Skocz do zawartości

Problem z literą "ź" jak w ździrze


Recommended Posts

Dooooobra, wiem że macie mnie już dość w tym dziale, ale ... aleeee ... alaeeeee - jest kolejna zagadka. 
Pomożcie kobicie bo problem mnie wkurza jak "ą" ... ale zdecydowanie już więcej czasu - nawet nie pamiętam czy od nowości. Laptop przytargałam z UK, ale był "przerabiany" (ponoć poprawnie) na PL. Inne polskie litery bez zarzutu ( z wyjątkiem feralnego "ą" od dni kilku :icon_biggrin: )

Otóż nie mogę wpisać litery "ź" ... jak w  temacie :icon_rolleyes: . Poprawnie tą literę się robi poprzez kombinację klawiszy X i alt. 
Kiedy wpisuję ową kombinację , pojawia mi się poniższy badziew (patrz obrazek) który blokuje cały ekran i wszelakie możliwości i dopiero klawisz ESC ratuje sytuację i daje powrót.  Ów badziew to jakby takie linie plus to okienko które widać. 

Zna ktoś rozwiązanie zagadki? 

 

bez z.jpg

Link do komentarza

Ps. Ale jak nie używasz innych języków, wejdź w ustawienia:

  Panel sterowania>opcje regionalne i językowe>zakładka: języki, przycisk "szczegóły" i sprawdź jakie masz układy klawiatury. Jeśli wystarczy ci tylko jeden, wywal wszystkie zaznaczając po kolei i klikając "usuń". Zostaw tylko "Polski-Polski programisty"

Link do komentarza

Widzę tutaj przeglądarkę Chrome. Są tam zainstalowane jakieś wtyczki. Stawiam na to że jedna z wtyczek lub dodatków poprzez tą kombinację klawiszy wywołuje jakąś funkcję. Zakładam że problem dotyczy tylko przeglądarki. Jeżeli dotyczy wszystkich programów to ta kombinacja wywołuje jakąś funkcję WIN10. 

Sprawdź sobie w notatniku lub WORD czy tam litera ź poprawnie się "klika" w kombinacji ALT+x.

Link do komentarza

Rysiu ... niespodzianka ... TADAAAM!!!! Nie ma w żadnych ustawieniach , również tych zaawansowanych języka polskiego(214) . Jest tylko i wyłącznie polski programisty , oraz inne języki ... również arabski  :icon_lol:

Kdd - kliknęłam enter na tych linijkach i wyskoczyło w prawym górnym rogu okienko z wyborem jak w jakimś bardzo prostym programie graficznym, zobacz poniżej. Z programów graficznych używam Picassa i Photofiltre... no i czasem Paint do zrzutów ekranu. To co "wyskakuje" raczej nie jest z żadnego z tych programów ... chyba że z Painta? Nie wiem. 

Bez tytułu.jpg

Jeeeezzzzuuuu !!!! Wiem, znalazłam chyba !!!!

Luuudzie ... spróbowałam zapisać , kliknęłam na save i ścieżką doszłam, że to jakiś dodatek chyba jest do mojego programu "pilnującego" Advanced System Care. Jakieś goowno dodatkowe gdzieś się zainstalowało nie pytając o zgodę i mi toto działa i blokuje ten klawisz. Tak to chyba będzie ... Kdd - strzał w dychę - to z jakiegoś programu. Naprowadziłeś mnie idealnie. Teraz tylko znalezć ten program , co też nie będzie łatwe jak znam życie ... ale już przynajmniej wiem co . 

Zapisuje jako Screen Shot, format png ... gdzie tego szukać ? :o  No nic, pewnie trochę mi to zajmie .

 

Link do komentarza

Dzięki Brum  ... odinstalowałam już cały program pilnujący , nie było innego wyjścia .... teraz mogę się nacieszyć źźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźźź  :icon_biggrin:

Kto zaproponuje jakiś inny program, który będzie mi pilnował kompa po jednym kliknięciu "skanuj"? 

Advanced miał wszystko ... optymalizował system, pilnował i usuwał co trza żeby jakoś to fungowało. Ale brak ź był nie do przyjęcia :icon_lol: . A ja za leniwa jestem, żeby sama wyszystkiego pilnować :$

Może jakiś błąd to był :icon_rolleyes: ... teraz nie mam już czasu, ale w weekend się pobawię. Zainstaluję go jeszcze raz i zobaczę czy ma  "w pakiecie" program do screenów który anuluje funkcję "ź" .... czy pojawił się po prostu błąd. 

Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Wiem że program do haseł KeePass wywala błąd po odpaleniu i próbie wpisania "ą" - nie da się napisać nic innego oprócz "a", program Xara Designer nie pozwala wpisać "ć" - zamiast tego wpisuje znak Copyright.

Różne takie rzeczy się instalują. Jedyne co cię uchroni to uważne czytanie wszystkich ekranów podczas instalacji.

Link do komentarza

Uparta jestem i nie dawało mi to spokoju.
Zainstalowałam z powrotem Advenced System Care  bo byłam ciekawa czy poprzednio wdał się jakiś błąd i dlatego ź nie było, czy też to było "fabryczne" . Cóż ... okazało się, że było fabryczne bo ź nadal nie ma a po kliknięciu alt i X nadal pokazują się opcje zrzutu ekranu.
No to po pomoc do wujka google - poszukałam, poczytałam i okazało się, że w opcjach zrzutu ekranu przy monitorze wydajności hot key  był ustawiony na alt i X co blokowało "wykonanie" literki ź. Zmieniłam po prostu kombinację na alt i Q, i teraz mam pod tą kombinacją zrzut ekranu , a literka ź wróciła do swojej funkcji.

Zastanawiam się , czy  w przypadku literki "ą" która podświetla tekst może być to równie proste. Wszak pod latarnią najciemniej :icon_wink: . Może Redakcja sprawdzi?

Link do komentarza

a jak zrobić żeby było jak u Ciebie na alt i q?

5 godzin temu, daggulka napisał:

Uparta jestem i nie dawało mi to spokoju.
Zainstalowałam z powrotem Advenced System Care  bo byłam ciekawa czy poprzednio wdał się jakiś błąd i dlatego ź nie było, czy też to było "fabryczne" . Cóż ... okazało się, że było fabryczne bo ź nadal nie ma a po kliknięciu alt i X nadal pokazują się opcje zrzutu ekranu.
No to po pomoc do wujka google - poszukałam, poczytałam i okazało się, że w opcjach zrzutu ekranu przy monitorze wydajności hot key  był ustawiony na alt i X co blokowało "wykonanie" literki ź. Zmieniłam po prostu kombinację na alt i Q, i teraz mam pod tą kombinacją zrzut ekranu , a literka ź wróciła do swojej funkcji.

Zastanawiam się , czy  w przypadku literki "ą" która podświetla tekst może być to równie proste. Wszak pod latarnią najciemniej :icon_wink: . Może Redakcja sprawdzi?

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...