Skocz do zawartości

Macie problemy z oknami z PCV?


Recommended Posts

Dnia 3.03.2017 o 15:51, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Święte słowa. Wymiana powietrza to nawiew+ wywiew. Na wiosnę i latem można się tak wspomagać ale przed zimą radzę zaprosić kominiarza żeby sprawdził kanały wentylacyjne. 

Witam,

Wywiew - rozumiem. standardowe kanały wentylacyjne. ale nawiew - czy macie w tym temacie jakieś konkretne propozycje ?   Myślę o tym co raz częściej czy aby na pewno nie wprowadzić do budynku powietrza z zewnątrz, coś "ala gwc żwirowe" ale takie bez reku.

Link do komentarza
Gość stach
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Najpierw jednak trzeba się upewnić czy kanały wentylacyjne są szczelne i drożne.

Co dadzą szczelne i drożne kanały wentylacyjne, jak ewidentnie wina leży po stronie okien...

Ważne jest i jedno i drugie!

To tak jak wódka bez zakąski...

Link do komentarza
Dnia 3.03.2017 o 15:41, Marceli_S napisał:

 

Witam!

Mam okna z PCV, a jak wiadomo one są tak szczelne, że może to powodować problemy np. z grzybem w mieszkaniu. Czy uważacie, że trzymanie okien w pozycji rozszczelniania jest dobrym sposobem, żeby temu zapobiec?

 

Piszesz, że moze to spowodować kłopot. Czyli jeszcze nie ma kłopotu. Musisz sprawdzić, czy rzeczywiście zbiera się para na szybach lub na gdzieś na ścianie. Rozszczelnianie jest fajne w lecie, ale w zimie może nadmiernie wyziębiać wnetrze.

Starałbym się o dobra wymianę powietrza najpierw w kuchni, łazience (prze went. naw. i wywiew.) - tak b jak najmniej stamtad wilgoci parło do reszty pomieszczeń.

A jesli nadal by  pokazała sie wilgoć - to trzeba wtedy w danym pomieszczeniu pomyśleć o nawietrznikach.

No i nie wyziebiac pomieszczeń poniżej 12 st, do których ma dostep para wodna.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Dnia 5.06.2017 o 15:59, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Cyrkulacja, cyrkulacja.

Witam mam problem z oknami wstawione 4dni temu w domu w stanie surowym 2 dni po montażu zauważyłem że miedzy szyba a uszczelka ramy znajduje się wilgoć od wewnątrz budynku niepokoi mnie fakt że wilgoć jest pod uszczelka firma montazowa zapewnia mnie że wszystko ok  pomocy 

Edytowano przez Mati1986 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 godziny temu, Mati1986 napisał:

Witam mam problem z oknami wstawione 4dni temu w domu w stanie surowym 2 dni po montażu zauważyłem że miedzy szyba a uszczelka ramy znajduje się wilgoć od wewnątrz budynku niepokoi mnie fakt że wilgoć jest pod uszczelka firma montazowa zapewnia mnie że wszystko ok  pomocy 

Ta wilgoć jest w środku w pakiecie szybowym czy na zewnętrznej powierzchni pakietu? Jeżeli w środku to nie dobrze, tak n ie powinno być, jeżeli na zewnątrz to tragedii nie ma, normalne zjawisko.

Link do komentarza

Dla mnie to dziwne, bo uszczelka dolega a raczej powinna dolegać ciasno do szyby i pod nią nie powinna nic sie skraplać. O ile faktycznie jest to na zewnątrz to uważam, że tragedii nie ma. Gdybyś miał ciepłą ramkę a nie aluminiową to takiego zjawiska by nie było. 

Gdyby to było pocenie się jak piszesz na zewnątrz pakietu to i ponad uszczelkę też powinno sie skraplać.

Takie coś zawsze będzie się pojawiać, szczególnie zimą gdy będzie duża różnica temperatur zew/wew.

Link do komentarza

Dla mnie to dziwne zjawisko, bo jak pisałem wyżej, szyba powinna gdyby sie "pociła" to powyżej uszczelki a nie tylko pod sama uszczelką.

Coś jak na zdjęciu poniżej (nie patrz na wychodząca wilgoć tylko na szybę:icon_biggrin:), a u Ciebie tez takie coś było czy tylko pod sama uszczelką?

31ae93bb05c5a6f61bd9.jpeg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Dnia 10.11.2017 o 13:06, mhtyl napisał:

Zgłoś problem do producenta okien, to nic nie kosztuje, w końcu masz na te okna pięcioletnią gwarancję.

To nie jest problem produktu. Trzeba pamiętać o tym, że podczas deszczu i silnego wiatru woda przedostaje się przez zewnętrzną uszczelkę i systemem odwodnień w oknach odprowadzana jest na zewnątrz. Część tej wody po prostu odparowuje co widać na zdjęciu kolegi Mati1986.

 

 

Edytowano przez sanczos (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
4 godziny temu, sanczos napisał:

To nie jest problem produktu. Trzeba pamiętać o tym, że podczas deszczu i silnego wiatru woda przedostaje się przez zewnętrzną uszczelkę i systemem odwodnień w oknach odprowadzana jest na zewnątrz. Część tej wody po prostu odparowuje co widać na zdjęciu kolegi Mati1986.

 

 

Tylko, że problem opisywany nie leży po stronie odwodnienia okna tylko poceniu sie szyb. 

Jeżeli tak jak piszesz, że podczas deszczu woda przedostaje się przez uszczelki to nie jest normalne zjawisko, to jest oznaka że cos jest sknocone.

Link do komentarza
16 godzin temu, mhtyl napisał:

Tylko, że problem opisywany nie leży po stronie odwodnienia okna tylko poceniu sie szyb. 

Jeżeli tak jak piszesz, że podczas deszczu woda przedostaje się przez uszczelki to nie jest normalne zjawisko, to jest oznaka że cos jest sknocone.

mhtyl skoro piszesz że przedostająca się woda podczas ulewy to nie jest normalne zjawisko powinniśmy zakończyć tą dyskusję. Wprowadzasz tylko niepotrzebnie ludzi w błąd.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Problem z grzybem w domu nie jest związany z samymi oknami, a z wentylacją w budynku. Mieszkanie musi oddychać, ostatnio ludzie strasznie fiksują się w temacie ociepleń i tworzą szczelne puszki, które nie oddychają. Okna można też wyregulować w ten sposób, aby przepuszczały część powietrza.

Cytat

że podczas deszczu woda przedostaje się przez uszczelki to nie jest normalne zjawisko

Okno do reklamacji.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Dnia 24.05.2019 o 09:59, sanczos napisał:

mhtyl skoro piszesz że przedostająca się woda podczas ulewy to nie jest normalne zjawisko powinniśmy zakończyć tą dyskusję. Wprowadzasz tylko niepotrzebnie ludzi w błąd.

A jakie to jest zjawisko panie fachowcu? normalne? Podczas deszczu, ulewnego zacinającego na okno jeżeli woda się dostaje pod uszczelkę okna to wg ciebie jest normalne? bo wg mnie jest to nie normalne, woda nie ma prawa  dostać się między skrzydło okienne a ramę, no chyba że ktoś zostawi okno w pozycji rozszczelnionej podczas ulewnego deszczu.

Zapoznaj się z budową a najlepiej z przekrojem okna a potem dyskutuj na temat nieszczelności uszczelek.

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Dnia 4.07.2019 o 22:15, mhtyl napisał:

A jakie to jest zjawisko panie fachowcu? normalne? Podczas deszczu, ulewnego zacinającego na okno jeżeli woda się dostaje pod uszczelkę okna to wg ciebie jest normalne? bo wg mnie jest to nie normalne, woda nie ma prawa  dostać się między skrzydło okienne a ramę, no chyba że ktoś zostawi okno w pozycji rozszczelnionej podczas ulewnego deszczu.

Zapoznaj się z budową a najlepiej z przekrojem okna a potem dyskutuj na temat nieszczelności uszczelek.

Woda ma prawo przedostać się przez uszczelkę do "wnętrza" skrzydła lub ościeżnicy, a jej odprowadzeniu na zewnątrz służą otwory odwodnieniowe.

Woda nie ma ma prawa przedostać się do wnętrza pomieszczenia, chyba że warunki atmosferyczne przewyższają te, którym poddane było okno i zadeklarowane parametry np. w DWU.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...