Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Mag007

Droga do działki

Recommended Posts

Witam,
mam problen z dojazdem do działki. Jest to działka kupiona od gminy jest na osiedlu domów jednorodzinnych z planem zagospodarowanie przestrzeni, wszystko wydaję sie idealnie, niestety droga która widnieje w planach ( droga gminy, mam już pozwolenie na wjaz i wyjazd na nią ) w praktyce nie istnieje ponieważ w miejscu gdzie przebiega rosną drzewa, napisałem pismo do gminy w tej sprawie. w odpowiedzi otrzymałam informajcę iż są plany budowy, ale czas wykonania bedzie zależał od możliwości finansowych gminy ( czyli nie wiadomo kiedy)a działkę kupiłam juz w październiku 2006. co zrobić w tej sytuacji. :!:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh, to bardzo źlę icon_sad.gif bo jedynie mogę jeździć przez działki sąsiadów .... jak postawią ogrodzenie to nie mam żadnego przejazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy prawo nie nakłada obowiązku na sprzedającego aby zapewnił dojazd do działki, tym bardziej ze kupiłam ją od gminy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właścicielowi nieruchomości, która nie ma drogi publicznej przysługuje roszczenie do właścicieli gruntów sąsiednich o ustanowienie za wynagrodzeniem takiej drogi. Przesłanki tego roszczenia reguluje art. 145 kodeksu cywilnego.

Przeprowadzenie drogi koniecznej następuje zawsze za wynagrodzeniem, nie można więc od właściciela nieruchomości sąsiadującej z drogą publiczną żądać prawa przejścia przez jego nieruchomość nieodpłatnie.

Przepisy dotyczące drogi koniecznej stosuje się także w przypadku gdy nieruchomość nie ma odpowiedniego dostępu do sieci energetycznej lub kanalizacyjnej.

Jeśli właściciele działek nie mogą dojść do porozumienia w sprawie wydzielenia dojazdu, pozostaje jedynie złożenie do sądu rejonowego wniosku o ustalenie drogi koniecznej. Z takim wnioskiem może zwrócić się właściciel lub grupa właścicieli, jeśli ich działki nie mają bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Opłata sądowa za złożenie wniosku wynosi 200 zł. Jeśli chodzi o uniemożliwienie korzystania z części działki przez inne osoby po prostu wystarczy ją ogrodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×