Skocz do zawartości

Głośna pralka


Trapp

Recommended Posts

Witam, ostatnio gdzieś mi mignęła w ofercie jednego z supermarketów taka mata wyciszająca pod pralkę. Nie było to drogie, a myślę, że sąsiedzi z mojego bloku z cudowną akustyką z pewnością by docenili. Szukałem czegoś takiego w internecie i znalazłem w tym sklepie https://www.bitmat.pl/pl/c/Wyciszanie-urzadzen/68 stosował ktoś takie rozwiązanie? Przynosi jakieś efekty?

Link do komentarza
20 godzin temu, retrofood napisał:

To trzeba łożyska wymienić na nowe, a nie podcierać rzyć szkłem.

Stan techniczny był sprawdzany, ale sama w sobie do cichych nie należy ;)  a akustyka taka, że od wejścia do klatki słychać. Nie oczekuję cudu, ale metoda też do drogich nie należy, więc najprawdopodobniej spróbuję te rozwiązanie, w weekend jak znajdę chwilę to zamówię coś pod nią. Jeśli ktoś miał doświadczenia z użytkowania takiego patentu, albo inny pomysł to będę wdzięczny za komentarze ;) 

Edytowano przez Trapp
dodanie cytatu (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 31.01.2017 o 09:14, Trapp napisał:

Stan techniczny był sprawdzany, ale sama w sobie do cichych nie należy

Przez kogo był sprawdzany? Na pewno nie przez serwis. I nie ma cudów, głośnych pralek, takich że słychać na klatce nigdy nie produkowano! A u Twojej zwyczajnie, pękła sprężyna na simeringu, woda dostała się do łożysk i wypłukała smar. To klasyka, więc radzę nie iść w żadne wytłumiacze, tylko zafundować sobie nowe łożyska i uszczelnienie. Wiedz też, że dłuższa eksploatacja takiej pralki pociągnie za sobą korozję wału bębna, a tam jest powierzchnia gładka... żebyś nie doprowadził do tego, że i bęben trzeba będzie wymieniać.

Co to za model?

Jeszcze jedno. Sprawdź, czy pralka opiera się o podłogę wszystkimi nóżkami. Jeśli nie, to natychmiast to wyreguluj.

Link do komentarza

Cóż za dyskusje.

Pralka jakiś czas temu była w serwisie, ale z innego powodu niż hałas. Nie jest on dużo głośniejszy niż w tych z którymi miałem do tej pory styczność, więc to pewnie moje fanaberie, że chcę coś robić.  Mam ją we wnęce,  więc nic nie będzie widać, zresztą rozważałem przede wszystkim zakup jakiegoś materiału pod nią, a nie obkładanie jej szczelnie z każdej strony.  Nie chcę robić studia nagraniowego, tylko małym kosztem zmniejszyć hałas. 

A słychać ją z klatki, bo to parter :P

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Trapp napisał:

.............zresztą rozważałem przede wszystkim zakup jakiegoś materiału pod nią, a nie obkładanie jej szczelnie z każdej strony.  Nie chcę robić studia nagraniowego, tylko małym kosztem zmniejszyć hałas. 

A słychać ją z klatki, bo to parter :P

 

Tiiiiiiaaaa.

Czyli zniwelujesz (jeśli już) hałas do piwnicy.

Ale w takim przypadku wystarczy pralkę dobrze wypoziomować (jeśli nie jest wypoziomowana) i pod nóżki podkleić podkładki gumowe albo silikonowe - np. takie:

podkladki-gumowe-pod-meble-16-szt.jpg

efekt dokładnie taki sam jak ta "szmata" na podłodze.

Link do komentarza
18 godzin temu, bajbaga napisał:

Tiiiiiiaaaa.

Czyli zniwelujesz (jeśli już) hałas do piwnicy.

Ale w takim przypadku wystarczy pralkę dobrze wypoziomować (jeśli nie jest wypoziomowana) i pod nóżki podkleić podkładki gumowe albo silikonowe - np. takie:

podkladki-gumowe-pod-meble-16-szt.jpg

efekt dokładnie taki sam jak ta "szmata" na podłodze.

 

Tak jak mówiłem, nie mam w mieszkaniu żadnej tragedii i nie oczekuję cudów ;) Widziałem niedawno po prostu coś takiego w lidlu, czy biedronce, ale nie zdążyłem kupić. 

Spodziewam się, że ta mata będzie też z takiego piankowego tworzywa, a nie żadnej szmaty. Chciałem jedynie zapytać o to, czy ktoś używał takiego patentu. Mały koszt, więc stwierdziłem, że sam wypróbuję, zamówiłem dwa arkusiki to jeszcze nadmiar mi zostanie do wycinania takich podkładek :)

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 7 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...