Skocz do zawartości

Budowa garażu na dawnej stajni.


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zaczerpnąć waszej porady przed pójściem gdziekolwiek aby nie spalić sobie na starcie mostów. 

Posiadam stajnię o wymiarach 4,7x7 m która przylega do mojego domu. stajnia ta stoi między domem a granicą działki. Stajnia wraz z domem były wybudowane początkiem lat 70. 

Stajnia jest teraz w tragicznym stanie i prawde mówiąc rozwala się a jest od dawna nie używana. Chciałbym rozebrać ją i w jej miejsce postawić garaż wraz z kotłownią o wymiarach 7x7m ewentualnie chciałbym garaż przedłużyć lecz tutaj jest w tym wszystkim problem. Wymiary wszystkie podam na rysunku. 

Według prawa minimalna odległość budynku od granicy to 3m jeśli nie ma okien a 4m jeśli są okna. Najlepiej by było dla mnie jeśli bym mógł postawić ścianę w ostrej granicy.

Jak wygląda sprawa prawna w takim przypadku czyli rozbiórka stajni, póżniej poszerzenie go do 7 metrów i ewentualne przedłużenie do 9m. ( jeżeli takie coś jest możliwe)

Wiem, że potrzebuję pozwolenia na rozbiórke, później na budowę oraz projekt garażu.

Proszę o porady

Dziękuje za zainteresowanie

Bez tytułu.jpg

Edytowano przez kopiec16 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Trzeba zacząć od sprawdzenia czy jest i co zawiera MPZP lub wystąpić do gminy o wydanie warunków zabudowy. W dokumentach tych będą zapisy, co i gdzie można budować na tej działce - istotny jest też charakter zabudowy (zagrodowa czy mieszkalna). Zależnie od tych ustaleń budowę garażu można traktować jako rozbudowę (przebudowę) budynku mieszkalnego lub postawienie nowego obiektu na podstawie zgłoszenia.

Link do komentarza
Gość mhtyl

a

2 minuty temu, kopiec16 napisał:

 MPZP jest z roku 1969 kiedy to budowany był dom. 

I do tej pory nie był modernizowany-aktualizowany?

Ważne jest jaki teraz jest MPZP.

Link do komentarza

Z rysunku wydaje się, że to sa dwie szerokie działki - duże. Nie wydaje mi się, by były podstawy w takim przypadku do stawiania budynku w granicy - szcczególnie, gdy sasiad nie wyrazi zgody. 

Ale jest taka opcja, że sąsiadowi też będzie pasowal taki budynek w granicy, Czyli dwa budyni w granicy za obopólną zgodą. Oczywiście, o ile jest to zgodne z miejscowym planem, albo Wzetką, którą można wtedy zmienić (plan trudniej zmienić). 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...