Skocz do zawartości

Drzwi wewnętrzne z dobrą izolacją akustyczną


Recommended Posts

  • 5 miesiące temu...

Dane dotyczące wszelkich badań, w tym również akustyki drzwi, są podawane przez producentów min. w kartach technicznych danego modelu drzwi, jak również na życzenie klienta podawane są w Deklaracji Właściwości Użytkowych lub Krajowej Deklaracji Właściwości użytkowych. Najczęściej jednak podawana jest akustyka dla drzwi zewnętrznych.

Izolacyjność akustyczna drzwi zależy w dużej mierze od konstrukcji skrzydła drzwiowego, konstrukcji ościeżnicy, a także od szczelności przymyków. Zwykłe drzwi wewnętrzne, które wypełnione są w środku tekturą o kształcie plastra miodu, nie zapewniają dobrego wyciszenia. Dodatkowo, aby uzyskać lepszą akustykę, drzwi powinny być z przeszkleniem szybami akustycznymi i bez kratki wentylacyjnej. Ogromny wpływ na końcowy efekt izolacyjności akustycznej drzwi zamontowanych w budynku ma nie tylko właściwy dobór konstrukcji, ale również wykonanie samego wyrobu oraz jakość jego montażu.

W ofercie firmy Wiśniowski są drzwi :

- techniczne jednoskrzydłowe stalowe płaszczowe ECO w wersji zewnętrznej wypełnione polistyrenem ekspandowanym „styropianem” osiągają izolacyjność akustyczną Rw=30dB wg. PN-EN ISO 10140-2:2011.

- płaszczowe ppoż. EI30, dedykowane jako drzwi techniczne do kotłowni, które są wypełnione wełną mineralną o odpowiedniej gęstości i osiągają izolacyjność akustyczną wg normy PN-EN ISO 10140-2:2011 na poziomie Rw=33(-1,-4) dB.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Drzwi aksutyczne oferowane przez producenta powinny być wykonane z odpowiedniej płyty drzwiowej. Laminat zewnętrzny odporny na uszkodzenia. Ale w przypadku drzwi aksutycznych, chodzi głównie o rdzeń, od któego rodzaju zalezy skutecznośc izolacji akustycznej. Drzwi wewnętrzne akustyczne powinny posiadać wygłuszenie na poziomie minimum 33dB. Bardziej specjalistyczne posiadają parapetry na poziomie 38. Niektóre marki oferują wygłuszenie rzędu 40. Wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz się wygłuszyć. Polecam przejrzeć oferty producentów, i przede wszystkim odwiedzić slon pogadać ze sprzedawcą. Czasami im mniejszy salon tym lepsza obsługa, bo zależy im na budowaniu marki eksperta, więc i porada będzie solidniejsza.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...