Skocz do zawartości

Historia edycji

Buster

Buster


poprawka daty obowiązywania K

2 godziny temu, Razmes napisał:

 

Ta warstwa ocieplenia spełnia trochę już archaiczne warunku, które zmieniają się przecież z kierunkiem na zwiększoną izolacyjność.

Na 2016 rok nie jest to już 0,30, a 0,25. Od 1 stycznia 2017 roku zmniejsza się na 0,23. Za kilka lat, znowu ma się obniżyć..

dokładnie

53 minuty temu, axmaster napisał:

 

Inna sprawa aaaa - mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym odbiorem? Zakładam że jak deweloper buduje chatę to musi być ona zgodna z normami, więc na mnie spoczyw atylko odbiór przed zakupem, a więc protokół w kórym zgadzam się że wybudował tak jak się umówiliśmy. Mam rację?

 

 

Współczynnik K w wys. 0.30 obowiązywał do początku 2014 r.Jeżeli pozwolenie na budowę zostało wydane przed tym terminem to dom przejdzie odbiór techniczny w tej kwestii. Od stycznia 2014 r wynosi on już 0.25 i będzie problem
A wydaje mi się że developer nie buduje tego domu od 2013 r.

Ocieplenie faktycznie masz tam bardzo skąpe,10 cm na ściany to mało tak samo jak 5 cm pod wylewkę.No i dach przydałoby się dać np 30 cm wełny.

Buster

Buster

2 godziny temu, Razmes napisał:

 

Ta warstwa ocieplenia spełnia trochę już archaiczne warunku, które zmieniają się przecież z kierunkiem na zwiększoną izolacyjność.

Na 2016 rok nie jest to już 0,30, a 0,25. Od 1 stycznia 2017 roku zmniejsza się na 0,23. Za kilka lat, znowu ma się obniżyć..

dokładnie

40 minut temu, axmaster napisał:

 

Inna sprawa aaaa - mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym odbiorem? Zakładam że jak deweloper buduje chatę to musi być ona zgodna z normami, więc na mnie spoczyw atylko odbiór przed zakupem, a więc protokół w kórym zgadzam się że wybudował tak jak się umówiliśmy. Mam rację?

 

 

Współczynnik K w wys. 0.30 obowiązywał do końca 2014 r.Jeżeli pozwolenie na budowę zostało wydane przed tym terminem to dom przejdzie odbiór techniczny w tej kwestii. Od stycznia 2014 r wynosi on już 0.25 i będzie problem
A wydaje mi się że developer nie buduje tego domu od 2013 r.

Ocieplenie faktycznie masz tam bardzo skąpe,10 cm na ściany to mało tak samo jak 5 cm pod wylewkę.No i dach przydałoby się dać np 30 cm wełny.

×
×
  • Utwórz nowe...