Skocz do zawartości

Dwa domy na jednej działce


mpap

Recommended Posts

Witam
Mam pytanie , czy wg prawa budowlanego możliwe jest uzyskanie pozwolenia na budowę dwóch domów wolnostojących na jednej działce.Działka stanowi współwłasność moją i mojego brata?
Czy też musi być dokonany podział działki?
Link do komentarza
Formalnie budowa taka jest możliwa o ile nie koliduje z miejscowym planem zagospodarowania, a wymiary działki umożliwiają wybudowanie dwóch budynków mieszkalnych. Niemniej mogą pojawić się problemy związane z prawem własności. Oba domy będą bowiem również objęte współwłasnością, zatem żaden z właścicieli działki nie będzie wyłącznym  właścicielem "swojego" domu.
Link do komentarza
Hm... Zastanawiam sie czy nie da sie np. w akcie notarialnym zaznzczyc,ze wspolwlasnosc nie dotyczy gruntu bezposrednio pod domem a tylko poz nim. Ja mieszkam na razie na osiedlu gdzie mamy wspolnote i wspolwlasnosc calosci dzialki (jakies tam udzialy kazdy ma) i elementow wspolnych tj. kotlowni,pompy wody, innych wspolnych instalacji. Dodatkowo mieszkam w domkach czterolokalowych wiec dochodza ine wspolne rzeczy, ale nie o to...
Moze da sie to jak wyzej wspomnialem, wydzielic np. notarialnie Pamietaj ze dzisiaj zyjesz moze dobrze z bratem ale jutro ... ? :!:
Moze jakies wieczyste uzyczenie (tak jak drogi dojazdowe/przejazdowe) etc. zalatwi sprawe

Pzdr.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...