Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Główną przyczyną remontu domu jest zwiększenie energooszczędności

Recommended Posts

Eksperci w debacie na temat redukcji niskiej emisji są zgodni, że to domy wpływają na jakość powietrza w Polsce, a tym samym na nasze zdrowie. Jak wynika z badania "Barometr zdrowych domów 2016" przeprowadzonego przez Grupę VELUX dla 70 proc. Polaków, głównym motywatorem do remontów jest poprawa energooszczędności. Warto ten trend wzmocnić i poszukać mechanizmów wparcia dla budynków jednorodzinnych, w trosce o środowisko i czyste powietrze.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/okna-i-drzwi/23237-glowna-przyczyna-remontu-domu-jest-zwiekszenie-energooszczednosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bystry

Smog się nie pojawił wczoraj ani nie zniknie jutro. Wszystkie niedopalone spaliny i substancje idą w komin czyli my tym oddychamy. Wiatr wszystkiego nie przewieje. I teraz, skoro mniej spalamy paliwa bo mamy energooszczędne domy, to mniej emitujemy szkodliwych gazów. Jakie to proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewamy, nie wentylujemy, chorujemy w domu i chorujemy na ulicy. Dom energooszcędny też trzeba ogrzewac świadomie i również wentylować świadomie.  I tutaj właśnie jest pole do uświadamiania dla producentów materiałów termoizolacyjnych, producentów okien i producentów wentylacji oraz producentów urządzeń grzewczych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To świetny temat.

cyt. - "Właściciele budynków jednorodzinnych, w przeciwieństwie do właścicieli i mieszkańców budynków wielorodzinnych od lat nie otrzymywali praktycznie żadnego wsparcia na działania związane z modernizacją lub termomodernizacją budynku - "

Teraz otrzymują - premię, jak wezmą kredyt - czyli częśc premii przejmuje bank.

Dlaczego nie daje sie premii za rachunki i dokumentację wykonanyh robót.

I jeszcze: Dlaczego nie można obniżyć Vatu na materiały do ocieplenia? Dlaczego nie ma rygorystycznych atetów na styropian? Albo zwrotu vatu (jak dawniej przy uldze budowlanej) od rachunku na materiał?  Dlaczego wymaga się świadectw energetycznych (czy jak tam zię nazywa), gdy udokumentuje się odpowiednią grubość ocieplenia w odpowiednich strefach budynku?

Zmierzam do tego, że duża część ulgi można by zaoszczędzić, czy część kosztow można znieść - ale daje się zarobić pośrednikom, którzy nic nie gwarantują- a jakość materiałów tez nie jest gwarantowana (a to jest przecież podstawa ocieplenia, kompletnie nie do zweryfikowania dla inwestora i budowniczego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Odkurzacz centralny jest idealnym rozwiązaniem dla alergików z jednej prostej przyczyny, która generuje szereg pozytywnych konsekwencji. Mianowicie, powietrze z odkurzacza jest wyrzucane poza budynek a nie bezpośrednio w strefie sprzątania, dzięki czemu:
   1. Nie następuje poderwanie kurzu z posadzki przez strumień powietrza wydobywający się z odkurzacza. Poderwany kurz unosi się w powietrzu przez dłuższy czas, co zwiększa możliwość wdychania go, a poza tym osadza się na meblach i opada na podłogę po pewnym czasie od skończenia sprzątania.
   2. Zanieczyszczenia które przedostały się przez filtr również zostają wyrzucone na zewnątrz. Nie ma filtrów o 100% skuteczności, stąd najdrobniejsze frakcje zawsze przedostają się przez filtr. Odkurzacz centralny to czystsze i zdrowsze powietrze w domu, więc polecamy zapoznać się z naszą ofertą nie tylko alergikom.
   http://www.aerovac.pl/
   http://www.santech.com.pl/
  • Optymalne rozmieszczenie gniazd w instalacji odkurzacza centralnego jest kwestią bardzo subiektywną. To co może być wygodne dla mnie, nie koniecznie musi być wygodne dla kogoś innego. Wykonując projekt wstępny dołączany do oferty opieramy się na własnym doświadczeniu. Zazwyczaj proponujemy wąż 9 m (gdyż dłuższy jest niezbyt wygodny przy przenoszeniu) oraz planujemy gniazda w miejscach pozwalających na obsłużenie jak największej powierzchni/ilości pomieszczeń (jedno wpięcie węża i posprzątanie kilku pomieszczeń uważamy za wygodniejsze niż przepinanie węża z gniazda do gniazda). Po napisaniu zapytania z dołączonym projektem domu na adres santech@santech.com.pl odeślemy wstępny projekt instalacji wraz z wyceną, który zawsze później można skonsultować z naszym działem projektowym, co na pewno pozwoli na osiągnięcie idealnego rozwiązania.
   Polecamy również zapoznać się z instrukcją projektowania zamieszczoną na stronie http://www.santech.com.pl/odkurzacze-centralne/materialy-do-pobrania, dzięki której można w prosty sposób zapoznać się z pewnymi mankamentami planowania takiej instalacji.
  • Ja nie wiem     @aru podobno była
  • Przypominam ze jak publikujemy zdjęcia na Facebooku to proszę dołączać dopiski #ranczoczerwonymlyn oraz #stowarzyszeniekwenif lub oznaczać miejsce i meldunek. UAaaaaaaa. No i #budujemydompl oczywiście    Tenkju werymuch
  • Nowy temat: klej do płytek.   Sprawdziłam ofertę Mapei i trochę się pogubiłam, w związku z tym proszę o rozjaśnienie sytuacji.   Jest klej Kerabond T, żeby nadawał się na ogrzewanie podłogowe należy go mieszać z emulsją uelastyczniającą Mapei isolastic (zamiast z wodą).   Za to klej adesilex p9 nadaje się na ogrzewanie podłogowe, ale w specyfikacji technicznej jest wzmianka, że "jest rekomendowany do montażu okładzin małego i średniego formatu". Tu moje pytanie: czy płytki 60x60 to jeszcze średni format, czy powinnam już użyć innego kleju?   Która opcja będzie lepsza, a może macie inną firmę godną polecenia?
 • Popularne tematy

×