Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Na tym termostacie możesz 8 temperatur w ciągu dnia nawet ustawić ale nie o to w tym chodzi. Możesz jeszcze zmniejszyć temperaturę na kotle do 42 stopni a nawet do 40 stopni. Na podłogówkę wystarczy. Ustaw termostat w innym miejscu - chłodniejszym. Obserwuj. Poza tym z tabeli wynika, że najwyższa sprawność kotła jest w tym właśnie zakresie medium ponieważ zjawisko kondensacji zachodzi tu pełna parą o ile na powrocie jest na tyle chłodno by efektywnie chłodzić wymiennik. Ja z racji grzejników i nieocieplonego domu tak nisko nie mogę zejść ale Ty możesz to zrobić bez problemu.
    • Pytanie czy temperatura spalania tego rodzaju koksu nie jest zbyt wysoka do spalania konkretnym kotle. Żeliwny musi być wymiennik.
    • Byłam ostatnio w salonie łazienek cersanita, płytki bazowe 30-40zł nie powiedzałabym o nich że sa brzydkie. Tesciowie robili w tamtym roku łazienke plytkami za 32zl/m2, ładnie wyszła, bez zastrzeżeń. Wpisałam sobie już w kajecik jakie chce i  to tyle jeśli chodzi o wybór płytek. Trochę inaczej niż przeciętny inwestor patrzę na kwestie standardu. Przez ostatnie 10tal przeprowadzałam się 5 razy. Mieszkalam juz w starym budownictwie , nowym wykończonym na odwal się z najtańszym wszystkim, teraz mieszkam w nowym bloku z fajerwerkami czyli  parkiet , dobre gresy, super wygladzone sciany, baterie same hans-grohe itp. Powiem tak: nie robi to na mnie wrażenia, nie potrafie jarać się plytkami, z doswiadczenia wiem, że ważniejsze jest to co się w domu przeżywa a nie ta cała otoczka. Z resztą schludnie utrzymane , posprzatanie mieszkanie czy dom nawet w najtańszej wersji wygląda przyzwoicie. Jedyne co na pewno kupie do domu to baterie hans-grohe , są naprawde dobre. Ten dach mogę jeszcze zmienić, problem w tym że nie potrafie go sobie całościowo wycenić teraz , gdybym wiedziała że np. na pewno wyjdzie drozej o 20tys. i dostaję tylko troche ladniejszy dom to bym z niego zrezygnowała. Teraz nie wiem, czy uwzgledniając zrobienie dodatkowo szczytów w dwuspadowym, zapłace za wielospad 5,  10, czy 20tys. więcej.
    • zaczekaj na wykończeniówkę... Niestety w najniższym przedziale cenowym praktycznie nie ma wyboru. Średnia półka jest w cenie wysokiej sprzed 2 lat. Uświadomiłam to sobie wybierając płytki do domu. No i jak pisałam wcześniej: ja nie kupiłabym najtańszych (które nie są ładne) z perspektywą patrzenia na nie kolejnych 20 lat. Z resztą płytki to wierzchołek góry lodowej. Będzie armatura do wybrania, meble kuchenne i AGD, drzwi wewnętrzne... i wszystko kosztuje coraz więcej 
    • Dzień dobry,     Firma Krosbud oferuję Państwu budowę nowoczesnych domów z keramzytobetonu, domów modułowych oraz prefabrykowanych. Oferujemy nowoczesne podejście do budowy. Nasze usługi kierujemy zarówno do deweloperów jak i do osób. które marzą o zbudowaniu swojego domu jednorodzinnego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta na stronie http://www.krosbud.pl/. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. 
  • Popularne tematy