Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Kasia2011

Od czego zaczac by podzielic działkę

Recommended Posts

Witam, 

chciałabym postawić dom na działce, która jak na razie należy do teścia. Teść ma własne gospodarstwo rolne i z mężem chcielibyśmy aby wytyczył działkę a następnie nam ją odpisał. Jednakże kompletnie nie wiem od czego zacząć. A teść powiedział że odpisze tylko to my musimy wszystko załatwić. Wiec, moje pytanie brzmi gdzie najpierw mam się udać by rozpocząć procedurę? I co dalej robić krok po kroku by ją podzielic? 

Nadmienię też że nie wiem czy ziemia jest odrolniona i czy ma warunki zabudowy ( również nie wiem gdzie tego wszystkiego się dowiadywać).

Bardzo proszę o pomoc, bo jestem calkowicie niekompetentna w tym temacie.

1 minutę temu, stokrotka28 napisał:

w danej miejscowości w gminie powinien być geodeta  tam trzeba się udać i wszystko przedstawić .

Geodezja jest powiatowa, w gminach jej nie ma. Ale i tak geodetę do podziału trzeba wybrać sobie prywatnie. Dowolnego. I dopiero oni (przeważnie) załatwiają resztę, bo najlepiej wiedzą jak.

a

2 godziny temu, stokrotka28 napisał:

w danej miejscowości w gminie powinien być geodeta  tam trzeba się udać i wszystko przedstawić .

Akurat geodeta to jest tu na ostatnim miejscu w całej procedurze. najpierw trzeba udać się do gminy i zaciągnąć języka co i jak, bo jak okaże się w gminie że nie można się na tej ziemi wybudować to geodeta zbyteczny.

7 minut temu, mhtyl napisał:

a

Akurat geodeta to jest tu na ostatnim miejscu w całej procedurze. najpierw trzeba udać się do gminy i zaciągnąć języka co i jak, bo jak okaże się w gminie że nie można się na tej ziemi wybudować to geodeta zbyteczny.

Jak się jedzie do prywatnego geodety, to za samą rozmowę z nim się nie płaci. I zapewniam, że wszystkie tego typu informacje mozna u niego uzyskać.

Owszem, podpowiadam sposób nieformalny, mało urzędowy. Ale skuteczny, bo tak właśnie załatwiałem. Zleciłem geodecie pracę, zapłaciłem zwyczajną stawkę i po tygodniu dostałem wszystkie dokumenty geodezyjne do rączki, już zatwierdzone przez Starostwo. Można? Można!

Oczywiście, że tak można jak piszesz ale nie jest to przyjęta forma, bo geodeta nie musi być "tutejszy".

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• No i to dobry tekst. Ale Sośnierz nie proponuje testów dla wszystkich, tylko dla wyselekcjonowanej grupy ryzyka. Proponuje natychmiastową izolację przyjeżdżających z zagranicy, a nie, jak dotąd - kierowanie ich do domu. Zaopatrzenie w niezbędne i odpowiednie środki ochrony służbę zdrowia, ale nie , jak leci, tylko wg potrzeb i rangi zagrożenia. To wszystko jest racjonalne i wszystko to pisałiśmy tutaj, proponowaliśmy i nie krytykowaliśmy.   Natomiast nie zgodzę się z postulatem poluzowania rygoru odizolowania domowego dla pozostałej części społeczeństwa, bo jednak łatwiej jest to kontrolować w Szwecji. Teren ogromny, zagęszczenie niskie, inwigilacja społeczeństwa wyższa, zdyscyplinowanie i tzw. sygnalizowanie nieporownanie wyższe, niż u nas - i przede wszystkim rezerwa środków na ewentualne działania bez porównania z Polską. Szwecja to bogaty kraj, a my - biedny. Większość na świecie ekspertów twierdzi, że ta samoizolacja jest kluczowa - zobaczymy, jak na poluzowaniu tego wyjdzie Szwecja.  Obawiam się, że nie częsta.   Wczoraj widziałem na ulicy młodego człowieka, co prawda z zasłoniętą twarzą, ale tak kaszlącego, jak by miał koklusz. wszedł do Biedronki. Trudno powiedzieć, czy naprawdę był chory (na SARS II?) , czy PROWOKOWAŁ, JAJA SOBIE ROBIŁ - bo takich palantow też jest trochę. Ludzie na ulicy uciekali przd nim na drugą stronę.
    • Jakiś czas temu miałem podobny dylemat jeśli chodzi o wybór, bo już w firmie coś mieliśmy, ale wiadomo co jakiś czas dokupujemy coś nowego wybór padł na Milwaukee https://allegro.pl/oferta/milwaukee-pd-705-wiertarka-udarowa-705w-pd705-7809143627 powiem szczerze że w tej półce cenowej nie ma sobie równych a już kilka przerobiliśmy.
    • Przy zamkniętej głowicy nie powinno być przepływu zatem i buczenia. Przyczyną może być uszkodzony zawór termostatyczny (np. luźna uszczelka) lub zanieczyszczenie pod grzybkiem.Przy zakręconej  głowicy grzejnik powinien być zimny (sprawdzić tuż za podłączeniem).  Naprawa w takim przypadku wymaga interwencji hydraulika  ze spółdzielni (zamknięcie obiegu, spuszczenie wody z instalacji).   
    • W wekend znajomy wrócił z Niemiec . Przywitał się z rodzinką z odległości około 10m , odebrał klucze od mieszkania babki którą to babkę jego rodzice zabrali do siebie . Nie ma żadnych objawów ale dmuchają i oni i on na zimne . Zakupy miał porobione już większe i złozone w chałupie . Co potrzebuje dostaje na sznurku przez okno .Budująca odpowiedzialność ......
    • Jeśli wpis w KW dotyczy niepodzielonej działki,  to zapis w III księdze przejdzie na wydzielona nieruchomość,  chyba, że złożony zostanie wniosek przez osoby uprawnione o jego wykreślenie dla wydzielonej działki. Szczegóły procedury powinien wskazać notariusz.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...