Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...

Witam, 

w temacie -  wszystkim zainteresowanym wyborem sprawdzonej pompy ciepła do swojego budynku polecam Logatherm WPS marki Buderus. Gruntowa pompa ciepła dzięki wykorzystaniu gruntu lub wody jako dolnego źródła ciepła osiąga wysoki wskaźnik COP wynoszący 4,8. Urządzenie cechuje się cichą pracą oraz kompaktowymi wymiarami. Natomiast wbudowany zasobnik ciepłej wody gwarantuje oszczędność miejsca. Warto dodać, że na pompy ciepła marki Buderus może być przyznana gwarancja nawet do 5 lat. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji polecam odwiedzić stronę internetową: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 

________________________________ 
Konsultant marki Buderus 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! 

Firma Viessmann również współpracowała w budowie domu we Wrocławiu na rzece Odrze. Wrocławski Dom Na Wodzie jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Powstał jako realizacja pomysłu stworzenia budynku, mogącego swobodnie przemieszczać się po wodzie. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Pan Kamil Zaremba. Kilka lat ciężkiej pracy zaowocowało powstaniem bardzo ciekawej konstrukcji, którą można obejrzeć spacerując okolicami wrocławskiej Odry, nieopodal Mostu Grunwaldzkiego.

W inwestycję zaangażowało się bardzo wiele przedsiębiorstw. Jedną z nich była firma Viessmann, która dostarczyła wysokoefektywną pompę ciepła Vitocal 300. Jako dolne źródło ciepła wykorzystywana jest energia cieplna zawarta w Odrze. Usytuowanie na rzece daje bardzo dobry dostęp do dolnego źródła ciepła, przez co nie ma konieczności robienia odwiertów pod sondy gruntowe. Ogrzewanie takimi urządzeniami jest o wiele bardziej ekonomiczne w porównaniu do tych, wykorzystujących paliwa kopalne (gaz, olej). Pompa umożliwia również pracę w trybie chłodzenia w okresie letnim.

Pozdrawiam !

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę na większą skalę robi się to w Szwajcarii.

"Bardzo ciekawy wydaje się być pomysł wykorzystania zasobów energii zgromadzonych w postaci ciepła w wodach Jeziora Bodeńskiego. Jest to trzecie pod względem wielkości jezioro w Europie Środkowej, pełni rolę rezerwuaru wody pitnej. Pierwsza pompa ciepła, której dolne źródło stanowiły wody tego jeziora została zainstalowana już w latach 40 tych ubiegłego wieku.

Międzynarodowa Komisja Ochrony Jeziora Bodeńskiego (IGKB) wydała w tym roku (2014) pozwolenie na użytkowanie jeziora do celów grzewczych. Pompy ciepła, będą pobierać ciepło zakumulowane w wodzie i przekazywać je do odbiorców. Eksperci szacują, że ciepło pobrane z jeziora dzięki pompom ciepła może ogrzewać pomieszczenia i zapewnić ciepłą wodę użytkową nawet w 300 000 gospodarstw domowych. Oprócz wykorzystania wód Jeziora Bodeńskiego do celów grzewczych, możliwe będzie również chłodzenie pasywne latem (chłodzenie naturalne bez udziału pracy sprężarki). Ciepło pobrane z budynków będzie odprowadzane do jeziora. Z uwagi na duże rozmiary akwenu temperatura wód w jeziorze będzie się zwiększać maksymalnie o 0,2 stopnia, zatem nie wpłynie to na zaburzenie naturalnej równowagi ekologicznej Jeziora Bodeńskiego.

Biorąc pod uwagę fakt, że energia elektryczna w Szwajcarii w większości pochodzi z elektrowni wodnych i atomowych, zastosowanie pomp ciepła nie powoduje żadnej emisji zanieczyszczeń."

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pora na odzysk ze ścieków. Tyle ciepła się marnuje. I nie mówię tu o gospodarstwach domowych. Np. taka oczyszczalnia ścieków .....cóż, po  odpowiednim ujęciu zagadnienia można z takiej oczyszczalni zrobić źródło ciepła dla osiedla.

Ale to takie moje wizjonerskie zapędy :icon_cool:

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Ale to takie moje wizjonerskie zapędy :icon_cool:

Raczej historyczne zapędy - bo

Bo np: W Szwecji w 1983 wybudowano kilka instalacji dużej mocy, które wykorzystują ciepło ścieków komunalnych.

Albo:

Sto tysięcy mieszkań w Sztokholmie ogrzewanych jest gigantyczną pompą ciepła o mocy 100 MW, która czerpie energię z wód Bałtyku. 

:D

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...