Skocz do zawartości

Efekt bimetaliczny nie do uniknięcia?


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Jestem przed zakupem bramy garażowej i trochę o tym czytam. No i wyczytałem, że brama po południowej stronie domu będzie się w słońcu wyginać? To co mam zrobić jak mam tak zaprojektowany garaż? Markizę nad bramą? Bez senesu. Ktoś się może wypowiedzieć w sprawie efektu bimetalicznego? Są jakieś bramy na to odporne???

Link do komentarza
Gość Razmes

Proponuję jasny kolor bramy, najlepiej biały jeżeli już konkretnie chcemy ograniczyć wpływ rozszerzalności temperaturowej na panele.

Raz widziałem też zastosowanie pergoli i roślin po niej pnących się, jako naturalnej zielonej markizy. Ale jak wiadomo kwestia gustu.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Zjawisko bimetalu jest naturalnym zjawiskiem fizycznym i niestety nie da się go uniknąć. Typową cechą stali jest właśnie odkształcanie się przy dużych różnicach temperatur czy pod wpływem promieni słonecznych lub wiatru.

Prawdopodobieństwo odkształceń rośnie w przypadku szerokich bram do garaży dwustanowiskowych oraz bram w kolorach ciemnych, eksponowanych w miejscach nasłonecznionych. W takich sytuacjach zalecamy wybieranie bram w jasnych kolorach. Ponadto, w przypadku szerszych bram oferujemy dodatkowe wzmocnienia OMEGA, które usztywnią płaszcz i pomogą zmniejszyć skutki zjawiska bimetalicznego.

Pozdrawiamy!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...