Skocz do zawartości

Maskowanie rur w łazience


Grafi92

Recommended Posts

Witam.

Kilka miesięcy temu zakończyłem remont w mieszkaniu. Niestety, ale niedawno pojawiły się problemy, który wynikały z mojego braku doświadczenia. Zostały położone kafelki w łazience przy rurach z centralnego ogrzewania. Pomiędzy rurami, a kafelkami została nałożona fuga. W zimie dwie całe kafelki pękły z powodu gorących rur. Kilka dni temu wymieniłem te kafelki i odpowiednio zabezpieczyłem aby tym razem rury miały jak pracować. Jednak nie bardzo mam pomysł na wykończenie tego. Na dole dodałem kawałek rury, który izoluje kafelki od rur z centralnego. Nie wygląda to zbyt ładnie i chciałbym to zamaskować. W mieszkaniu zastosowałem w rozetki na wykończeniach rur, ale w tym przypadku jest problem, ponieważ rury z centralnego mają około 7cm średnicy. Nie znalazłem rozetek, które pasowałyby na takie rury. W jaki sposób mógłbym to wykończyć?

W załącznikach przesyłam zdjęcia rur.

20170227_070305.jpg

20170227_070313.jpg

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi.

Możliwe, że źle napisałem. Same rury w żaden sposób mi nie przeszkadzają. Niech sobie będą odkryte. Bardziej nie podoba mi się połączenie rur z podłogą. Muszę zostawić przy kafelkach trochę przestrzeni (pomiędzy rurą, a kafelką) i dlatego chcę to na dole zamaskować.

Myślałem o czymś takim, ale musiałbym znaleźć to na rozmiar rury około 7cm (a nie spotkałem się z takim nigdzie):

http://www.sklep.tokmet.pl/rozeta_do_rury_fi_16_mm-4859i

 

Link do komentarza

Coś Mi się wydaje że średnica tych rur to jeden cal czyli 25mm . Na pewno nie jest to jak podajesz 7 cm.  Zmierz suwmiarką. https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/panel-deski-parkiety-klej-listwy-akcesoria-do-podlog/rozety-podlogowe/rozeta-maskujaca-do-rur-pojedyncza-biel-fi-26  Jeśli nie znajdziesz nic pasującego w sprzedaży odwiedź zakład ślusarski z tokarką niech wytoczą Tobie pierścienie z mosiądzu przetniesz je na pół i wkleisz i po klopocie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...