Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Główną przyczyną remontu domu jest zwiększenie energooszczędności

Recommended Posts

Eksperci w debacie na temat redukcji niskiej emisji są zgodni, że to domy wpływają na jakość powietrza w Polsce, a tym samym na nasze zdrowie. Jak wynika z badania "Barometr zdrowych domów 2016" przeprowadzonego przez Grupę VELUX dla 70 proc. Polaków, głównym motywatorem do remontów jest poprawa energooszczędności. Warto ten trend wzmocnić i poszukać mechanizmów wparcia dla budynków jednorodzinnych, w trosce o środowisko i czyste powietrze.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/aktualnosci/23237-glowna-przyczyna-remontu-domu-jest-zwiekszenie-energooszczednosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bystry

Smog się nie pojawił wczoraj ani nie zniknie jutro. Wszystkie niedopalone spaliny i substancje idą w komin czyli my tym oddychamy. Wiatr wszystkiego nie przewieje. I teraz, skoro mniej spalamy paliwa bo mamy energooszczędne domy, to mniej emitujemy szkodliwych gazów. Jakie to proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegrzewamy, nie wentylujemy, chorujemy w domu i chorujemy na ulicy. Dom energooszcędny też trzeba ogrzewac świadomie i również wentylować świadomie.  I tutaj właśnie jest pole do uświadamiania dla producentów materiałów termoizolacyjnych, producentów okien i producentów wentylacji oraz producentów urządzeń grzewczych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To świetny temat.

cyt. - "Właściciele budynków jednorodzinnych, w przeciwieństwie do właścicieli i mieszkańców budynków wielorodzinnych od lat nie otrzymywali praktycznie żadnego wsparcia na działania związane z modernizacją lub termomodernizacją budynku - "

Teraz otrzymują - premię, jak wezmą kredyt - czyli częśc premii przejmuje bank.

Dlaczego nie daje sie premii za rachunki i dokumentację wykonanyh robót.

I jeszcze: Dlaczego nie można obniżyć Vatu na materiały do ocieplenia? Dlaczego nie ma rygorystycznych atetów na styropian? Albo zwrotu vatu (jak dawniej przy uldze budowlanej) od rachunku na materiał?  Dlaczego wymaga się świadectw energetycznych (czy jak tam zię nazywa), gdy udokumentuje się odpowiednią grubość ocieplenia w odpowiednich strefach budynku?

Zmierzam do tego, że duża część ulgi można by zaoszczędzić, czy część kosztow można znieść - ale daje się zarobić pośrednikom, którzy nic nie gwarantują- a jakość materiałów tez nie jest gwarantowana (a to jest przecież podstawa ocieplenia, kompletnie nie do zweryfikowania dla inwestora i budowniczego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...