Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Koszt bramy segmentowej - porównanie 5 producentów

Z tego zestawienia wynika, że ceny bram, bez względu na producenta są podobne. Prawdopodobnie wybór zależy od prężnie działających firm w danym regionie i poczty pantoflowej. Oczywiście trzeba liczyć się z korektą cen, ale same wnioski nie powinny się zmienić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propozycje wyceny poniżej.

Cena bramy segmentowej w wymiarach 2500 x 2125 mm, z przetłoczeniami M, w kolorze białym, brązowym lub antracytowym i powierzchnią Woodgrain wynosi 2263 zł netto.

Cena bramy segmentowej ocieplanej LPU 40 w wymiarach 2500 x 2125 mm wynosi 2881 zł netto.

Podana cena dotyczy bramy z przetłoczeniami M, w kolorze białym, brązowym lub antracytowym i powierzchnią Silkgrain.

Cena bramy segmentowej w wymiarach 2500 x 2125 mm, z przetłoczeniami M, w okleinie drewnopodobnej Decograin, w kolorze Winchester Oak, Golden Oak, Dark Oak, Night Oak wynosi 2886 zł netto.

Cena napędu SupraMatic E wynosi 1456 zł netto.

Cena napędu ProMatic wynosi 1095 zł netto, przeznaczony jest on do garaży, w których dzienna liczba cykli bramy (otwórz-zamknij) nie przekracza 12 cykli na dzień lub 5 cykli w ciągu godziny. Rozłączanie napędu 110 zł.

Wycena usługi montażu jest ustalana indywidualnie przez Autoryzowanych Przedstawicieli Handlowych.

Edytowano przez Eksperci Hörmann (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównywać bramę firmy Krispol z bramą Nice ?! Przecież dla Nice bramy robi Krispol ! Do tego porównywanie jakościowo napędu Shel (Nice "chińczyk") do napędu ProMatic to zakrawa o kpine. ProMatic jest o kilka poziomów lepszym napędem.

Patrząc na ranking brama firmy Wiśniowski jest ostatnia. Dla mnie (pracuję już naście lat w branży) porównanie jakość do ceny: 1. Hormann; 2. Wiśniowski; 3. Krispol i Nice; 4. Normsthal. Oczywiście kwestia automatu do bramy to osobny temat. Tutaj też na pierwszym miejścu stawiam na Hormanna (ProMatic lub SupraMatic); drugie miejsce Nice (ale nie Shel tylko Spin 11 lub 21); trzecie miejsce reszta. Przy napędach firmy Hormann należy pamiętać o wysokiej cenie za piloty (około 160zł. brutto za szt.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie znam marki SupraMatic, a BFT Tiziano, standardowy napęd nadający się również do bram segmentowych, z ograniczeniem do 20 cykli na dobę kosztuje około 800 zł (brutto). Plus montaż to pewnie 300 zł - myślę, że nie opłaca się brać napędu razem z bramą, bynajmniej w tym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Często gęsto jest tak, że fakturka zbiorcza wychodzi nie tak dobrze jak dwie do różnych firm. W budowlance zestawy brama + napęd są tego bardzo dobrym przykładem. Uwzględniając też obiektywne parametry można się zdziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować