Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Posiadam dom żurawka. Mam problem z kominem wentylacyjnym. Chodzi o to że w żurawce zgodnie z projektem jest sześć pionow wentylacyjnych obok siebie. Kominy są systemowe. Wykonawca wykonał "czapę" na kominie i zrobił otwory na kratki po dwóch stronach. Wychodzi więc na to że każdy pion wentylacyjny ma tylko jeden otwór a z tego co wiem powinien mieć dwa po przeciwnych stronach. Pytanie czy przyniesie wymagany efekt jeśli w środkowej ściance także zrobi się otwory ( wtedy oba piony miałyby wspólny przewiew czy tak moze być?) Czy jedynyn rozwiązaniem jest zamontowanie kratek i montaż na czapie wymuszaczy (nie wiem czy to się tak fachowo nazywa). W załączniku rys. jak to wygląda. 

Problem polega na tym że w tej chwili mam wrażenie że powietrze cofa się do środka. Budynek jest w stanie deweloperskim ale w środku nie ma jeszcze drzwi.

 

1488700275438-1429431305.jpg

Link do komentarza

W tej sytuacji najprostsze i skuteczne przy tym rozwiązanie to właśnie zrobienie otworów we wspólnych bocznych ściankach kanałów. Wtedy będzie przewiew na przestrzał i wiatr nie wtłoczy powietrza do kanałów.

Zrobienie wylotów ku górze też jest możliwe (wymiana płyty przykrywającej lub wycięcie w niej otworów. Wystarczą wtedy proste nasady typu chińczyk (małe okrągłe daszki). Jednak przy wyprowadzeniu ku górze należałoby przedłużyć sąsiedni kanał dymowy (nadstawką), żeby dym nie trafiał czasem do kanałów wentylacyjnych.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...