Skocz do zawartości

Niestabilne Biurko


Jasu

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu podjąłem głupią decyzję i postanowiłem zaoszczędzić na kupnie biurka. Niestety jednym z jego mankamentów jest fakt, że jest strasznie niestabilne. Postanowiłem przeszukać Google w celu odnalezienia nowego, lecz niestety po przeczesaniu około 40 stron nie znalazłem niczego co by przykuło mój wzrok na dłuższą chwilę. Dlatego też postanowiłem w jakiś sposób wzmocnić moje obecne biurko i tu zwracam się do Was - nie mam zielonego jak miałbym się zabrać do tego by wyeliminować niestabilność owego biurka.

Tak one wygląda:

KyC0pMe.jpg

Link do komentarza

Na pewno nie zależy mi na przykręceniu biurka do ściany. :) 

Tak to trudno mi określić jakich poprawek oczekuję - domyślam się, że znajdą się pod blatem (zapewne przy tylnej ściance),  a tam rzadko zaglądam, więc nie muszą być to modyfikacje w 100 procentach ukryte, aczkolwiek jeśli jest rozwiązanie, które umożliwia jako-takie :schowanie" owych modyfikacji to czemu by z niego nie skorzystać?

A co do tylnej ścianki to jeśli dobrze pamiętam to jest umocowana za pomocą drewnianych kołków (z 3 na jedną stronę) + złączki montażowej (chyba tak to się nazywa: klik).

Link do komentarza

Jedna taka złączka to rzeczywiście małowato, wiec się nie dziwię, że to się chwieje. Myślałeś nad czymś takim, schowanym tak właśnie jak piszesz?

https://www.google.pl/search?q=kątownik+pod+półkę&client=firefox-b-ab&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj91ZSSj77SAhXKWywKHeWoAJMQsAQIHg

Przykręcić to trzeba oczywiście do blatu i boków.  Wkręty do drewna, średnica ok 3 mm, nieprzelotowo, Oczywiście, wcześniej wytrasować i wywiercić wstępnie otwory w płytach.  Nieprzelotowo! powtórzę.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
15 minut temu, Kami91 napisał:

u mnie w pracy mamy niektóre biurka niestabilne i najlepszą metoda jest jego skopanie po bokach, na trochę pomaga ;) nie wiem na czym polega ta niestabilość, ale może podłożyć coś pod nóżki albo przysunąc biurko bardziej do ściany?

Przed skopaniem a w czasie chwiania musisz przeprowadzić dedukcję, dlaczego się chwieje. Założyć wniosek, skopać i sprawdzić :14_relaxed: Zdalnie dedukuję, że jak:

1. po kopaniu się nie ruszy, a ustabilizuje - to się rozeschło, rozeszło czy wkręty lub czopy obluzowały.

2. Jeśli pokopaniu zmieni lokalizacię i ustabilizuje - to zachodzi możliwość pkt 1 i podłożenie czegoś .

3. Można też przykleić biurko do ściany na amen - ale dalej może być wewnętrznie niestabilne.

I opcja uniwersalna:

Niepostrzeżenie zamień swoje niestabilne biurko na stabilne kolegi - to zdecydowanie najprostszy sposób - a jak kolegi nie lubisz - to podwojna satysfacja.  :14_relaxed:

Link do komentarza
Dnia 4.03.2017 o 22:43, Jasu napisał:

Witam, jakiś czas temu podjąłem głupią decyzję i postanowiłem zaoszczędzić na kupnie biurka. Niestety jednym z jego mankamentów jest fakt, że jest strasznie niestabilne.

No to serio na temat podstawowy.

Nie napisałeś o jaką stabilność chodzi. Ja o punkcie ciężkości. Takie biurka są wywrotne, bo mają lekki dół, cięższą górę i są wąskie. Gdy do tego dojdzie obciążenie na blacie - łatwo takie biurko wywrócić.

Samo biurko pod tym względem trudno ustabilizowa. Można je zblokować z innym meblem. Ewentualnie dodać półki na jednym lub dwóch bokach, półkę na komputer -ale to ingerencja poważniejsza.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...