Skocz do zawartości

Ocieplenie pokoju w bloku?


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Ocieplanie domu, mieszkania od środka nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli z różnych przyczyn użytkownik jest zmuszony do poprawy komforty, to należy prace ociepleniowe poprzedzić fachową ekspertyzą przeprowadzoną np. przez audytora energetycznego. Na podstawie diagnozy można zaplanować prace, by nie doprowadzić do powstania lub spotęgowania działania mostków termicznych. To również odpowiedź na pytania: jaki styropian wybrać ?, jaki będzie koszt ocieplenia domu i jaka jeszcze chemia budowlana będzie nam potrzebna. Jedno jest pewne, że płyty styropianowe muszą mieć bardzo dobre właściwości izolacyjne, tak by przy mniejszej grubości można było zachować odpowiednią ochronę cieplną. Styropian grafitowy TERMONIUM PLUS fasada firmy Termo Organika, będzie optymalnym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Dnia 27.02.2017 o 13:31, Pomocnik napisał:

Jak się do tego zabrać?

O tu znalazłem te plyty z mego poprzedniego postu - ale od razu zastrzegam, daję linka, a co to warta, musisz sprawdzić:

http://www.sensec.pl/wiedza/artykul/ocieplenie-mieszkania-domu-od-wewnatrz.html?gclid=COn9wOm9l9MCFcHNGwodWigBww

Na pewno samemu da sie to zrobić (no może z pomocnikiem). Jeśli masz zdolności do majsterkowania :14_relaxed:

Link do komentarza
42 minuty temu, MrTomo napisał:

Tylko, czy takie ściany nie powinny na starcie spełniać jakichś warunków?
Wg. mnie można myśleć o czymś takim, jeśli ściany są zdrowe, suche, niezagrzybione.

No i mimo wszystko, w budynku musi funkcjonować poprawnie wentylacja.

Pod warunkiem, że ściany są Twoje i ci na nich zależy. :icon_biggrin:

Link do komentarza
1 godzinę temu, stach napisał:

Nigdy w życiu nie doradziłbym ocieplenia od wewnątrz przy zastosowaniu wełny mineralnej, czy styropianu...

Wełny też bym nie polecał choć robią to wszędzie na świecie, bo to dupiata robota - stelaże, folie potem płyty. Natomiast styropian przetestowałem u siebie na różnych ścianach, beton, cegła, dawne pyłobetony i nic złego się nie dzieje. Oczywiście styropian kładziony szczelnie, w zadnym wypadku nie na placki. Jedyną słabą stroną tylko takiego pokrycia jest mała twardość takiej nawierzchni, ale i to można pokonać dając jakąś grubszą powłokę klejowo siatkową.

Oczywiście słyszałem wiele razy opowieści takiej treści - Panie styropian od środka to grzyb i wilgoć. Jednego delikwenta wypytałem w jaki sposób miał ocieplone tym strasznym styropianem. Okazało się że płyty styropianu miał wrzucone luźno za boazerią z listewek. 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
3 minuty temu, demo napisał:

Natomiast styropian przetestowałem u siebie na różnych ścianach, beton, cegła, dawne pyłobetony i nic złego się nie dzieje. Oczywiście styropian kładziony szczelnie, w zadnym wypadku nie na placki. 

"Nic się nie dzieje" - po jakim czasie? Napisz jeszcze jakim cudem robisz próby na tak wielu rodzajach ścian? To jakieś doświadczenia?

Link do komentarza
Dnia 9.04.2017 o 19:45, stach napisał:

Nigdy w życiu nie doradziłbym ocieplenia od wewnątrz przy zastosowaniu wełny mineralnej, czy styropianu...

Zgoda - najlepiej ocieplać z zewnątrz. W ogóle. Nigdy nikomu nie doradzałem ocieplenia od wewnątrz, gdy mógł to zrobić od zimnej strony! Ale tu nie ma wyboru.

Ten multipor jest ciekawy - rzeczywiście pokazują wiele rekomendacji. Jednak jeśli tak bardzo jest paroprzepuszczalny (to podobno jego zaleta) - to jak co się dzieje, gdy para przejdzie przez multipor i dojdzie do zimnej ściany np z dziurawki czy kratowki. Co się z tą parą dzieje????

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dnia 4.04.2017 o 12:51, Eksperci Termo Organika napisał:

Ocieplanie domu, mieszkania od środka nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli z różnych przyczyn użytkownik jest zmuszony do poprawy komforty, to należy prace ociepleniowe poprzedzić fachową ekspertyzą przeprowadzoną np. przez audytora energetycznego. Na podstawie diagnozy można zaplanować prace, by nie doprowadzić do powstania lub spotęgowania działania mostków termicznych.

Czy po ociepleniu od środka nawet niefachowo mostek może przenosić więcej ciepła niż przed ?   Lub tworzy się jakiś nowy ?   ... proszę o przykład.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...