Skocz do zawartości

Sypialnia dla studenta


Recommended Posts

Witam, 
planuję wymienić meble w swoim pokoju.
Ma być to sypialnia plus miejsce do nauki/pracy.
Jednak zupełnie nie mam pomysłu, jakie meble i dodatki wybrać tak, by wszystko do siebie pasowało.
Potrzebuję dużego biurka z miejscem do przechowywania, dużego łóżka (140 cm) i szafy plus ewentualnie fotel i lampa stojąca do czytania.
W załączniku przesyłam zdjęcia z kolorami ścian w pokoju oraz dokładnymi wymiarami.
Budżet to 5 000 zł.
Bardzo podobają mi się meble VOX, jednak za bardzo nie wiem, jak je ze sobą łączyć.
Lubię szarości, biele i jakieś odważne kolory w dodatkach (np. żółty czy czerwony)
Liczę na pomoc i serdecznie dziękuję

Poniżej przesyłam zdjęcia z wymiarami i kolorystyką ścian:

plan.png

plan (2).png

Link do komentarza

W pokoju, który ma służyć m.in. do nauki/pracy, ważne są kolory – przede wszystkim kolory ścian. Aby dobrze przygotować się do egzaminu, z jednej strony potrzeba wyciszenia, z drugiej – energii. Najlepiej sprawdzi się więc ciepła pastelowa kolorystyka – biel przełamana żółcią lub pomarańczem. Ewentualnie można wybrać jasne chłodne odcienie – błękitu, beżu i modnej ostatnio szarości. Jeszcze bardziej sprzyjają skupieniu i uspokajają.

Jeśli chodzi o ustawienie biurka – niekorzystnie jest, gdy znajduje się tyłem do drzwi lub okna.

Monitor komputera powinien stać bokiem do okna i w odległości przynajmniej 1 m od niego. Gdy znajduje się na tle lub naprzeciw okna, będzie odbijało się w nim światło.

Najlepiej jeśli biurko ma 80–90 cm szerokości i 120–160 cm długości. Warto kupić krzesło z podłokietnikami oraz z regulacją wysokości siedziska i kąta ustawienia oparcia.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Budżet niewielki więc polecić mogę meble z Bodzia. Meble porządne, ceny naprawdę niskie i warto. Cena biurka o szerokości 1.2m to koszt rzędu 120 złotych. Ja osobiście wyposażył bym pokój w tego typu meble, a resztę zainwestował w elektronikę lub LEDy w pokoju. W końcu student to młodzieżówka, nie? :)

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość stach

Ja akurat inaczej poustawiałbym meble w tym pokoju: biurko pod oknem, łóżko koło tych podwójnych drzwi w miejscu fotela, szafę w miejscu obecnego łóżka, a fotel w miejscu szafy...

Te ostatnie posty i tak są po czasie, bo autor/autorka postu wrzuciła go i tyleśmy ją widzieli... Pewnie zakupy już zrobione, czerwona poduszka leży na żółtym fotelu - albo odwrotnie... a student/ studentka kuje do egzaminu...

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli kolorystyka ścian jest dosłownie taka jak na prezentowanym rysunku (ciemne, intensywne kolory) to warto pomyśleć o tym, by kolorystyka mebli kontrastowała z nimi walorowo, najlepiej były białe, z jasnego drewna (brzozowe, klonowe). Pokój stanie się wtedy ciekawy (przez kontrast walorowy) i nie będzie przytłaczał. Jaśniejsza kolorystyka ścian poszerzyłaby wachlarz możliwości.

Pozdrawiam serdecznie
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
Dnia 24.05.2017 o 09:36, Laura_malena napisał:

Jak studiowałam to zawsze marzyłam żeby mieć łóżko na piętrze, a pod nim biurko.. to duża oszczędność miejsca. 

To takie ciche marzenie chyba nie tylko studenta, ale każdego dzieciaka albo ucznia. Wymyślne meble jak z katalogu. Tez mi się to bardzo podobało, niestety nie zrealizowałam tego nigdy. Za czasów studenckich wynajmowałam pokój i nie wiele mogłam tam podziałać, a teraz właśnie urządzam sypialnię w swoim mieszkaniu i szukam ciekawych inspiracji.

Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Dnia 24.05.2017 o 09:36, Laura_malena napisał:

Jak studiowałam to zawsze marzyłam żeby mieć łóżko na piętrze, a pod nim biurko.. to duża oszczędność miejsca. 

Ale tutaj nie trzeba specjalnie oszczędzać tej przestrzeni, pokój wcale nie jest taki mały. Chyba, że jest duże zapotrzebowanie na jakieś szafy itd...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...