Skocz do zawartości

spekany tynk na mozaice


Recommended Posts

Przyczyny spękania cokołu mogą być różne np. osiadanie budynku, mokra ściana przed nałożeniem mozaiki. Praktycznie nie ma możliwości zapobieżenia dalszym pęknięciom, a jedyny sposób naprawy to skucie uszkodzonej powierzchni, właściwe przygotowanie podłoża (osuszenie, izolacja termiczna) i nałożenie nowej tynku mozaikowego.

Link do komentarza

Proponuję więcej fotek, np z lewej strony, co się dzieje z resztą mozaiki na tej wysokości, jakie jest podłoże (beton, płyta czy co) - bo piszesz że podlany beton -  to dlaczego w innych miejscach też nie wysadza? i czy poniżej styropianu jest nieocieplony fundament, czy ocieplony itp.

Bo teraz są dwa mało czytelne zdjątka.   

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
9 godzin temu, joks napisał:

według mnie to gleba zamarzając się podnosi i działa os spodu styropianu jak lewarek , dość częsty błąd...

a to wokół domu to co to jest , jakaś wylewka ? chodnik ?

Dokładnie tak
Ja też tak mam na części elewacji tam gdzie jest gruba opaska betonowa.odrywa styropian od ściany i podnosi go...

Link do komentarza

Tam gdzie masz położona folie kubełkowa nie widać wybrzuszeń, a tam gdzie opaska betonowa styka się z murem widać wyraźnie wypchnięcia tynku. Czyli tak gdzie jest folia kubełkowa jest dylatacja i problemu  nie ma.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...