Skocz do zawartości

Styropian grafitowy na piance?


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Witam!

Ekipa, która ma mi ocieplać dom proponuje, żeby zamiast kleju użyć do styropianu pianki, bo ponoć lepsza. Styropian mam grafitowy. Czy do niego rzeczywiście będzie lepsza pianka? Czy będzie się na tym wynalazku lepiej trzymać niż na zaprawie klejowej? Może ktoś tego używał i może doradzić.

Dziękuję:)

Link do komentarza
Dnia 23.02.2017 o 11:25, Pomocnik napisał:

Może ktoś tego używał i może doradzić.

Ja używam pianki - ale do styropianu zwykłego. Dlaczego? Bo miałem styropian 5 cm, 12 cm i 15 cm kiedyś kupiony i tak miało być ocieplone. Kilka lat minęło i postanowiłem to użyć do 2 x grubszego ocieplenia. Noi na parterze mam 12 + 12  + 5 =29 cm. Gdybym chciał kleć klejem na bazie cementu - byłoby b. cięzkie. Ale pojawiła się pianka i ja wykorzystałem. Dodatkowo w zwiazku z tym jest jeszcze ok. 1cm w sumie pianki lub powietrza między płytami. Korzyść z tego przymusowego łaczenia płyt jest też taka, że płyty zachodza na siebie - czyli jest szczelniej. Wada - wyższy koszt - pianka nie jest tania.

Producent pisze,ze pianka jest silniejsza niż klej. Nie wiem - mam mur ocieplony na kleju - trzyma niesamowicie.

Pianka na razie trzyma też mocno. Ale jak będzie za parę lat - nie wiem. Jednak daję ej o 1/3 więcej, niz zaleca producent!  

Do styropianu grafitowego być może jest specjalistyczna pianka, tak jak i do XPS. 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...