Skocz do zawartości

Jaka stawka za wymiana okien


Recommended Posts

Interesuje mnie jaka jest stawka za wymiane okien - tu chodzi o usuniecie starych drewnianych, obsadzenie nowych i zalatanie dziur by jakos to wygladalo.

Chcialbym sie tez dopytac tu bardziej osob ktore takie prace wykonuja tzn jak definiujecie obróbkę okna, co rozumiecie przez wykonanie glifu.

Chodzi o okno 1.5x1,8. Okno juz siedzi ale mam watpliwosci co do naliczenia ceny.

Glif zostal ze tak powiem dorównany do krawędzi okna(w polowie glifu do okna) tak by okno sie otwieralo ale nie zostal wyrowonany, nie byl skuwany czy w takiej sytuacji tez jest liczony normalnie tzn z bierzacego metra?

Link do komentarza

A jak się dogadaliście przed montażem? Usunięcie starego okna + osadzenie nowego na kotwach i piance to koszt w granicach 15-17 zł netto za mb. W zależności od zużytych materiałów i techniki wykończenia cena z obróbką waha się znacznie, zwykle dochodzi do 30 zł netto za mb (demontaż, montaż + obróbka zewnątrz). Obróbka wewnątrz to już kolejna osobna wycena.

Link do komentarza
42 minuty temu, rajdzen napisał:

Interesuje mnie jaka jest stawka za wymiane okien - tu chodzi o usuniecie starych drewnianych, obsadzenie nowych i zalatanie dziur by jakos to wygladalo.

Chcialbym sie tez dopytac tu bardziej osob ktore takie prace wykonuja tzn jak definiujecie obróbkę okna, co rozumiecie przez wykonanie glifu.

Chodzi o okno 1.5x1,8. Okno juz siedzi ale mam watpliwosci co do naliczenia ceny.

Glif zostal ze tak powiem dorównany do krawędzi okna(w polowie glifu do okna) tak by okno sie otwieralo ale nie zostal wyrowonany, nie byl skuwany czy w takiej sytuacji tez jest liczony normalnie tzn z bierzacego metra?

Każda firma ma swoje cenniki które zależą od ilości zamówionych okien oraz czy zakup obejmował z usługą czyli montażem bo wtedy za montaż nie płacisz (8% Vatu) tylko za obróbkę i wyciągnięcie starego okna, gdy zakup nie obejmował usługi wtedy płacisz za towar 23% Vatu ale i tez płacisz za całość od wyciągnięcia starego okna, osadzenie nowego i obróbka. Najbardziej trafną wycenę będziesz miał jak zadzwonisz do innych producentów czy przedstawicieli z Twojego rejonu co świadczą takie usługi.

Link do komentarza
3 minuty temu, mhtyl napisał:

Każda firma ma swoje cenniki które zależą od ilości zamówionych okien oraz czy zakup obejmował z usługą czyli montażem

3 minuty temu, mhtyl napisał:

Najbardziej trafną wycenę będziesz miał jak zadzwonisz do innych producentów czy przedstawicieli z Twojego rejonu co świadczą takie usługi.

W tych dwóch miejscach się zgadzam w 100%

 

4 minuty temu, mhtyl napisał:

bo wtedy za montaż nie płacisz (8% Vatu) tylko za obróbkę i wyciągnięcie starego okna, gdy zakup nie obejmował usługi wtedy płacisz za towar 23% Vatu ale i tez płacisz za całość od wyciągnięcia starego okna, osadzenie nowego i obróbka.

A tego ni ciula nie rozumiem...

Link do komentarza
1 minutę temu, Razmes napisał:

A co z montażem? Gratis?

Z całym szacunkiem i bez zgryźliwości udajesz czy faktycznie taki jesteś? Uznajesz siebie za fachowca co domniemywam, że jesteś wykonawcą więc jak nie rozumiesz to trudno, napisałem dość jasno.

8% Vatu płaci za towar z usługą.

Link do komentarza

Nie, nie montuję okien :) wyceniam czasami robociznę :)

15 minut temu, mhtyl napisał:

bo wtedy za montaż nie płacisz (8% Vatu)

więc za montaż jest jaki vat?

 

15 minut temu, mhtyl napisał:

tylko za obróbkę i wyciągnięcie starego okna,

Nie rozróżniasz pojęć demontaż, montaż i obróbka?

Link do komentarza
3 minuty temu, Razmes napisał:

Nie, nie montuję okien :) wyceniam czasami robociznę :)

więc za montaż jest jaki vat?

 

Nie rozróżniasz pojęć demontaż, montaż i obróbka?

P co maglujesz jałowa dyskusję, lubisz to?

Czytaj uważnie i ze zrozumieniem bo znowu będzie 20 postów o niczym w temacie.

Cytat

 czy zakup obejmował z usługą czyli montażem bo wtedy za montaż nie płacisz (8% Vatu) tylko za obróbkę i wyciągnięcie starego okna, gdy zakup nie obejmował usługi wtedy płacisz za towar 23% Vatu ale i tez płacisz za całość od wyciągnięcia starego okna, osadzenie nowego i obróbka.

Nie widzisz różnicy w tych dwóch zadaniach? pisze jak byk z 8% Vatu za co płaci a za co płaci przy 23% Vacie.

Link do komentarza

Byka chyba też na oczy nie widziałeś :) Komentujesz w innym temacie brak przecinków i spójność tekstu, by w innym uwydatnić własny słowotok...

5 minut temu, rajdzen napisał:

Z glifami?

tak, z glifami

Link do komentarza
8 minut temu, rajdzen napisał:

Umowa byla 150 za okno. Ale zorobil mi glify be pytania i cena skoczyla do 300zl za okno. Po malej wymianie zdan uniósł się honorem i 50 oddal. W mojej okolicy taka usluga to koszt 170.

Co rozumiecie przez obróbkę glifu?

Jeżeli usługa obejmowała obróbkę okna to zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz, a koszt? nie wiem na co i jak się umawialiście bo teraz słuchając Ciebie to Ty masz rację ale jeżeli wypowiadałby się tu wykonawca zapewne On miałby rację:icon_biggrin:

Najważniejsze aby efekt końcowy Cię zadowalał. Zrobił dobrze czy spieprzył obróbkę okna?

Przed chwilą, Razmes napisał:

Byka chyba też na oczy nie widziałeś :) Komentujesz w innym temacie brak przecinków i spójność tekstu, by w innym uwydatnić własny słowotok...

tak, z glifami

Wystarczy jak widzę Twoje byki.

O co Ci biega? nie masz z kim kotów drzeć? A to że pisać nie umiesz to teraz nie wywalaj żalów na mnie.

Zdanie zaczyna się z Dużej litery i odwal się od mojej osoby w bardzo delikatny sposób. Chcesz dyskutować to rób to na poziomie a nie zadawaj głupich pytań bez pokrycia.

Link do komentarza

Jak by bylo zrobione dobrze to husteczka niech by szlo ale spiepszone wedlug oceny budowlanca - glify krzywe nie estetycznie to wyglada. Na zewnatrz nic nie bylo robione bo na wiosne lub lato ma byc kladzione ocieplenie.

Ponawiam pytanie czy obrobka glifow to tylko wyrownanie i zaklejenie przestrzenie jaka powstala z przesuniecia okna na zewnatrz czy tez powinno byc skucie i zrobienie rownej nawierzchni?

Link do komentarza
6 minut temu, Razmes napisał:

 Komentujesz w innym temacie brak przecinków i spójność tekstu, by w innym uwydatnić własny słowotok...

 

Nie dość, że byczkami pasiesz to forum to jeszcze mylisz autorów tekstów, bo jak się nie umie nawet czytać ze zrozumieniem to cóż, podpowiem jedynie że to ktoś inny tego się czepiał i miał rację!

Link do komentarza

okno zazwyczaj ma dwa glefy ( u mnie tak się mówi ) obróbka glefu tak aby klient był syty i owca cała to 12 - 14 zł mb w moich stronach bez materiału , Twoje okno ma z jednej strony glef długości 4,8 mb razy 13zł to jest 62.4 zł razy dwa to jest 124.8 zł + pewnie montaż parapetu ........myślę że 300 zł z materiałem nawet to ciut przydużo , ale jeśli przyjeżdżali dwa razy na obróbkę to ........

Link do komentarza
2 minuty temu, rajdzen napisał:

Jak by bylo zrobione dobrze to husteczka niech by szlo ale spiepszone wedlug oceny budowlanca - glify krzywe nie estetycznie to wyglada. Na zewnatrz nic nie bylo robione bo na wiosne lub lato ma byc kladzione ocieplenie.

Ponawiam pytanie czy obrobka glifow to tylko wyrownanie i zaklejenie przestrzenie jaka powstala z przesuniecia okna na zewnatrz czy tez powinno byc skucie i zrobienie rownej nawierzchni?

Oczywiście, że powinno być równo (kucie ? jeżeli nie było takiej potrzeby to uważam że nie), nowe okno powinno być obrobione tak jak było stare. Jeżeli widziałeś, że robota spieprzona to po co płaciłeś?

Link do komentarza

Ech to tak jest jak się bierze kumpla chce mu się dać zarobić a on cenę winduje. Głupia sytuacja wyszła. Obcemu bym kazał to skuwać i równać i od razu była by zjebka a tak mnie postawił w bardzo niezręcznej sytuacji.

Przyjechał raz. Fakt ze w jednym z okien, bo było dwa okna (łącznie za wstawienie okien 600zl za 5h pracy bez faktury) , było skuwanie z 5 cm pod parapetem bo okna były "za duże" nie wiem z czego to wynikło czy ze złego pomiaru czy ze okna miały taki standard. Najgorzej wygląda to przy zawiasach bo sa jak by takie doliny by się zmieścić i by nie wejść w zawias

Edytowano przez rajdzen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dawniej okna miały grubsze ramy, teraz przy smukłości profili PVC wstawiając w to samo miejsce "standardowy wymiar" gubimy profil i prawie opieramy się na zawiasach. Albo kucie, albo mniejsze okna i uzupełnienie przestrzeni po usunięciu starych. W Twoim przypadku zapewne kucie...

Link do komentarza
8 minut temu, rajdzen napisał:

Ech to tak jest jak się bierze kumpla chce mu się dać zarobić a on cenę winduje. Głupia sytuacja wyszła. Obcemu bym kazał to skuwać i równać i od razu była by zjebka a tak mnie postawił w bardzo niezręcznej sytuacji.

Przyjechał raz. Fakt ze w jednym z okien, bo było dwa okna (łącznie za wstawienie okien 600zl za 5h pracy bez faktury) , było skuwanie z 5 cm pod parapetem bo okna były "za duże" nie wiem z czego to wynikło czy ze złego pomiaru czy ze okna miały taki standard. Najgorzej wygląda to przy zawiasach bo sa jak by takie doliny by się zmieścić i by nie wejść w zawias

Do tej pory to tylko takie gdybanie. Nasjlepiej jak zamieścisz kilka zdjęć wstawionych okien. To wtedy będziemy mieli przegląd sytuacji.

Link do komentarza
16 minut temu, rajdzen napisał:

Ech to tak jest jak się bierze kumpla chce mu się dać zarobić a on cenę winduje. Głupia sytuacja wyszła. Obcemu bym kazał to skuwać i równać i od razu była by zjebka a tak mnie postawił w bardzo niezręcznej sytuacji.

Przyjechał raz. Fakt ze w jednym z okien, bo było dwa okna (łącznie za wstawienie okien 600zl za 5h pracy bez faktury) , było skuwanie z 5 cm pod parapetem bo okna były "za duże" nie wiem z czego to wynikło czy ze złego pomiaru czy ze okna miały taki standard. Najgorzej wygląda to przy zawiasach bo sa jak by takie doliny by się zmieścić i by nie wejść w zawias

Ja Cię rozumiem w jakiej jesteś sytuacji, ale jeżeli ten kumpel nie ma skrupułów Cię rżnąć z kasy to Ty mu się odwdzięcz. Jak teraz widzisz tam gdzie chodzi o kasę, znajomi najlepiej rżnął znajomych. Wynająłbyś obcego i może nie wziąłby mniej ale na pewno zrobiłby o niebo lepiej.

Link do komentarza

Trzeba było niestety mu nie płacić do momentu poprawki. Sam się wkopał zamawiając za duże okna. Z zewnątrz są zlicowane z krawędzią ściany? Czy wpychał na chama... Sprawdź, czy rama nigdzie nie jest pęknięta.

Link do komentarza
5 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Montaż okna liczony jest z obwodu i stawka za metr obwodu. W to wliczone są prace zwane demontażem, montażem i wykończeniem glifów. Czasami dochodzą jeszcze prace związane z osadzeniem parapetów. Kilkadziesiąt złotych za metr orientacyjnie.

kilkadziesiat czyli jakie widelki?

 

 

Ramy cale, tak na zewnątrz zlicowane z krawędzią ściany. Jak w ogole oceniacie taka robotę. Na to ze powierzchnia chropowata nie patrzcie bo miało być jeszcze wygładzanie. Jednak czy udało by mu się bez podkucia wyrównać ściany?

Link do komentarza

Wyrównałby, gdyby zamówił okna o 3-4 cm węższe. Ewentualnie glif lekko pod skosem do ramy, ale trzeba by środek zebrać. Ogólna tendencja jest do kątów rozwartych, teoretycznie więcej światła wpada :)

Link do komentarza

Jak chcesz mieć proste glify, to trzeba się postarać. W tym momencie po wyrównaniu nie otworzysz do końca okna + skrzydło będzie się prawdopodobnie rysować. Nie wiem, co tam masz w pomieszczeniu, ale ja odrysowałbym zamierzony obrys krawędzi glifu na ścianie z zapasem 0,5 cm, pociągnął to tarczą do betonu, resztę skuł i wyrównał.

Kwestia jak bardzo Cię to razi w oczy...

Nie wiem jak to ocenić... Przynajmniej skrzydła same po otwarciu się nie zamykają?

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 23 stycznia 2017 o 19:33, Razmes napisał:

A jak się dogadaliście przed montażem? Usunięcie starego okna + osadzenie nowego na kotwach i piance to koszt w granicach 15-17 zł netto za mb. W zależności od zużytych materiałów i techniki wykończenia cena z obróbką waha się znacznie, zwykle dochodzi do 30 zł netto za mb (demontaż, montaż + obróbka zewnątrz). Obróbka wewnątrz to już kolejna osobna wycena.

W Warszawie musisz doliczyć 30% :-(

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

To nie blok lecz zwykly dom cos ala blizniak.

Okna zostaly zdemontowane przez inna ekipe i wstawione na nowo. Bledy jakie byly to pomijajac pseudoobrobke ktorej sie nie dalo wyprowadzic do rownych scian:

- mocowanie na dwa wasy z lewej i dwa z prawej - za malo przy takich oknach

-glify jakie byly zrobione - nie dalo sie ich wyprowadzic by bylo rowno. Za duze niewiem jak to nazwac elipsy:)

- okna wysuniete(rowne ze sciana) z powodu ze niechcial wstawiajacy wykuc odpowiedniego otworu - ramy musialy byc na skos wyciagane bo nie dalo sie inaczej

Efekt calosci byl taki ze otwor byl powiekszany wiec bylo kucie, parapet polecial sporo nizej i o malo wlos nie trzeba bylo grzejnika przesuwac ktory jet pod oknem.

W tym momencie okna zostaly poprawnie obsadzone dosc solidnnie w gratisie przez ekipe ktora wymieniala inne okna.

Oczywiscie kucie i glify juz we wlasnym zakresie.

Tak wiec mozna dobrze i profesionalnie.

Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Jestem na etapie wymiany okien . Okna chciałam zamówić w firmowym sklepie . Dodam, że chce wymienić 100 % stolarki okiennej ( 4 okna + drzwi balkonowe ). Poprosiłam o wycenę okien plastikowych z pomiarem , montażem i demontażem łącznie . Pani wyliczyła mi kwotę 6000 żł przy czym tylko połowa tej kwoty to koszt okien... Wydaje mi się , że ktoś tu z głową zamienił się na coś ... Jakbym nie liczyła to przy standardzie blokowym i metrażu 116,5X 146,5 & 90X 225 to kwota sami przyznacie,. że przyprawiająca o ból głowy 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...