Skocz do zawartości

Rekuperacja - otwarte kwetie


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jestem  w trakcie finalizowania zmian w projekcie "Dom w Jabłonkach G2" z biura Archon.

Zdecydowałem się na rekuperację, ale jako że architekt musi przewidzieć przeloty w stropie (strop lany) zostałem przymuszony do pozbierania ofert na rekuperację i muszę się zdecydować i podpisać umowę w celu otrzymania szczegółów niezbędnych architektowi.

Z tego też powodu zwracam się do drogich forumowiczów o porady w poniższych kwestiach.

1. Jakie przewody? Sztywne Spiro czy elastyczne PeFlex/Neoflex itp? Plusy i minusy obu rozwiązań?

2. Chciałbym ukryć przewody wentylacyjne parteru w posadzce piętra - czy polecacie takie rozwiązanie? Wiem że i w przypadku Spiro i flexów jest to możliwe.

3. Mam oferty na kilka różnych central: a) Aeris/Zehnder 350; b) Thessla Green AirPAck 300 lub 400; c) Mistral Smart 300EC; d) Vitovent 300-W. Co byście polecili?

Z góry dzięki za pomoc. No i prosiłbym bez reklamodawców!

 

Link do komentarza
29 minut temu, misiekgr napisał:

1. Jakie przewody? Sztywne Spiro czy elastyczne PeFlex/Neoflex itp? Plusy i minusy obu rozwiązań?

Gorąco polecam te elastyczne tworzywowe ukryte w stropie. Tylko, żeby nie dali Ci zamiast nich peszli Arot bo i o takich przekrętach słyszałem. Spiro na pierwszy rzut oka mogą wyjść taniej, ale jak doliczy się do tego kolanka, więcej pracy to te elastyczne tworzywowe wychodzą konkurencyjnie mimo, że trzeba doliczyć puszki sprężne i rozprężne. DO tego spiro nie schowasz w wylewce bo tam są średnice rzędu 125mm. Przy spiro możesz mieć efekt głuchego telefonu pomiędzy pomieszczeniami, przy elastycznych tego efektu nie ma albo jest dużo mniejszy. 

Co do wyboru centralki to polecam zainteresować się jeszcze marką Vallox.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...