Skocz do zawartości

Styropian Termo Organika ze znakiem jakości TOQ


Recommended Posts

Czy to nie jest tak, że obecnie w składach i hurtowniach jest dostępny styropian tylko najwyższej jakości. Po co komu jeszcze dodatkowe gwarancje w formie certyfikatów zakładowych etc.
Link do komentarza
49 minut temu, nokia napisał:

 Było kiedyś takie oznaczenie jak Gwarantowany Styropian.

Bo rzeczony (i jedynie słuszny) producent styropianu, powołał PSPS, ale okazało się, że zbyt wielu innych producentów styropianu spełnia (ich) wymagania i stanowi dla nich konkurencję, (patrz na uczestników http://producencistyropianu.pl/program-gwarantowany-styropian/lista-pgjs/ ) i "zamknęli" program - http://gwarantowanystyropian.pl/lista-producentow-styropianu/ 

Teraz wymyślili sami dla siebie, swój system jakości TOQ i zapodali misiom.:zalamka:

Edytowano przez bajbaga
drugi link zapodałem (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ja tam żadnym wielkim ekspertem nie jestem, ale jak firma ma rekomendacje ITB to jest bardzo ok( rekomendacje ITB to niby mega prosty do zdobycia papier, tylko tylko nikt go nie chcę sobie wychodzić:) no poza kilkoma formami :), Wysatraczy przecież tylko zadeklarować parametry materiału budowlanego i dać je sobie skontrolować w dowolnym miejscu i czasie).

Ha ha dobrze z wyrobami styropianowymi wolne żarty!!! Wystarczy przyjrzeć się kontrolom jakości mat. budowlanych na stronie GUNB. W sumie znajdują się tam 64 wyniki, z tego styropian 39 wyników, w tym negatywne 28(!!!); pozytywne 11. Wychodzi że jakieś 70% skontrolowanego styropianu nie spełnia deklaracji. Każde dodatkowe badania kontrole itp pozwalają wyłapać oszustów

Link do komentarza

Ba każdy ma misie - mi się wydaje, że kupuje najlepszy (pod wpływem marketingu).

Nikogo nie zamierzam przekonywać do kupna czegokolwiek.

Prawda jest taka, że w legalnym obrocie powinny być tylko materiały  "dopuszczone", a w przypadku budownictwa dedykowane do takiego zastosowania, czyli kupujemy tylko  wyroby budowlane (bo to "wymusza" PB) oznakowane :

podzial-wyrobow-budowlanych.png

Wyroby znakowane znakiem CE:

  • wyroby, dla których stworzone zostały tzw. normy zharmonizowane, których wymagania nasz produkt musi spełniać
  • wyroby, dla których Komisja Europejska stworzyła tzw. Europejskie Aprobaty Techniczne

Wyroby znakowane znakiem budowlanym B:

  • wyroby, dla których nie zostały stworzone tzw. normy zharmonizowane
  • wyroby, które spełniają wymagania polskich norm budowlanych
  • wyroby, które ze względu na brak norm polskich i norm zharmonizowanych, posiadają Aprobatę Techniczną

Reszta to tylko wiara, że producent nie oszukuje na danych technicznych, oraz indywidualny wybór bo np: bo jest ładniejszy, bo .................

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 30.01.2017 o 13:53, Gość calita napisał:

Ja tam żadnym wielkim ekspertem nie jestem, ale jak firma ma rekomendacje ITB to jest bardzo ok

Byłem na stronie ITB - ale może nie jestem bystry - niewiele z tego rozumiem.

Spodziewałem się prostego TAK - NIE, a tam jakieś raporty, listy itd.

To powinno być proste: styropian ten, tego producenta ma aprobatę ITB i kwita - znaczy spełnia warunki.

Ale na tej stronie tego nie znalazłem - może nie umiałem. 

No to pytanie do forum - kto się na tym wyznał?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...