Skocz do zawartości

Kredyt hipoteczny a zabezpieczenie i wkład własny


Recommended Posts

Witam serdecznie , jestesmy świeżo po konsultacji w sprawie kredytu hipotecznego , wielkość naszego domu to  176,54 m2 bez garażu i podpiwniczenia . Jestesmy rowniez właścicielami 12arowej działki (wartość około 100000-120000 zł) Moje pytanie jest nastepujące , czy sa jakies banki dla których wkładem własnym moze byc wlasnie ta działka , bo niestety w ING wartość kredytu  koszty budowy wyszły nam 500tys zł , tak wiec 80% przyznanego kredytu 450tys + wkład własny wysokości 50tys zł , wkład własny - nasza działka nie wchodzi w gre , bardzo prosze o pomoc i opinie . Pozdrawiam 

Link do komentarza

Ja brałem kredyt w banku PEKAO  działkę policzyli mi jako wkład własny wartość działki ok 100 tys blisko jeziora  i do tego musiałem zapłacić jakieś ubezpieczenie niskiego wkładu ale działka była jako wkład własny:-)  Z tym że ja nie wykazywałem swoich oszczedności które chciałem włożyć też w dom.

Ten PEKAO  z żubrem

Edytowano przez Przemo5936 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Tu nie ma znaczenia kiedy się brało kredyt. Bank podchodzi indywidualnie do każdego klienta. Jeżeli nie chcesz chodzić po bankach to udaj się do jednego z niezależnych doradców finansowych (najlepiej do dwóch aby sprawdzić czy się potwierdzają w swoich prognozach) i wtedy będziesz miał jakiś obraz do którego banku się udać.

Link do komentarza
2 godziny temu, Dawid Pliskowski napisał:

Kiedy brałeś kredyt ? 

poltora roku temu.

4 minuty temu, mhtyl napisał:

Tu nie ma znaczenia kiedy się brało kredyt. Bank podchodzi indywidualnie do każdego klienta. Jeżeli nie chcesz chodzić po bankach to udaj się do jednego z niezależnych doradców finansowych (najlepiej do dwóch aby sprawdzić czy się potwierdzają w swoich prognozach) i wtedy będziesz miał jakiś obraz do którego banku się udać.

jeśli chodzi o doradce finansowego to powiem z wlasnego doswiadczenia ze bylem u doradcy i on mowi to super taka marza takie koszta uzyskania kredytu chodzi mi glownie prowizje ktora trzeba zaplacic zeby dostac kredyt itp mowie ok zastanowie sie i polatalem po bankach i co ? a no to ze bank pekao zaproponowal mi jeszcze lepsze warunki i powiedzialem ze pojde do doradcy finansowego to musicie mu prowizje zaplacic wiec ja chcem sie osobiscie sie dogadac i np zamiast zaplacic 5,5 tys za kredyt zaplacilem 2,8tys. potem telefon od doradcy jaka moja decyzja ja mu przedstawiam warunki jakie uzyskalem to stwierdzil ze klame ze nie ma w tym banku takich warunkow chyba ze cos nowego weszlo co mu sie w systemie wyswietlilo. Uwazam ze warto pochodzic po bankach i negocjować. ty jestes klientem ty stawiasz swoje jakieś warunki w pewnym stopniu to z takich ludzi jak m.in ty czy ja bank ma zarobek wiec on musi zabiegac o klienta.

Link do komentarza
30 minut temu, mhtyl napisał:

Tu nie ma znaczenia kiedy się brało kredyt. Bank podchodzi indywidualnie do każdego klienta. Jeżeli nie chcesz chodzić po bankach to udaj się do jednego z niezależnych doradców finansowych (najlepiej do dwóch aby sprawdzić czy się potwierdzają w swoich prognozach) i wtedy będziesz miał jakiś obraz do którego banku się udać.

Niestety ma ogromne znaczenie kiedy brało się kredyt, poza tym moje pytanie nie dotyczy ani zdolnosci kredytowej, bo z tą akurat nie ma najmniejszego problemu, a dokładnie tego czy działka może być wkładem własnym w taki kredyt, wiekszosc banków podaje, ze owszem ,np. na stronie ING jest zapis " Działka budowlana jest Twoim wkładem własnym
Jeśli wartość działki będzie stanowiła przynajmnniej 20% kosztu inwestycji nie musisz mieć dodatkowej gotówki.  " a pozniej niestety okazuje sie , ze rzeczywistość jest trochę inna. Pozdrawiam

 

Link do komentarza
10 godzin temu, Dawid Pliskowski napisał:

Niestety ma ogromne znaczenie kiedy brało się kredyt, poza tym moje pytanie nie dotyczy ani zdolnosci kredytowej, bo z tą akurat nie ma najmniejszego problemu, a dokładnie tego czy działka może być wkładem własnym w taki kredyt, wiekszosc banków podaje, ze owszem ,np. na stronie ING jest zapis " Działka budowlana jest Twoim wkładem własnym
Jeśli wartość działki będzie stanowiła przynajmnniej 20% kosztu inwestycji nie musisz mieć dodatkowej gotówki.  " a pozniej niestety okazuje sie , ze rzeczywistość jest trochę inna. Pozdrawiam

 

Nie prawda że kiedy brało się kredyt ma znaczenie, tak samo bank nie stosuje takich samych kryteriów dla wszystkich kredytobiorców. Wszystko zależy od wieku kredytobiorcy, wielkości kredytu, na ile lat chcesz wsiąść ten kredyt no i jeszcze możesz trafić na jakieś promocje kredytowe.

Proponuje odwiedzić banki PKO i PeKaO S.A. kilku z moich znajomych ma wzięte w nich kredyty na dobrych warunkach.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...