle to temat pochodzi z tamtego roku i jakoś furory nie zrobił więc nie mam zamiaru robić mu (temu programowi) darmowej reklamy.

za dużo mam lat, by być pod wpływem, choćby Prezesa...

Nic nie piszę o polityce - piszę, że jak Polska ma długi, to zapłacimy za nie ty i ja i inni (tyle, że ja nic  tych długow nie zyskałem). To nie polityka, tylko realia. I że na to co Państwo dotuje, skladamy się wszyscy (przymusowo).... Ameryki nie odkrywam - i Prezes tego nie wymyślił....też...

A temat jest mój sprzed tygodnia....

Link do komentarza
Gość mhtyl

a

8 godzin temu, zenek napisał:

 

A temat jest mój sprzed tygodnia....

Cytat

Mieszkanie Plus Program Mieszkanie+

Sprawdź warunki Programu Mieszkanie Plus 2017

 

Mieszkanie Plus. Nawet 10-20 zł za metr mieszkania !

Opublikowany 3 czerwca 2016

...............................

Mieszkanie Plus pomocą dla kupujących mieszkania

Opublikowany 30 maja 2016

................................................

Mieszkanie Plus zamiast Mieszkania dla Młodych

Opublikowany 23 maja 2016

....................................................

Wszystkie tematy z cytowanego programu plus a z linka jaki zapodałeś ( https://mieszkanieplus.com/ )  sa to wpisy z maja 2016 roku a artykół został opublikowany w czerwcu 2016, więc jeżeli mówisz, że to tydzień temu to ja się już teraz wcale nie dziwię dlaczego piszesz jak piszesz.

 

Link do komentarza
9 godzin temu, mhtyl napisał:

Sprawdź warunki Programu Mieszkanie Plus 2017

1. czy widać, jakiego roku dot. Program?

2. Na poczatku tego tematu streszczałem artykuł z Dziennika Polskiego z tego miesiaca.

3. Temat zaczałem gdzieś tydzień temu.

Więc temat jest nowy i już! :icon_biggrin:

Poza tym dopiero zaczęto wyznaczać tereny, zbierać oferty, zapisy - to jaki jest temat - stary czy nowy?

Mieszkania dopiero będa budowane, a ja mam watpliwości w stosunku do wypowiedzi  z ww.  artykulu w Dzienniku,  Prezesa BGK Nieruchomości, spółki odpowiadającej za ten program - który dopiero będzie realizowany!

Z powyższego wynika, że temat nie dość że jest aktualny, to i w dodatku przyszłościowy!

A to że pisano o nim rok temu - to były zapowiedzi - teraz są konkrety!

I mam propozycje, Panie mhtyl, rozmawiajmy o temacie o Programie +, a nie dzielmy wlosa na czworo. Nie jest to budujace - że nawiażę do witryny głównej.

Pozdr.

 

18 godzin temu, Elfir napisał:

domy socjalne nigdy nie maja wysokiego standardu.

https://mieszkanieplus.com/

tu cytat z tego artykułu:

"Jak podkreśliła premier Mieszkanie plus to program dedykowany klasie średniej, tak aby Polacy mogli budować swoje oszczędności, ale żeby nie odbywało się to kosztem standardu ich życia."

Może się mylę, ale mieszkania socjalne dedykowane są biednym ludziom, zadłużonym, bezrobotnym, w trudnych warunkach finansowych, niezdolnych do płacenia normalnego czynszu - Program + jest dedykowany klasie średniej.

Więc chodzi o mieszkania socjalne, czy nie - mnie się zdaje, że nie!

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Sprawdź warunki Programu Mieszkanie Plus 2017

Nie będę dyskutował z kimś kto notorycznie wciska mi słowa których ja nie wypowiedziałem. Czy te słowa z cytatu w/w ja napisałem? Naucz się raz na zawsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Gość mhtyl

Nie widzisz szary człowieczku, że to jest cytat który pochodzi z Twojego linku? Umiesz odróżnić co to jest cytat a co wypowiedź autorska?:wallbash: Weź chłopie zaprzestań działalności na forum albo zmień się o 180 stopni bo w takiej wersji nie da rady prowadzić się dyskusji z Tobą.

a

5 minut temu, zenek napisał:

To nie moje linki i cytaty. 

A czyje? kto zapodał linka do tej stronki aby mnie uświadomić?

Czy ty jesteś taki tępy czy takiego tylko udajesz? A kto zapodał link do stronki z której zaczerpnąłem owe cytaty? Ja?

Link do komentarza
28 minut temu, mhtyl napisał:

A czyje? kto zapodał linka do tej stronki aby mnie uświadomić?

No  dobrze - ale o nie jest cytat całościowy (w ogóle cytaty nie sa moje - tylko twoje) - tylko edytowany przez ciebie. Wyciagnałeś fragmenty potrzebne dla twej tezy, czyli opracowałeś (Tak mi się przynajmniej wydaje, bo nie znalazlem oryginału). Więc jest to twoja teza potwierdzona cytatami. I o co się szczypać?

Ja zacytowałem cytat który umieściłeś jako argument. I odniosłem się do tego cytatu. Bo go też użyłem jako argument przeciwny.

Trochę bijemy pianę, pożytku z tego nie ma, jest trochę zlej krwi. Proponuję rozmawiać o Programie +, i dać sobie już spokój z tym sporem. :icon_biggrin: 

I nie sprowadzaj rozmowy do obraźliwych epitetow.

 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl

Boże widzisz i nie grzmisz. Chłopie do kur... jasnej , ciasnej przecież nie będę cytował całego artykułu aby pokazać z którego roku pochodzi opracowanie/publikacja a to było sedno sprawy, podkreśliłem na czerwono daty publikacji, czy ciężko to zrozumieć? Podniecasz się tym programem, że chyba już kilka razy orgazm przeżyłeś, piszesz że temat z przed tygodnia (post #20) a cały czas odnosisz się do publikacji z tamtego roku ( w poście #20 wkleiłeś linka odsyłającego do artykułu z 2016 roku), to ja się pytam gdzie masz opis problemu z przed tygodnia?

Obraźliwe to jest Twoje pisanie udowadniając, że jestem ułomny i nie znasz zasad dyskusji a potem masz żal do wszystkich tylko nie do siebie.

Mało razy Ci podpowiadałem i pomagałem abyś nie robił gaf na forum? A TY dalej je popełniasz więc moja cierpliwość  tez ma pewne granice.

Link do komentarza
35 minut temu, mhtyl napisał:

to ja się pytam gdzie masz opis problemu z przed tygodnia?

tu -na poczatku tematu  - aktualna wypowiedź Prezesa BGK Nieruchomości, spółki odpowiadającej za ten program - już któryś raz to piszę:

Dnia 6.03.2017 o 00:20, zenek napisał:

W Dzienniku Polskim przeczytałem (niestety niedostępne w internecie) o sposobach obniżenia kosztów dla Mieszkania +

Prezes BGK Nieruchomości, spółki odpowiadającej za ten program powiedział (w skrócie cyt):

Koszty obniży się dzięki stosowaniu tanich technologii, m.in.

1. stawianiu bloków z prefabrykatów (nie wielka plyta ale eksportowe polskie prefabrykaty),

2. rezygnacji z drogich rozwiazań, jak podziemne garaże. Wg Prezesa przyszli lokatorzy, to ludzie których nie stać na samochód - jeśli będą garaże, to jako małe  osobne budynki,

3. rezygnacja z wewnętrznych klatek schodowych (zabierają 15% kubatury, gdzie mogą być mieszkania) - na rzecz klatek dobudowanych z wejściami do mieszkań. Naprawdę  dobrze wyglądają - podsumował Prezes.

Co wy na to - eksperci, zawodowcy i pasjonaci budownictwa?

 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Widzisz jaki jesteś ..... :zalamka:Staram się naprowadzać ale Ty jak byleś tak jesteś dalej, nie znasz zasad dyskusji więc się nie odzywaj bo robisz sam zamęt, podałeś źródło (Dziennik Polski) w poście #1 ale daty nie podałeś ale linka wkleiłeś i tam widnieje wyraźnie z którego roku i miesiąca pochodzi owy artykuł   i teraz pytanie zasadnicze, do czego mam się ustosunkować?

Do tego?

Dnia 6.03.2017 o 00:20, zenek napisał:

W Dzienniku Polskim przeczytałem (niestety niedostępne w internecie) o sposobach obniżenia kosztów dla Mieszkania +

Prezes BGK Nieruchomości, spółki odpowiadającej za ten program powiedział (w skrócie cyt):

Koszty obniży się dzięki stosowaniu tanich technologii, m.in.

1. stawianiu bloków z prefabrykatów (nie wielka plyta ale eksportowe polskie prefabrykaty),

2. rezygnacji z drogich rozwiazań, jak podziemne garaże. Wg Prezesa przyszli lokatorzy, to ludzie których nie stać na samochód - jeśli będą garaże, to jako małe  osobne budynki,

3. rezygnacja z wewnętrznych klatek schodowych (zabierają 15% kubatury, gdzie mogą być mieszkania) - na rzecz klatek dobudowanych z wejściami do mieszkań. Naprawdę  dobrze wyglądają - podsumował Prezes.

Co wy na to - eksperci, zawodowcy i pasjonaci budownictwa?

 

 

A może do tego?

 

Dnia 10.03.2017 o 21:56, zenek napisał:

Przeczytaj:

https://mieszkanieplus.com/

............

Ufff.....

 

I na zakończenie jałowej dyskusji powiem tak, jak wejdzie to w życie czyli zaczną realizować to wtedy podyskutujemy bo na tym etapie gdybań nie widzę sensu się jarać wyborczymi obietnicami.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...