Skocz do zawartości

Pompa ciepła Buderus ogrzewa dom na wodzie


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...

Witam, 

w temacie -  wszystkim zainteresowanym wyborem sprawdzonej pompy ciepła do swojego budynku polecam Logatherm WPS marki Buderus. Gruntowa pompa ciepła dzięki wykorzystaniu gruntu lub wody jako dolnego źródła ciepła osiąga wysoki wskaźnik COP wynoszący 4,8. Urządzenie cechuje się cichą pracą oraz kompaktowymi wymiarami. Natomiast wbudowany zasobnik ciepłej wody gwarantuje oszczędność miejsca. Warto dodać, że na pompy ciepła marki Buderus może być przyznana gwarancja nawet do 5 lat. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji polecam odwiedzić stronę internetową: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania. 
Pozdrawiam, 

________________________________ 
Konsultant marki Buderus 

Link do komentarza

Witam ! 

Firma Viessmann również współpracowała w budowie domu we Wrocławiu na rzece Odrze. Wrocławski Dom Na Wodzie jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Powstał jako realizacja pomysłu stworzenia budynku, mogącego swobodnie przemieszczać się po wodzie. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Pan Kamil Zaremba. Kilka lat ciężkiej pracy zaowocowało powstaniem bardzo ciekawej konstrukcji, którą można obejrzeć spacerując okolicami wrocławskiej Odry, nieopodal Mostu Grunwaldzkiego.

W inwestycję zaangażowało się bardzo wiele przedsiębiorstw. Jedną z nich była firma Viessmann, która dostarczyła wysokoefektywną pompę ciepła Vitocal 300. Jako dolne źródło ciepła wykorzystywana jest energia cieplna zawarta w Odrze. Usytuowanie na rzece daje bardzo dobry dostęp do dolnego źródła ciepła, przez co nie ma konieczności robienia odwiertów pod sondy gruntowe. Ogrzewanie takimi urządzeniami jest o wiele bardziej ekonomiczne w porównaniu do tych, wykorzystujących paliwa kopalne (gaz, olej). Pompa umożliwia również pracę w trybie chłodzenia w okresie letnim.

Pozdrawiam !

Link do komentarza

Trochę na większą skalę robi się to w Szwajcarii.

"Bardzo ciekawy wydaje się być pomysł wykorzystania zasobów energii zgromadzonych w postaci ciepła w wodach Jeziora Bodeńskiego. Jest to trzecie pod względem wielkości jezioro w Europie Środkowej, pełni rolę rezerwuaru wody pitnej. Pierwsza pompa ciepła, której dolne źródło stanowiły wody tego jeziora została zainstalowana już w latach 40 tych ubiegłego wieku.

Międzynarodowa Komisja Ochrony Jeziora Bodeńskiego (IGKB) wydała w tym roku (2014) pozwolenie na użytkowanie jeziora do celów grzewczych. Pompy ciepła, będą pobierać ciepło zakumulowane w wodzie i przekazywać je do odbiorców. Eksperci szacują, że ciepło pobrane z jeziora dzięki pompom ciepła może ogrzewać pomieszczenia i zapewnić ciepłą wodę użytkową nawet w 300 000 gospodarstw domowych. Oprócz wykorzystania wód Jeziora Bodeńskiego do celów grzewczych, możliwe będzie również chłodzenie pasywne latem (chłodzenie naturalne bez udziału pracy sprężarki). Ciepło pobrane z budynków będzie odprowadzane do jeziora. Z uwagi na duże rozmiary akwenu temperatura wód w jeziorze będzie się zwiększać maksymalnie o 0,2 stopnia, zatem nie wpłynie to na zaburzenie naturalnej równowagi ekologicznej Jeziora Bodeńskiego.

Biorąc pod uwagę fakt, że energia elektryczna w Szwajcarii w większości pochodzi z elektrowni wodnych i atomowych, zastosowanie pomp ciepła nie powoduje żadnej emisji zanieczyszczeń."

Link do komentarza
10 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Ale to takie moje wizjonerskie zapędy :icon_cool:

Raczej historyczne zapędy - bo

Bo np: W Szwecji w 1983 wybudowano kilka instalacji dużej mocy, które wykorzystują ciepło ścieków komunalnych.

Albo:

Sto tysięcy mieszkań w Sztokholmie ogrzewanych jest gigantyczną pompą ciepła o mocy 100 MW, która czerpie energię z wód Bałtyku. 

:D

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...