Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Czy można ułożyć kostkę brukową na wylewce betonowej?


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

Czy można ułożyć kostkę brukową na wylewce betonowej? Potrzebuję podnieść poziom podłogi w garażu o jakieś 15 cm. Garaż wolnostojący, nieogrzewany. Teraz mam tam wylewkę betonową ze szczelinami dylatacyjnymi. Zastanawiam się, czy nie wysypać ok. 8 cm piasku i nie ułożyć na tym kostki brukowej 6 cm. Na co zwrócić uwagę?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba aż 8 cm,  podłoże masz utwardzone już, wystarczy cieńsza podsypka z chudziaka i na to kostka.

Przy ostatniej takiej podobnej realizacji dawałem ok 4cm + kostka 6cm.   Na kostce stoi Ciągnik i jak narazie jest wszystko OK już od 3 lat.

Pozdrawiam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 6 miesiące temu...

Witam,

chciałbym poszerzyć swój podjazd o 1,5m. Ziemia to glina. Wykonawca proponuje podejrzane dla mnie rozwiązanie - beton B7,5 i 5cm piasku. Na to kostka. Czy to nie za słabe jak na podjazd osobówki?

Zdradzę też cenę za m2 - 130pln na gotowo.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 rok temu...

Witam
Posiadam teren poPGR, wyłożony betonem. Na nim obecnie znajduje się kamień, który niestety nie zdał egzaminu (kruszy się i łamie). Kamień jest do zebrania ale może beton już niekoniecznie? Czy na takim można układać kostkę? Nie wszędzie jest idealny, co jakiś czas jest zdylatowany, miejscami pokruszony ale w większości mocny i stabilny. Potrzebuję posiadać przejazd dla samochodów osobowych wraz z parkingiem i od czasu do czasu ciężarowego.
Proszę o pomoc. Nie chcę, by jakiś fachowiec uznał, że wszystko jest do zdarcia i układania od nowa, jeśli nie ma takiej konieczności.
Pozdrawiam
Grzegorz

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jak są różniece temperatur. A tam wszystko raczej w jednakowej.  Co najwyżej jakiś szron może wystąpić w pewnych okolicznościach przyrody, ale to na zewnątrz, nie od środka.  
  • Szacunek za takie załatwienie sprawy, pomimo braku takiego obowiązku!
  • Proszę o jakieś fotki ukazujące, jak agresywne było to usuwanie? 
  • Kropla miodu? O tym nie słyszałem, ale musi być słodko, przynajmniej takie wrażenia pozostały... Słodziej by było, gdyby skrzydło do ościeżnicy przylegało jak należy po całym obwodzie a nie na 1/4! Kto i w jakim celu zaproponował wymianę uszczelek skoro "nie wiało" wcześniej jak mniemam? W pakiecie? Po okuciu sądzę, że okna mają ponad 20 lat, jednak w takich oknach to zwykle uszczelki zachowują najdłużej swoje właściwości- jeżeli nie było oczywiście włamania czy innego ich uszkodzenia... Szybciej wymagają malowania. Wymiana uszczelek to podstawowe zalecenie wszelkiej maści serwisantów- patałachów, których możliwości regulacyjne kończą się na śrubie 4 mm dolnego zawiasu a wszelkie pozostałe  metody są im całkowicie obce... Może wystarczyło wyregulować i nasmarować okucie zamiast tej wymiany, jeżeli montaż byl prawidłowy? W necie jest kilka filmów ukazujących sprawdzenie okien i ewentualny serwis, więc nie chcę specjalnie reklamować kogokolwiek, a system oraz materiał- pvc, drewno- nia mają istotnego znaczenia. Proszę nie zgadzać się na żadne przylepki kolejnych uszczelek, które spowodują, że klamkę trudno będzie przekręcić, a wiało będzie dalej. Tym bardziej- za kolejną dopłatą. Ręka czy ucho mają różną wrażliwość, ale przewiewy tak "na szybko" można stwierdzic anemometrem, jednak- skoro serwisant je wyczuwa- tak poważny sprzęt nie będzie raczej konieczny.
  • A na szybie widział jak wilgoć kondensacyjna zamienia się w wodę?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...