Skocz do zawartości

Jaki kocioł gazowy do istniejącego idealnie działającego na gaz CO grawitacyjnego?


Recommended Posts

Czy dostanę kocioł gazowy do sytemu CO grawitacyjnego otwartego (dlaczego - bo jest i funkcjonuje idealnie i b. szybko - ok 25 minut do nagrzania i nie chcę tego przerabiać ) - więc najchętniej bez pompy do CO (w zladzie mam ok 500 litrow wody) - obecnie mam stary piec gazowy oczywiście bez pompy.

Dobrze by było, by był to kocioł 2 obiegowy  i z zasobnikiem ciepłej wody 

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Kotły przewidziane do pracy w układzie zamkniętym prawdopodobnie nie załączą się poniżej pewnego poziomu ciśnienia. Poza tym to tylko moje rozważania bo żaden hydraulik przy zdrowych zmysłach nie zaproponuje takiego rozwiązania bez dodatkowych elementów instalacji. 

Prawdopodobnie są jeszcze na rynku dostępne kotły gazowe dedykowane do pracy w obiegu otwartym.  

 

 

 

Link do komentarza
Dnia 22.01.2017 o 14:48, zenek napisał:

Czy dostanę kocioł gazowy do sytemu CO grawitacyjnego otwartego (dlaczego - bo jest i funkcjonuje idealnie i b. szybko - ok 25 minut do nagrzania i nie chcę tego przerabiać ) - więc najchętniej bez pompy do CO (w zladzie mam ok 500 litrow wody) - obecnie mam stary piec gazowy oczywiście bez pompy.

Dobrze by było, by był to kocioł 2 obiegowy  i z zasobnikiem ciepłej wody 

Wątpię byś dostał coś nowego. A jeśli chodzi o przeróbki to by podłączyć kocioł jaki chcesz to po prostu wycinasz naczynie wzbiorcze na końcówce rury montujesz odpowietrznik automatyczny a na rurze powrotnej przed kotłem trzeba zamontowac odpowiednio dobrane naczynie przeponowe gdyż to zamontowane fabrycznie w kotle będzie za małe do takiego zładu .

Link do komentarza
11 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Czyli mowa o przeróbce instalacji otwartej na zamkniętą. Pominąłem ten aspekt ponieważ zenek nie chciał przeróbek.

Właśnie tak chcę - mam stary kocioł gazowy (10lat ma albo więcej) , chcę go zamienic na nowy, lepszy - ale do instalacji otwartej, grawitacyjnej. Na sterowaniu, oprócz temperatury wody mi nie zależy, ewentualnie 1 czujka temperatury wewnątrz domu!. Na oszczędnościach tak. Ale prawdziwych, nie na gadżetach pogodowych i 50 czujnikach. Sprawdzaliśmy u kolegi - w dużej mierze ćmojboj......

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...