Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...

Dzień dobry,

zastosowanie warstwy hydroizolacjo-nawierzchniowej z żywic epoksydowych na istniejącą okładzinę ceramiczną jest możliwe w uzasadnionych przypadkach. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie, pomagające zaoszczędzić na całkowitym demontażu warstw balkonu.

Warunkiem, który musi spełnić istniejąca okładzina ceramiczna pod posadzkę z żywicy, jest jej trwałe związanie z podłożem. Dlatego należy zastąpić odpadające oraz popękane płytki nowymi. Klejenie wykonać metodą kombinowaną lub przy użyciu zaprawy klejowej upłynnionej, zapewniając całkowite pokrycie płytek klejem.

Na tak przygotowaną okładzinę, można aplikować grunt IZOHAN epoxy EP-601. Nie później niż po 24 godzinach należy zastosować właściwą warstwę z IZOHAN epoxy EP-602. Minimalna grubość membrany epoksydowej to 2 mm. Żywice mają możliwość ich barwienia w masie, oraz możliwość wykonywania warstwy z piaskiem (w masie, lub posypka na zaaplikowaną warstwę). Dzięki temu okładzina ceramiczna oraz żywica mogą współgrać ze sobą estetycznie.

Informacje szczegółowe na temat aplikacji oraz produktów znajdzie Pan w kartach technicznych zamieszczonych na stronie www.izohan.pl. W razie wątpliwości służymy pomocą.

 

Pozdrawiam, Marta Łupina

ilustracja2.png

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Moje doświadczenia odnośnie balkonów są następujące!

Nie zalecam stosowania żywic epoksydowych na zewnątrz z dwóch powodów nie są odporne na UV (żółknie) i są mało elastyczne. W prawdzie dzięki różnego rodzajom uszlachetniaczy można w jakim stopniu  ograniczyć zmianę barwy żywicy od promieniowania UV to prawdziwej natury żywicy epoksydowej nie oszukamy i zawsze będzie zmiana barwy koloru i możliwość porysowania się żywicy epoksydowej.

Na zewnątrz polecam posadzki na bazie żywic poliuretanowych!

Co do przygotowania podłoża to płytki trzeba zmatowić i warstwę impregnatu/lakieru którą na sobie mają trzeba zeszlifować. Płytki w miarę dokładnie postukać czy nie są głuche. Wszelkie uszczerbki uzupełnić masami odpornymi na badanie na odrywanie pull off minimum 1,5MPa ( takie potrzebuje mieć podłoże żywica)

Dobrze było by też sprawdzić stopień zawilgocenia balkonu bo są żywicę które tolerują wilgoć max do 4%. Jeśli mamy balkon mocno zawilgocony to należało by zastosować inny grunt z większą tolerancją wilgoci w podłożu.

Przykładowe systemy  na balkony:

Kamieni drenażowych Hadalan MST

20140402_162732.jpg.1ce60d37ec0a07f8695cb65c3b368c29.jpg

System płatków w żywicy Color Chips

DSC_0453.jpg.364444076a064b71f70bb8d4ac93b7bc.jpg

System żywicy poliuretanowej przesypanej piaskiem kwarcowym Monolith Harz PU KVN58f70dfa62814_WARSTWAZAMYKAJCA_HARZPUKVNRAL7023...JPG.9d8039be6d7166cf644411a201648581.JPG

Albo system antypoślizgowy Hadalan KS przesypany piaskiem granitowym ( w tym przypadku zamknięty przeźroczystą żywicą transparentną)

IMG_20160920_102325.thumb.jpg.ba3f56d2b0542636547c3433a4b9653a.jpg

 

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Jeśli chodzi o żywicę na balkon, to polecamy system oparty na żywicach poliuretanowych.
System weber.dry balkon stanowi nie tylko warstwę szczelnej hydroizolacji, ale trwałej i atrakcyjnej warstwy wierzchniej.

 

Więcej informacji można uzyskać ze stron:

- aplikacja krok po kroku: https://www.pl.weber/hydroizolacje/zywica-poliuretanowa-na-balkonie-system-weberdry-balkon

- płynne membrany: https://www.pl.weber/plynne-membrany

 

Zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...