Skocz do zawartości

Historia edycji

axmaster

axmaster

Dzięki rozmawiałem z polecanym przez znajomych inspektorem i powiedział mi że na obecnym etapie prac wystarczy sprawdzić:
- osadzenie okien i drzwi (czy przestrzeń pomiędzy oknem / drzwiami a ścianami jest równo wypełniona pianką);
- sprawdzenie czy wełna ocieplająca dach i strop jest równomiernie rozłożona i "powiciskana" w szczeliny.

Ciekawi mnie co jeszcze na tym etapie polecacie sprawdzić. Żeby ułatwić odpowiedź załączam poglądowe zdjęcie domu z przed tygodnia, dodałem też zdjęcie ocieplenia na sąsiednim budynku (styropian Yetico Fasada). Całość domu budowana jest z cegiel pustaków Raben (nie znam dokładnie modelu). Ponizej zamieszczam też szczegóły opisu z projektu:

- ściany wykonane z pustaków wielocegłowych siporeks lub ceramicznych na zaprawie cementowo wapiennej RZ-30 daN/cm2, od zewnątrz grubość 25cm, następnie przegroda budowlna szerokości 10cm i od zewnątrz tynk cienkościenny akrylowy. Od wewnątrz tynk cementowo wapienny rodziaju III-ciego. Ostatnie cztery warstwy cegieł przed ułożeniem stropu przemurować z cegły pełnej kl. 150 na zaprawie RZ-50 daN/cm2. Ścianki działowe z pustaków siporeks lub ceramicznych o gr. 24cm i 12cm
- strop drewniany oparty na ścianach nośnych za pośrednictwem kotew stalowych. Ocieplenie stropu warstwą styropianu twardego o grubości 10cm ułożonego na paroizolacji z folii.
- konstrukacja dachowa na krokwiach ułożyć deski impregnowane o grubości 25mm i papę asfaltową. Ocieplenie poddasza 20cm warstwa wełny mineralnej ułożonej na paroizolacji z folii. Konstrukcja dachowa wentylowana

 

Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi i spostrzeżenia.

deweloperka_002.jpg

deweloperka_003.jpg

deweloperka_004.jpg

deweloperka_005.jpg

deweloperka_008.jpg

IMG_20161123_161227.jpg

axmaster

axmaster

Dzięki rozmawiałem z polecanym przez znajomych inspektorem i powiedział mi że na obecnym etapie prac wystarczy sprawdzić:
- osadzenie okien i drzwi (czy przestrzeń pomiędzy oknem / drzwiami a ścianami jest równo wypełniona pianką);
- sprawdzenie czy wełna ocieplająca dach i strop jest równomiernie rozłożona i "powiciskana" w szczeliny.

Ciekawi mnie co jeszcze na tym etapie polecacie sprawdzić. Żeby ułatwić odpowiedź załączam poglądowe zdjęcie domu z przed tygodnia, dodałem też zdjęcie ocieplenia na sąsiednim budynku (styropian Yetico Fasada) całość domu budowana jest z cegiel pustaków Raben (nie znam dokładnie modelu).

Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi i spostrzeżenia.

deweloperka_002.jpg

deweloperka_003.jpg

deweloperka_004.jpg

deweloperka_005.jpg

deweloperka_008.jpg

IMG_20161123_161227.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...