Skocz do zawartości

Ogrzewanie gazowe podłogowe pomocy


d_mian

Recommended Posts

Witam,  wprowadziłem się do mieszkania z ogrzewaniem gazowym podłogowym i mam kilka problemów /pytań po pierwsze słaba skuteczność ogrzewania podłoga nie jest zbyt ciepła a w mieszkaniu max to 22 stopnie. Ale po kolei czytałem trochę o tym i jak od piecyk wychodzi do rozgałęzienia to mam zamkcowaną głowice termostatyczna danffos 003L1040 z zaworem danffos 003L1014 i czytałem że to zawór który powinien być na powrocie a nie wylocie z pieca, może to być powód że ogranicza temperaturę i przepływ? A drugie pytanie jak mam rozdzielacz z 6 kurkami i się są opisane który za jaką powierzchnię mieszkania odpowiada to mogę wszystkie zakręcić, jeden odkręcić i tak lokalizować po kolei który za jaką powierzchnię odpowiada ps. Piecyk to immergas eolo star a powierzchnia mieszkania to 37 metrów pozdrawiam i proszę o pomoc 

Link do komentarza

Instalacja została przystosowana do utrzymania zadanej max. temp. - a 22 st. C to nawet ponad standard. Układ można przeregulować, ale trzeba poznać schemat funkcjonalny obiegu.

W ogrzewaniu są trzy pętle grzewcze i zamknięcie jednego z zaworów (czerwony bądź niebieski) odcina ją od zasilania - tam podłoga będzie chłodna, ale dopiero po jakimś czasie.

Link do komentarza

Może źle napisałem 22 stopnie jest zadane na sterowniku i sterownik jest w najcieplejszym pomieszczeniu i osiąga 21,7-21.2 stopnia a drogim pokoju jest 20,6 stopnia a piecyk grzeje wodę i później słychać jak pompka w piecyk chodzi i później znów grzeje i tak w kółko, przez 10 dni zużycie 100 m3 gazu a w mieszkaniu temperatura jak jak wyżej pisałem, jest możliwość że jak bym przerobił ten zawór powrotny żeby był rzeczywiście na powrocie wody do pieca a nie jak jest na wyjściu cieplej wody? To będzie lepsza wkuteczność? Teraz są miejsca pół polu co podłoga jest zimna. Naprawdę nie wiem co robić, pierwszy raz mam doczynienia z taką metodą ogrzewania 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...