Skocz do zawartości

żle zamontowane drzwi


Recommended Posts

20170216_114950.thumb.jpg.cdf80397737d6a69d88c3c6df388642a.jpgfirma która montowana mi drzwi została poinformowana ze  mają być położone  płytki na posadzce. Panowie jak zwracałam uwagę tłumaczyli ze wiedzą co robią. Kolega glazurnik który ma układać plytki powiedział że jak położone będą plytki to nie otworzę drzwi  bo zanisko są  osadzone drzwi.Teraz płytka leży na betonie i drzwi ocierają. Jak prawidłowo powinny być zamontowane drzwi na podlorzu  betonowym pod płytkę. 20170216_114936.thumb.jpg.1e0076f42ce07efc2ca125b8f9e406a4.jpg

Edytowano przez stokrotka28 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Razmes
3 godziny temu, stokrotka28 napisał:

Jak prawidłowo powinny być zamontowane drzwi na podlorzu  betonowym pod płytkę. 

Powinny być po pierwsze prawidłowo zmierzone. Producenci dają możliwość gotowego podcięcia skrzydła do kilkunastu centymetrów. Jeżeli montażyści zostali poinformowani o planowanych płytkach to ewidentnie ich wina, albo zamawiającego/wykonującego pomiar.

Minęły już dawno czasy, że wszystkie wymiary są typowe i trzeba było rezygnować z posadzek/płytek ewentualnie podkuwać nadproża z różnorakimi skutkami...

Link do komentarza

aa

6 godzin temu, stokrotka28 napisał:

firma która montowana mi drzwi została poinformowana ze  mają być położone  płytki na posadzce. Panowie jak zwracałam uwagę tłumaczyli ze wiedzą co robią. Kolega glazurnik który ma układać plytki powiedział że jak położone będą plytki to nie otworzę drzwi  bo zanisko są  osadzone drzwi.Teraz płytka leży na betonie i drzwi ocierają. Jak prawidłowo powinny być zamontowane drzwi na podlorzu  betonowym pod płytkę. 20170216_114936.thumb.jpg.1e0076f42ce07efc2ca125b8f9e406a4.jpg

Z tego co widzę to są drzwi zewnętrzne i pomysł z podcinaniem cieniutko widzę.

Jedynie co można zrobić aby to naprawić to ponownie oprawić drzwi ale już z takim zapasem aby płytki zmieściły się spokojnie pod skrzydłem drzwiowym. Tylko pytanie, ile jest zapasu od górnej powierzchni futryny do nadproża.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
19 minut temu, kawulak napisał:

A to w końcu drzwi są wadliwe czy dobry montaż nie był tak dobry jak być powinien?

 

 

Autorka tematu ma  ..... na swój temat więc nie dowiesz się co było przyczyną i jak rozwiązała problem. 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość mhtyl
Dnia 28.02.2017 o 20:41, kawulak napisał:

A to w końcu drzwi są wadliwe czy dobry montaż nie był tak dobry jak być powinien?

Jak widzisz dalej nic nie wiemy pomimo, że autorka tematu uczestniczy w dyskusjach na forum.

Co do autorki tematu, nie ładnie nie odpowiadać pomimo, że jesteś tu dość często i zadajesz nowe pytania.

Link do komentarza
Gość stach
1 godzinę temu, zenek napisał:

 rządzisz się tu jak pies ogrodnika. Co za paskudna natura.

O sobie piszesz?

To był twój wyjątkowo merytoryczny post...

Podobnie zresztą jak i mój - niestety...

Ale minusa ci nie dam, chociaż ręka mnie świerzbi...

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Ja tam widzę jeszcze jeden problem w braku okapnika, bo masz drzwi otwierane do wewnątrz.

TERMOPRESTIGE-budowa.png

Źródło: wiked.pl (prawy dolny róg). 

Tak to wygląda jak jest zamontowane fabrycznie. Można też dokupić taką listwę i przykleić ją do drzwi. Nie wierć jej samodzielnie, bo możesz zrobić więcej szkód jak pożytku.

A tak to powinno być zamontowane (zobacz na odstęp od progu).

okapnik.png

Źródło: http://www.piekne-wnetrza.com.pl 

Druga rzecz, to masz próg ale taki nie wiadomo jaki po tych zdjęciach, a przy drzwiach otwieranych do wewnątrz jest to bardzo ważne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...