Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Janina Heidenreich

Wymiana dachu w starym domu przy granicy działki( 115cm od granicy)

Recommended Posts

Witam; zamierzamy wymienić dach i zaadoptować poddasze. Działka obok to pas ok 5 metrów Nie jest użytkowany- same chaszcze).Właściciele nie mają nic przeciwko planowanej przebudowie( pisemne zgody mam). Czy może dach mieć okap po tej stronie( odległość do granicy 115 cm od domu) jeśli użyjemy materiałów niepalnych? Czy koniecznie musi być mur ogniowy od tej strony? Wolałabym normalny okap. Proszę o informacje. Janina

Gość Razmes

Proponuję jednak ogniomur i wszystko zgodnie z przepisami i planami.

Pisemna zgoda sąsiadów w tym momencie może być. Ale gdy sąsiedzi się działki pozbędą to możesz ponieść dodatkowe koszta...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Podzielam zdanie kolegi, inteligentny dom nie daje korzyści prócz wygody a są spore koszty, Ja wole te pieniądze zainwestować w fotowoltaikę, bo tu są wymierne korzyści finansowe i zyskamy na tym więcej niż na niejednym koncie oszczędnościowym. 
    • Poniżej link do strony firmowej z informacjami o nowej powłoce: Powłoka PURMAX Blachy Pruszyński  
    • Mi też chcą zrobić obwodnicę , całkiem blisko .....burmistrz forsuje swój projekt-propozycję .. Wszyscy w mieście są za propozycją burmistrza ...zobaczymy jak będzie ..też są zbierane podpisy ..
    • Jest jak dla mnie optymistycznym, że wspomnianą petycję podpisało na tę chwilę 3410 osób, a w ciągu ostatnich 24 godzin aż 886. To dobry znak, bo widziałem równie ważne akcje podobne do tych Twoich z ledwo przekraczającą setką protestujących. Wciąż jest szansa na inny wariant przebiegu aniżeli ten zagrażający Twojemu miejscu na ziemi. 1:5 to całkiem niezły procentowo wynik aby w to wierzyć (ja wierzę)   Co do społecznych konsultacji - nie są niestety wiele warte. One są tylko i wyłącznie potrzebne na etapie zatwierdzania dokumentacji potrzebnej budowniczym. Są obowiązkiem, odbyły się, uwagi na piśmie wniesione, rozpatrzone. I już. Nawet się do nich nikt nie odnosi i na nie nie odpowiada, bo nie ma takiego obowiązku ze strony inwestora. Przeważnie na takim spotkaniu ludzie krzyczą, argumentują, sołtys robi wielkie oczy bo nie ma wiedzy a pracownik GDDKiA wszystkich uspokaja, przytakuje, miło się uśmiecha i opowiada że "nic nie jest przesądzone" i że "wszystkie państwa zastrzeżenia, weźmiemy pod uwagę" Mieszkańcy wychodzą zadowoleni, spotkanie i jego data wpisane pod wnioskiem wojewody o wydaniu decyzji lokalizacyjnej a następnie pozwolenia na budowę i tyle. Czytam na przykład tutaj - https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/36759/Obwodnica-Aglomeracji-Warszawskiej-pierwszy-etap-przygotowania-juz-za-nami "Na stronie CPK wskazano tylko korytarze wariantów - do wyboru tego ostatecznego jeszcze dużo pracy i czasu. Przypominamy, że obecna faza jest etapem początkowym, a wskazane przebiegi są jedynie wstępnie wytypowanymi korytarzami. Wstępne korytarze logistyczne nie przesądzają w żaden sposób o przebiegu przyszłej drogi przez konkretne nieruchomości." Ech. Aż się łezka w oku kręci. Skąd ja to znam           Ja Twój emocjonalny wpis rozumiem doskonale. Tak jak doskonale rozumiem Twoje lęki. Niestety (przykro mi) zaznaczam - niebezpodstawne. Optymistycznym jest w tej sytuacji że nie jest to "budowla polityczna" (nie ma u nas Euro, więc nie ma też ważnych deklaracji partii rządzącej, z których trzeba się wywiązać) Jest na największym forum dotyczącym budowy dróg i autostrad wątek o budowie S10 i S50. Znajdziesz w wątku kilka osób przerażonych wizją budowy w pobliżu swoich domów i szukających rozwiązań dla siebie korzystnych. https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2201674   Podeślę na priv więcej spostrzeżeń i uwag, jeśli uznasz że warto. Pozdrawiam.
    • Cyt. z artykułu: "Kiedy w pewnych okresach roku nasiąka ono wodą podskórną, przestaje odbierać oczyszczone ścieki. Z tego powodu włożyłem do studni pompę zanurzalną i wąż, przez który odprowadzam nadmiar cieczy w dalsze części działki. Na szczęście, posesja jest bardzo duża, a woda czysta i bez przykrego zapachu, mogę to robić bez uszczerbku dla kogokolwiek. Jednak na małych posesjach może to być kłopot."   No tak - ale przecież można, jeśli przepuszczalność gruntu pozwala i poziom wody gruntowej oraz wielkość działki o odległośi od sąsiadów - oczyszczone ścieki rozprowadzać drenami pod pow. ziemi. Czyli powiększyć to złoże piaskowo żwirowe. Takie rozwiązanie stosowane było (jest?)  przy 3-komorowych dołach Ohmsa (może nie pomyliłem pisowni) i za filtrem (który był jakby 4 komorą) - były dreny rozprowadzające oczyszczoną wodę po terenie.   
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...