Skocz do zawartości

Okna dachowe


Recommended Posts

Witam
Kupiłem okna dachowe 78X140 firmy RooFlite drewniane za 780 zł/ brutto z kołnierzem

Moje pytanie. Czy ktoś już takie okna zakładał?? Jak się sprawują?? www.rooflite.pl
Czy mogłem nie oszczędzać i kupić okna np. Velux'a??

Pozdrawiam
Tomek
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Podobnie jak kolega Histerion uważam, że jeżeli chodzi o okna, to przy wyborze nie należy się kierować wyłącznie ceną. Najlepiej dokładnie przemyśleć jakich funkcji oczekujemy od danego okna. Fajnym rozwiązaniem są okna wysoko-osiowe. Jeżeli chodzi o jakość to obecnie na rynku jest wielu producentów, którzy oferują podobnej jakości okna. Wiadomo każdy producent ma swoje plusy i minusy, ważne żeby plusów było najwięcej (np.innowacyjne rozwiązania), a minusów najmniej.
Link do komentarza
Cytat

Podobnie jak kolega Histerion uważam, że jeżeli chodzi o okna, to przy wyborze nie należy się kierować wyłącznie ceną. Najlepiej dokładnie przemyśleć jakich funkcji oczekujemy od danego okna. Fajnym rozwiązaniem są okna wysoko-osiowe. Jeżeli chodzi o jakość to obecnie na rynku jest wielu producentów, którzy oferują podobnej jakości okna. Wiadomo każdy producent ma swoje plusy i minusy, ważne żeby plusów było najwięcej (np.innowacyjne rozwiązania), a minusów najmniej.


To prawda.
Jak się sprawdzają te okna wysokoosiowe?
Link do komentarza
Cytat

To prawda.
Jak się sprawdzają te okna wysokoosiowe?



To bardzo wygodne rozwiązanie, nie trzeba się schylać otwierając okno, można spokojnie się wychylić i np.zobaczyć co robią dzieci na podwórku lub czy nie kradną nam samochodu icon_razz.gif Dobrze się spisuję przy myciu, obracasz okno o 180stopni, blokujesz i spokojnie myjesz, nie wychylając głowy na zewnątrz. Tu masz link, z ładną animacją http://roto.pl/index.php?lang=_pl&m=page&pg_id=150
Link do komentarza
Cytat

To bardzo wygodne rozwiązanie, nie trzeba się schylać otwierając okno, można spokojnie się wychylić i np.zobaczyć co robią dzieci na podwórku lub czy nie kradną nam samochodu icon_razz.gif Dobrze się spisuję przy myciu, obracasz okno o 180stopni, blokujesz i spokojnie myjesz, nie wychylając głowy na zewnątrz. Tu masz link, z ładną animacją http://roto.pl/index.php?lang=_pl&m=page&pg_id=150



Trzeba zauważyć jedną rzecz. Takie okna są wyśmienite ale tylko wtedy gdy w domu są osoby dorosłe i odpowiedzialne lub gry montujemy je tylko na parterze. Tam gdzie są dzieci nie radze ich instalować.
Link do komentarza
Cytat

Trzeba zauważyć jedną rzecz. Takie okna są wyśmienite ale tylko wtedy gdy w domu są osoby dorosłe i odpowiedzialne lub gry montujemy je tylko na parterze. Tam gdzie są dzieci nie radze ich instalować.



Zgadzam się, ale jest proste rozwiązanie. Wystarczy, że dokupimy klamkę z kluczykiem i po kłopocie icon_smile.gif. Koszt niewysoki, a zawsze jesteśmy spokojniejsi.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Witam. Niedawno mialem dylemat jakie okna na dach, duzo czytalem i pytalem. Na koncu zastanawialem sie nad Fakro i Veluxem, hurtownik dal mi lepsza cena na Velux i takie wybralem. Jakby nie bylo Velux i Fakro to najpopularniejsze marki w tej dziedzinie  https://budujemydom.pl/cozaile/rankingi/stan-surowy/okna-i-drzwi/26272-okna-polaciowe-ranking-rozpoznawalnosci-firm-i-produktow

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
dzisiaj na BUDMIE miałem możliwość zapoznania się z ofertami kilku producentów okien dachowych
każdy z wystawców zachwalał swój produkt, ja osobiście skłaniałbym się do FAKRO - trzeba popierać dobrych POLSKICH producentów
większość ma w swojej ofercie okna energooszczędne 3-szybowe (FAKRO ma nawet 4 szyby)
poza samymi oknami warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie: rolety, żaluzje, kołnierze, ocieplenia, etc.
w ofercie FAKRO zwróciły moją uwagę świetliki rurowe montowane w połaci dachu (3 średnice 0d 250 do 500 mm)
Link do komentarza
Ja tez jestem za tym aby popierać polskich producentów tylko że w Fakro pracownicy są bardzo źle traktowani i zyski czerpie tylko właściciel, także ten argument o polskich producentach słabo do mnie trafia. Porównanie zarobków zwykłych szeregowych pracowników i opieki socjalnej w polskiej fabryce Veluxa i Fakro to jak niebo a ziemia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...